Najwięcej listów do świętego Mikołaja przychodzi do jego wioski w fińskim Rovaniemi. Mało kto jednak wie, że święty Mikołaj ma swoje biuro także w Polsce, w Mikołajowie koło Srebrnej Góry.

Reklama

Adres św. Mikołaja w Finlandii

Adresem, pod który co roku trafia najwięcej listów, jest fiński adres świętego Mikołaja. Według legendy początkowo mieszkał on na górze Korvatunturi, skąd słyszał życzenia dzieci z całego świata. W latach 50. XX wieku Mikołaj zmienił jednak swój adres, przeniósł się pod Rovaniemi w Laponii. Listy można wysyłać na adres:

Santa Claus

Santa Claus Main Post Office

Zobacz także

FI-96930 Arctic Circle

FINLAND

Ważne jest, aby napisać nazwę kraju dużymi literami.

Święty Mikołaj stara się odpisywać na wszystkie listy, pomagają mu w tym zatrudnione w biurze elfy. Na odpowiedź trzeba czasem poczekać kilka miesięcy. Święty Mikołaj z Finlandii odpisuje w języku angielskim.

Dzięki usłudze wprowadzonej przez Pocztę Polską będzie można zamówić list od świętego Mikołaja z Laponii. Wystarczy wypełnić formularz i wnieść opłatę. Formularz dostępny jest tutaj: https://eformularze.poczta-polska.pl/list-od-mikolaja.

Adres św. Mikołaja w Polsce

Święty Mikołaj ma też swoje biuro w Polsce. Mieści się ono w Srebrnej Górze w gminie Stoszowice na Śląsku. Także tutaj pomocnicy czytają i odpisują tu na listy skierowane do Mikołaja.

Biuro Św. Mikołaja

ul. Letnia 10

57-215 Srebrna Góra

Reklama

Należy pamiętać o podaniu swojego adresu. Tylko wtedy święty Mikołaj będzie mógł odpowiedzieć na list.

Reklama
Reklama
Reklama