Para zakochanych na zakupach
©ivanko80/Fotolia.com
Styl życia

Jak wyznać miłość dziewczynie? Sprawdzone sposoby okazywania uczuć

Wyznanie miłości dziewczynie warto zaplanować. Pierwszy raz swoje uczucie wyraź oryginalnie: w formie listu miłosnego bądź wyryj je na korze drzewa. Na co dzień miłość można wyrażać gestami i drobnymi podarunkami, świadczącymi o myśleniu o drugiej osobie i jej potrzebach.

Wyznanie miłości dziewczynie warto zaplanować. Pierwszy raz swoje uczucie wyraź oryginalnie: w formie listu miłosnego bądź wyryj je na korze drzewa. Na co dzień miłość można wyrażać gestami i drobnymi podarunkami, świadczącymi o myśleniu o drugiej osobie i jej potrzebach.

 

Mężczyzna nie musi jako pierwszy wyznawać miłości. Ważne jest, aby nie spotkać się z odmową czy wręcz przerażeniem i ucieczką partnerki. Najlepiej odpowiednio się do tego wyznania (i wyzwania) przygotować.

Czy dziewczyny potrzebują dowodów miłości i okazywania uczuć

Dowody troski i ciepłych uczuć zawsze są mile widziane. Miłość najlepiej jest okazywać i mówić o niej z czułością w cztery oczy, bez tłumu świadków. W miejscu publicznym można trzymać się za ręce, delikatnie przytulać albo całować, ale z zachowaniem umiaru. Okazywanie miłości za pomocą bliskości, spędzania razem czasu, pomocy w codziennych czynnościach i wzajemnej troski to preferowane przez kobiety formy wyznawania uczuć. Seks nie może być traktowany jako dowód miłości – nie warto być z osobą, która tego żąda. Szybko mogłoby się okazać, że niedoświadczony partner lub partnerka padł ofiarą kolekcjonera bądź kolekcjonerki serc.

Jak wyrazić miłość po raz pierwszy

Pierwsze wypowiedziane słowa „kocham cię” zapadną w pamięć obojga partnerów na zawsze. Oto sprawdzone sposoby na pierwsze wyznanie miłości:

  • wyryj wyznanie miłości na drzewie obok jej domu i uprzedź ją, gdzie ma szukać wiadomości od ciebie.
  • napisz list miłosny i obserwuj z niedalekiej odległości jej reakcję, gdy będzie go czytać. Będziesz mieć dużo czasu na właściwy dobór słów i nie będziesz obawiać się, że w najważniejszym momencie nie będziesz wiedział, co powiedzieć – wszystko będzie bardzo czytelne na papierze.
  • upiecz ciasteczka lub babeczki z ukrytym w środku wyznaniem miłości.
  • ukryj karteczki z napisanym „kocham cię” i twoim imieniem w szufladach i zakamarkach jej pokoju.
  • zrób specjalnie dla niej graffiti z miłosną deklaracją na ścianie niedaleko miejsca spotkań.

Jak wyrażać miłość na co dzień

Każda osoba inaczej rozumie wyrażanie i okazywanie miłości. Zamiast raz dziennie słyszeć zdawkowe „kocham cię” kobiety wolą wspólne spędzanie czasu z ukochanym mężczyzną (nie rezygnuj jednak na zawsze z miłosnych deklaracji!). Twoja partnerka będzie poczuje się wyróżniona, jeśli zrezygnujesz dla niej z treningu lub wyjścia z kumplami na piwo, a wybierzesz się z nią na wycieczkę rowerową lub nad wodę. Liczą się drobne gesty: gdy zauważysz, że zepsuły jej się słuchawki do MP4 bądź filtr w pralce, wymień je na nowe lub zleć komuś naprawę. Marzną jej ręce podczas pisania prac semestralnych na komputerze? Zamów przez internet wełniane rękawiczki bez palców, termofor lub ciepły pled. I nie czekaj z obdarowywaniem drobiazgami na święta czy specjalne okazje, a ukochana z pewnością to doceni.


Para siedzi przy stole i rozmawia
©JackF/Fotolia.com
Styl życia
Jak rozmawiać z chłopakiem na początku związku – sposoby na trudne pytania i krępujące tematy
Pierwsze tygodnie związku to czas, kiedy rozmowy na poważne tematy nie zawsze przychodzą z łatwością. Dobrym sposobem na przełamanie skrępowania jest wcześniejsze przygotowanie pytań, które chcesz zadać chłopakowi. Możesz go też uprzedzić, że chcesz porozmawiać o czymś dla ciebie ważnym i umówić się na spotkanie specjalnie w tym celu.

Pierwsze tygodnie związku to czas, kiedy rozmowy na poważne tematy nie zawsze przychodzą z łatwością. Dobrym sposobem na przełamanie skrępowania jest wcześniejsze przygotowanie pytań, które chcesz zadać chłopakowi. Możesz go też uprzedzić, że chcesz porozmawiać o czymś dla ciebie ważnym i umówić się na spotkanie specjalnie w tym celu.   Jeśli chcesz stworzyć udany związek, nie bój się pytać i rozmawiać na wszystkie tematy. Szczera rozmowa to podstawa udanej relacji . Jesteśmy razem czy nie: jakie pytania zadać chłopakowi, żeby się dowiedzieć Kiedy spotykacie się już od jakiegoś czasu, a facet nie mówi wprost, że jesteś jego dziewczyną, to prawdopodobnie odczuwasz lekki niepokój. Możesz czuć, że on nie traktuje tej relacji poważnie. Nie panikuj – facet, który unika jasnych deklaracji, a znajomym przedstawia cię jako koleżankę, wcale nie musi mieć złych intencji . Może po prostu nie jest pewny twojego zaangażowania lub boi się zrobić kolejny krok. Możliwe też, że dla niego jest oczywiste, że jesteście parą – w końcu się spotykacie, przytulacie, całujecie. Niektórzy faceci nie potrzebują nazywać tego, co jest pomiędzy wami. Jeśli jednak ty nie czujesz się komfortowo, powinnaś z nim porozmawiać i zbadać sytuację. Postaraj się być bezpośrednia i pewna siebie . Możesz zadać pytania w stylu: czy kiedyś zostanę twoją oficjalną dziewczyną? czy jesteś gotowy na związek ze mną? dokąd zmierza nasza znajomość? czy uważasz, że to, co nas łączy to już stały związek? Nie czekaj aż chłopak sam wyjdzie z inicjatywą, nie bój się, że go przestraszysz. Jeśli spotykacie się już od kilku tygodni, pytania tego typu nie powinny być dla niego zaskoczeniem. Kocha czy nie kocha, czyli najbardziej nierozsądne pytanie do chłopaka Pod żadnym pozorem...

Wędkarz stoi na pomoście i łowi ryby
©Kzenon/Fotolia.com
Styl życia
6 oryginalnych i ciekawych pomysłów na prezent mikołajkowy dla miłośnika wędkarstwa
Prezent mikołajkowy dla wędkarza powinien być związany z jego hobby. Miłośnicy łowienia ryb uwielbiają kolekcjonować przynęty i spławiki, dlatego zastanawiając się nad prezentem mikołajkowym, warto wziąć je pod uwagę.

Prezent mikołajkowy dla wędkarza powinien być związany z jego hobby. Miłośnicy łowienia ryb uwielbiają kolekcjonować przynęty i spławiki, dlatego zastanawiając się nad prezentem mikołajkowym, warto wziąć je pod uwagę.   Oprzyrządowanie i sprzęt wędkarski nie należą do najtańszych. Często zakup porządniejszej korbki, wędki czy haka to koszt co najmniej kilkuset złotych . Miłośnikowi wędkarstwa warto więc sprezentować gadżety i akcesoria, np. noże do filetowania czy zestaw przynęt, które nie kosztują wiele, a na pewno przydarzą się na każdej wyprawie na łowienie ryb . Czapka, rękawiczki lub kominiarka chroniąca przed zimnem W Polsce pogoda często płata figle, dlatego dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika wędkarstwa może okazać się ciepła czapka, rękawiczki lub kominiarka . Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, także wędkarskich, okryć głowy czy rąk, zaś ich koszt to około 50 złotych. Zestaw praktycznych noży Ostry nóż przyda się wędkarzowi nie tylko do filetowania ryb, ale również do codziennych czynności w kuchni. Noże są wykonane ze stali nierdzewnej, pokryte teflonową powłoką , zabezpieczającą przed korozją i zwiększającą płynność cięcia. Zestaw porządnych noży wędkarskich kosztuje od 50 do 100 złotych, zaś za pojedyncze sztuki trzeba zapłacić ok 20 złotych. Zestaw przynęt na ryby Przynęty kupuje się pod konkretne gatunki ryb. Dla przykładu zestaw do łowienia okoni kosztuje około 25 złotych i składa się z gum (w kształcie rybek) w różnych rozmiarach i kolorach . Jest to świetna propozycja na prezent mikołajkowy dla wędkarza, któremu brakuje przynęt do niektórych gatunków ryb. Praktyczne szczypce Każdy wędkarz w swoim wyposażeniu musi mieć szczypce. Najtańsze można kupić już za około 30 złotych, jednak nieco bardziej...

Zakochana para rozmawia ze sobą
©Kalim/Fotolia
Styl życia
Powiedz kocham i nie ośmiesz się
Jak powiedzieć dziewczynie że ją kocham: bądź pewny, że słowa „kocham cię” to prawda. Nie wyznawaj miłości w trakcie lub tuż po seksie, w towarzystwie innych ludzi, po alkoholu. Nie naciskaj również na natychmiastową odpowiedź, żeby nie usłyszeć potwierdzenia, które zostanie odwołane.

Jak powiedzieć dziewczynie że ją kocham: bądź pewny, że słowa „kocham cię” to prawda. Nie wyznawaj miłości w trakcie lub tuż po seksie, w towarzystwie innych ludzi, po alkoholu. Nie naciskaj również na natychmiastową odpowiedź, żeby nie usłyszeć potwierdzenia, które zostanie odwołane.   Powiedzenie „kocham cię” po raz pierwszy może być traktowane jako rodzaj rywalizacji. Jeśli występuje silna, niczym nie uzasadniona obawa przed wypowiedzeniem tych słów i każda ze stron czeka na wyznanie z ust partnera, być może to wcale nie jest prawdziwa miłość... Jak powiedzieć kocham, żeby nie zostać odrzuconym Stwórz sytuację, w której czujesz się pewnie, jesteście gdzieś tylko we dwoje i nikt wam nie przeszkodzi. Moment, gdy uprawiacie seks lub tuż po zakończeniu miłosnego aktu to nie najlepsza chwila na takie wyznanie. Pod wpływem emocji można powiedzieć coś, czego tak naprawdę się nie myśli. Wybierz moment, gdy obydwoje nie jesteście pod wpływem alkoholu, nigdzie się nie spieszycie i macie dobre samopoczucie. We wcześniejsze wypowiedzi możesz wplatać słowo „kocham” w formie „kocham spędzać z tobą czas” czy „kocham, gdy się tak pięknie uśmiechasz”. Będzie jej łatwiej przywyknąć do tego słowa, które z pewnością chciałaby usłyszeć. Dodatkowo po jej reakcji szybko zorientujesz się, czy jest już gotowa na usłyszenie i wypowiedzenie tych dwóch ważnych słów. Spójrz jej w oczy, bądź szczery i użyj jak najprostszych słów, płynących prosto z serca. Po wyrazie twarzy i spojrzeniu natychmiast zorientujesz się, jak wygląda sytuacja. Nie naciskaj, aby dziewczyna odpowiedziała natychmiast, może potrzebuje więcej czasu, żeby się zakochać albo upewnić, co do swoich odczuć w stosunku do siebie. Gdy już masz...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner