Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

para z problemem
autor: ©bonninturina/Fotolia
Styl życia

Sposoby na problemy z erekcją: techniki relaksacyjne i dłuższa gra wstępna

Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.

Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.

 

Diagnostyka i leczenie niepełnego wzwodu wymaga ustalenia i sprecyzowania kilku istotnych informacji – na temat wieku, chorób, stosowanych używek, kondycji fizycznej, jak również sytuacji osobistej mężczyzny borykającego się z tym problemem. Przede wszystkim należy wiedzieć, że jest to często zjawisko naturalnie postępujące wraz z wiekiem i możliwe do leczenia.

Niepełny wzwód – przyczyny

Kłopoty z erekcją dotyczą około 10% populacji mężczyzn w różnym wieku. Słaba erekcja u starszych mężczyzn może być spowodowana chorobami lub obniżeniem stężenia hormonów płciowych, do którego dochodzi wraz z wiekiem. Młodzi mężczyźni cierpią na problemy ze wzwodem najczęściej w wyniku problemów emocjonalnych. Wówczas niepełny wzwód pojawia się najczęściej tylko podczas pełnego stosunku, natomiast w innych sytuacjach (np. masturbacja czy seks oralny) nie ma żadnego problemu z uzyskaniem pełnego wzwodu.

Niepełny wzwód – jak to leczyć?

Zaburzenia erekcji nie muszą od razu oznaczać impotencji. Warto udać się do specjalisty, ponieważ większość problemów ze wzwodem może być z powodzeniem leczona, gdy zostanie właściwie zdiagnozowana. Często barierą nie do pokonania jest zwrócenie się o pomoc do lekarza, przez co problem narasta i w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego braku erekcji. Wskutek tego każde zbliżenie seksualne będzie wiązało się z przeżywaniem silnego stresu, co może powodować kompleksy na punkcie sprawności seksualnej i spadek poczucia własnej wartości. Sposoby radzenia sobie z niepełną erekcją polegają przede wszystkim na usunięciu przyczyny. Jeżeli kłopoty te wynikają z osobistej sytuacji mężczyzny, problemów emocjonalnych itp. wówczas właściwym postępowaniem będzie wizyta u psychologa lub seksuologa.

 

Ewentualnie zastosowanie technik relaksacyjnych, zmiana trybu życia, nawyków żywieniowych – jeżeli są nieprawidłowe, albo prowadzą np. do nadwagi – może być też pomocne w radzeniu sobie z problemami ze wzwodem. Jeżeli penis mięknie podczas stosunku, dobrze jest zmienić pozycję. Długotrwałe i intensywne pieszczoty oraz dłuższa gra wstępna powinny pomóc w niwelowaniu niepełnego wzwodu. Jest to bardzo delikatny problem, którego pogłębianie się może prowadzić do zaburzeń na tle emocjonalnym. Bardzo ważna jest postawa partnera seksualnego, to jak reaguje i czy jego zachowanie nie pogłębia i tak już silnego lęku przed kompromitacją. Partner musi być wyrozumiały i cierpliwy. Jeśli niepełna erekcja to skutek zaburzeń organicznych, wtedy niezbędna jest konsultacja lekarska i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jeżeli niepełny wzwód, to wynik przewlekłej choroby, ważne jest podkreślenie tego faktu w procesie leczenia, aby nie dołączyły w tym przypadku problemy emocjonalne.

 

Farmakologiczne leczenie zaburzeń erekcji polega na podawaniu preparatów zawierających testosteron, inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (Viagra, Spedra) oraz apomorfiny. Leków tych nie powinno się stosować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.


poranna erekcja
©pikselstock/fotolia
Styl życia
Poranna erekcja – przyczyny
Poranny wzwód oznacza, że organizm funkcjonuje prawidłowo. Pojawia się w fazie snu REM, zwykle o tej samej porze. Jest wynikiem zwiększonego poziomu testosteronu.

Poranny wzwód oznacza, że organizm funkcjonuje prawidłowo. Pojawia się w fazie snu REM, zwykle o tej samej porze. Jest wynikiem zwiększonego poziomu testosteronu. Najczęściej występuje nad ranem – między godziną 4 a 8, zwykle o tej samej porze, choć nie jest to regułą. Znaczenie mają przy tym różnice indywidualne, styl życia lub regularność snu . Przyczyny porannego wzwodu U zdrowego mężczyzny podczas snu pojawia się seria kilku wzwodów, z których każdy z nich trwa około pół godziny. Mają związek z aktywnością mózgu – naukowcy odkryli, że występuje w czasie fazy snu nazywanej fazą REM (ang. Rapid Eye Movement), którą charakteryzuje nieregularny oddech, szybsza praca serca, wzmożona aktywność mózgu i marzenia senne. Istnieją teorie, według których poranna erekcja ma być niejako próbą generalną organizmu i sprawdzeniem, czy wszystko funkcjonuje prawidłowo. Poranna erekcja jest normalną reakcją organizmu i nie powinna martwić, wręcz przeciwnie. Gdy brak porannego wzwodu utrzymuje się przez dłuższy czas, może to świadczyć o niskim poziomie testosteronu i dużym obciążeniu układu nerwowego. W przypadku wielomiesięcznej nieobecności tej reakcji, warto skonsultować się z lekarzem , by sprawdzić, czy nie jest to związane z poważniejszymi schorzeniami . W przypadku ogólnych problemów z erekcją lekarze często pytają o to, czy u mężczyzny występuje poranny mimowolny wzwód. W ten sposób mogą ocenić czy podłoże zaburzeń jest biologiczne, czy psychiczne. Problemy z erekcją? Zobacz, jak sobie poradzić, gdy wzwód jest niepełny . Brałeś sterydy? To prawdopodobna przyczyna problemów z erekcją . Gdy poczucie własnej atrakcyjności fizycznej maleje, nietrudno o brak zainteresowania seksem. Jakie jeszcze przyczyny spadku libido są najpowszechniejsze?

Para zakochanych
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Przyczyny problemów z erekcją: stres, brak ruchu, używki, zła dieta, niski testosteron
Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.

Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.   Męska sylwetka może łączyć się z… problemami z męskością. Stosowane przez ćwiczących na siłowni anaboliki mogą zaburzać erekcję. Wzwód jest trudny do osiągnięcia również wówczas, gdy w organizmie jest zbyt mało testosteronu. Problem z erekcją jako następstwo stresu Im bardziej mężczyzna zestresowany, tym trudniej jest mu osiągnąć wzwód. Przeważnie poważny problem z erekcją mają panowie, którzy duży stres przeżywają ciągle, np. w powodu pracy czy jej braku. Zdarza się to też młodym mężczyznom, którzy mocno przejmują się tym, jak wypadną podczas zbliżenia z nową (a najczęściej z pierwszą) partnerką. Napięcie i „zajęta” głowa uniemożliwiają erekcję czy jej utrzymanie. Niezdrowe jedzenie i brak ruchu powodują problemy z erekcją Dostarczanie organizmowi zbyt dużej ilości tłuszczów i węglowodanów i przy tym brak aktywności fizycznej może prowadzić do otyłości, braku kondycji i wielu chorób. Może być również przyczyną problemu z erekcją. Brak kondycji także powoduje, że mężczyzna nie sprawdza się w łóżku. Używki a problem z erekcją Alkohol i papierosy są bardzo częstą przyczyną problemów z erekcją . Wypalanie paczki papierosów dziennie zaburza pracę organizmu, w tym gospodarkę hormonalną, prowadzi do chorób krążenia, uszkadza nasienie, a także prowadzi do impotencji. Alkohol działa bardzo podobnie. Pity często powoduje zmiany w ilości wytwarzanych hormonów, a także negatywnie wpływa na pracę układów naczyniowego i nerwowego. Wówczas wzwód osiągnąć jest bardzo trudno, podobnie jak go utrzymać. Złe...

para w łóżku mężczyzna śpi, kobieta jest zmartwiona
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Najczęstsze przyczyny obniżenia popędu seksualnego – jak sobie z nimi poradzić?
Spadek libido, czyli ochoty na seks, może wynikać z przyczyn związanych z funkcjonowaniem związku, np. nieporozumieniami i problemami z wyrażaniem przez partnerów swoich potrzeb związanych z seksem. Czasem jego przyczyną bywa pojawienie się dziecka, które zaczyna całkowicie absorbować rodziców. Niekiedy jednak jego przyczyny są inne. Spadek popędu seksualnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet może być wywołany chociażby przez przemęczenie i stres.

Spadek libido, czyli ochoty na seks, może wynikać z przyczyn związanych z funkcjonowaniem związku, np. nieporozumieniami i problemami z wyrażaniem przez partnerów swoich potrzeb związanych z seksem. Czasem jego przyczyną bywa pojawienie się dziecka, które zaczyna całkowicie absorbować rodziców. Niekiedy jednak jego przyczyny są inne. Spadek popędu seksualnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet może być wywołany chociażby przez przemęczenie i stres. Stres i zmęczenie a spadek libido Brak ochoty na seks może wynikać z przepracowania i stresu. Osoby, które wracają do domu po całym dniu pracy, w której były narażone na stres, mogą potrzebować przede wszystkim snu. Długotrwała praca w warunkach powodujących stres, nie chodzi tu tylko o wymagania związane z zadaniami w pracy, ale też np. bycie narażonym na hałas, mogą być przyczyną unikania seksu. Jeśli czujesz, że właśnie przemęczenie może być przyczyną braku seksu w twoim związku, postaraj się o lepszą jakość wypoczynku po pracy. Jeśli pracujesz przy komputerze, po pracy nie siadaj do niego ponownie, lepiej wybierz się na długi spacer. Nie pij alkoholu, żeby się zrelaksować. Choć może ułatwić ci zasypianie, to sen po alkoholu nie jest tak regenerujący. Ponadto alkohol może osłabiać ochotę na seks i wrażliwość ciała. Poczucie własnej nieatrakcyjności fizycznej a spadek libido Mniejsza ochota na seks może wynikać z poczucia, że nie jest się wystarczająco atrakcyjnym. Zbędne fałdki, cellulit, rozstępy, skóra wisząca w miejscach, w których były mięśnie. Kiedy patrzy się na to wszystko w lustrze, ostatnią myślą, jaka może przyjść do głowy, jest myśl o seksie. Jeśli zmagasz się z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności fizycznej, możesz wypróbować przezwyciężyć je przynajmniej dwa sposoby. Po pierwsze zastanów się, czy nie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner