Dziś możemy oglądać ją w coraz to głośniejszych produkcjach, a grono jej fanów stale rośnie. Mało kto wie, że jako aktorka pracowała już będąc w liceum! Kim tak właściwie jest piękna i utalentowana Aleksandra Radwan?

Reklama

Kim jest Aleksandra Radwan?

Przyszła na świat 11 kwietnia 1990 roku w Lublinie i już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie aktorstwem. Aleksandra Radwan skończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie i, co ciekawe, jeszcze w trakcie swojej edukacji grała na deskach Teatru Panopticum. W 2014 roku z kolei ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zdobyła Stypendium Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie dla Najlepszych Studentów, stypendium Funduszu Stypendialnego "Na rzecz młodych talentów 2013", nagrodę "Młody Talent 2013" oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej!

Aleksandra Radwan
Aleksandra Radwan Instagram@aleksandra.radwan

Dusza artystki pchała ją coraz bardziej w spełnieniu marzenia. Mało kto wie, że Ola reprezentowała Polskę na międzynarodowych festiwalach teatralnych: ITSelF Festival, Festival Bańska Bystrica, International Festival European Regions.

W 2012 roku Aleksandra Radawan otrzymała swój pierwszy angaż w filmie, wcielając się w Olę w "Martwych dzieciach". Zagrała też m.in. w "Pitbull. Ostatni pies". Na swoim koncie ma też sporo epizodycznych ról w serialach, jak chociażby w "Prawie Agaty", "Ojcu Mateuszu", "M jak miłość", "Barwach szczęścia", a od 2017 gra w "Na Wspólnej".

Zobacz także

W 2024 roku natomiast została gwiazdą hitu TVP, "Korona królów. Jagiellonowie", gdzie wciela się w postać księżniczki Wasylisy Holszańskiej. Aleksandra Radwan para się również dubbingiem i w tej dziedzinie może poszczycić się naprawdę imponującym doświadczeniem.

Aleksandra Radwan na planie Korony Królów
Aleksandra Radwan na planie Korony Królów Instagram@aleksandra.radwan

O życiu prywatnym aktorki wiadomo z kolei niewiele. Ona sama, choć jest aktywna na Instagramie, mówi o tej sferze bardzo mało, a na profilu pokazuje głównie kulisy swojej pracy. Przyglądając się jednak jej publikacjom dokładniej, możemy zauważyć, że Ola jest miłośniczką podróży, a jakiś czas temu zaczęła ćwiczyć jogę. Na próżno natomiast wypatrywać jej wypowiedzi o życiu miłosnym.

Reklama

Zobacz także: Nie tylko "Pytanie na śniadanie", kolejny program traci prowadzących! Już wybrali następców

Aleksandra Radwan
Aleksandra Radwan Instagram@aleksandra.radwan
Aleksandra Radwan
Aleksandra Radwan Instagram@aleksandra.radwan
Reklama
Reklama
Reklama