Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Wojciech Mann krytykuje SuperSTARcie
ONS
Newsy

Mann rozczarowany SuperSTARciem. Jako juroror komentuje: Nie tak miało wyglądać

Co poszło nie tak?

Nowe show TVP "SuperSTARcie" powstało jako odpowiedź dla polsatowskiego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i miało przyciągać miliony widzów przed ekrany telewizorów. Niestety, stało się inaczej, a wyniki oglądalności są - łagodnie mówiąc - niezadowalające stację. Warto przypomnieć, że udział w programie brały polskie gwiazdy takie jak Kasia Wilk czy Reni Jusis, które już pożeganły się z show. Zobacz: Znany muzyk ostro o SuperSTARciu: Jak nisko można upaść?

Producenci ze względu na słabą reakcję widzów (ostatnio tylko 860 tysięcy) postanowili przyciągnąć ich w inny sposób. Co tydzień obok Wojciecha Manna zasiadała inna gwiazda, która ocenia występy uczestników i tym samym powinna wpływać na słupki oglądalności. To właśnie dlatego w show pojawiły się między innymi Katarzyna Zielińska i Kayah, ale i to nie poprawiło sytuacji. Całe zamieszanie wokół "SuperSTARcia" stopniowo narastało, aż głos w tej sprawie zabrał sam Wojciech Mann:

Zasiadając w jury "Superstarcia", zadaję sobie pytanie, czy wygląda to tak, jak sobie wyobrażałem w momencie, gdy program ruszył. I nie do końca tak jest. Myślałem, że większy nacisk położy się na muzykę, a mniejszy na show. Ale rozumiem, że widownia wymaga, by się błyskało, migało i świeciło. Dziś wszyscy są do takiej realizacji przyzwyczajeni. Podejrzewam, że gdybym zrobił program po mojemu, zainteresowałoby się nim wąskie grono odbiorców - powiedział Wojciech Mann w rozmowie z Onet.pl.


Dlaczego w związku z tym dziennikarz zdecydował się na zajęcie fotela jurorskiego?

Fakt, że nie oceniam amatorów, był jednym z głównych powodów, dla których rozważyłem tę propozycję "na tak". Wiąże się z tym pewna trudność, ponieważ uczestników w większości przypadków znam. Mówienie im w oczy, czy mi się coś podoba, czy nie, jest bardziej krepujące niż w przypadku kogoś dopiero zaczynającego. Poza tym w tym programie chodzi o ideę nakłonienia artystów do spróbowania różnych stylizacji muzycznych, a nie tylko o przebieranie się i udawanie Michaela Jacksona. Więc w końcu się złamałem 


Co będzie dalej z programem? Na pewno w tym momencie jego przyszłość nie jest różowa.

Zobacz: Dramatyczna oglądalność show TVP
 
 

Ciężarna Zielińska ukrywała brzuszek w "SuperSTARciu":

Wojciech Mann krytykuje SuperSTARcie
ONS
Newsy
Mann ostro o programie "SuperSTARcie". Odpowiedział mu rzecznik TVP
To nie tak miało być

Program "SuperSTARcie" to wielkie rozczarowanie dla producentów show, ponieważ wyniki oglądalności są łagodnie mówiąc niezadowalające. Program, który miał być odpowiedzią na polsatowskie show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" nie jest dla niego żadnym zagrożeniem. Nawet jeden z jurorów, Wojciech Mann pozwolił sobie na słowa krytyki. Zobacz: Mann rozczarowany "SuperSTARciem" Mann to ceniony dziennikarz muzyczny i radiowy, a jego zdanie w tej kwestii ma duże znaczenie nie tylko dlatego, że się na tym zna, ale również dlatego, że zasiada w fotelu jurorskim "SuperSTARcia". Sama decyzja o tym, że pojawi się on w programie była dużym szokiem. Po czasie jednak gwiazdor TVP przyznał, że nie tak wyobrażał sobie ten program, a udział w nim wytłumaczył w jednym z wywiadów: Program ma formę konkursu, w którym ktoś odpada, eliminowany przez widzów. Z jednej strony jest zabawa, co podkreślają wszyscy, włącznie z holenderskim reżyserem, z drugiej - pojawia się element konkurencji, który pewnie samych uczestników mobilizuje albo nawet spina (...) W tym programie chodzi o ideę nakłonienia artystów do spróbowania różnych stylizacji muzycznych, a nie tylko o przebieranie się i udawanie Michaela Jacksona. Więc w końcu się złamałem. Formuła, inna od standardowego odsłuchiwania amatorów śpiewających covery, zaciekawiła mnie na tyle, że w to wszedłem. - wyznał w rozmowie z Onet.pl Dodatkowo dziennikarz przyznał, że to, co obecnie dzieje się w programie odbiega nieco od jego wyobrażeń: Zasiadając w jury "SuperSTARcia", zadaję sobie pytanie, czy wygląda to tak, jak sobie wyobrażałem w momencie, gdy program ruszył. I nie do końca tak jest. Myślałem, że większy nacisk położy się na muzykę, a mniejszy na show. Ale rozumiem, że widownia wymaga, by się błyskało, migało i świeciło. Dziś wszyscy są do takiej realizacji przyzwyczajeni....

Wojciech Mann tłumaczy się z krytyki "SuperSTARcia"
ONS
Newsy
Mann ostro skrytykował "SuperSTARcie". Teraz tłumaczy się ze swoich słów
Żałuje udziału w show?

Nowy program TVP "SuperSTARcie" wzbudza ostatnio dużo emocji. Jednak niekoniecznie pozytywnych. Producenci robili wszystko, aby przebić konkurencyjny program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"   emitowany w telewizji Polsat, zapraszając między innymi co tydzień dwie nowe osoby do podstawowego składu jury. Niestety, i to nie pomogło. Zobacz: Kayah nie uratowała "SuperSTARcia". Oglądalność coraz bardziej dramatyczna W programie oprócz Wojciecha Manna , w jury zasiadły już między innymi Katarzyna Zielińska i Kayah , które oceniały uczestników. W ostatnim programie gośćmi byli Urszula Dudziak i Bartosz Opania . Mann zachwycał się poziomem muzycznym uczestników. Taka reakcja mogła zdziwić, zwłaszcza po ostatnich wypowiedziach dziennikarza, kiedy to skrytykował program . Zobacz: Mann rozczarowany "SuperSTARcie": Nie tak to miało wyglądać Do jego słów odniósł się sam rzecznik TVP, Jacek Rakowiecki , a szum wokół programu zrobił się jeszcze większy. W piątkowym odcinku show Mann postanowił się wytłumaczyć: Boję się mówić ostatnio, bo tak się jakoś porobiło, że ktoś niedokładnie usłyszy, niedokładnie napisze i potem się dowiaduję, że nie jestem zadowolony z bycia w tym programie. (...) Dementuję to. - przekonywał dziennikarz Jest wiarygodny? Zobacz: Mann ostro o "SuperSTARciu". Odpowiedział mu rzecznik TVP   Ciężarna Zielińska w programie "SuperSTARcie":

Finał SuperSTARcia
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Znamy zwycięzcę SuperSTARCIA! Urbańska i Brzozowski walczyli do końca
W finale nie zabrakło emocji

Nowe muzyczne show TVP 2 - SuperSTARcie - miało być wielkim hitem tej jesieni. Niestety, wyniki oglądalności mówiły same za siebie - z tygodnia na tydzień program przyciągał coraz mniej widzów. Formułę show krytykował nawet juror, Wojciech Mann. Przypomnijmy: Mann ostro o programie "SuperSTARcie". Odpowiedział mu rzecznik TVP Dziś odbył się wielki finał z udziałem Nataszy Urbańskiej i Rafała Brzozowskiego . Na scenie mogliśmy zobaczyć również wszystkich dotychczasowych uczestników show podczas występów grupowych m.in. do utworu "All About That Bass". Z kolei gośćmi specjalnymi w jury były dwie blondynki - Maryla Rodowicz i Izabella Miko . Finaliście zaprezentowali się widzom w aż trzech odsłonach - dwóch coverach i własnej kompozycji. Rafał zaśpiewał hit Michaela Jacksona "Billie Jean", "Gdybym był bogaty" z musicalu "Skrzypek na Dachu" i swój przebój "Tak Blisko". Natasza z kolei pokazała się w "Stairway to Heaven", wyjątkowej intepretacji "Fancy" Iggy Izalea i autorskim "Hipnotyzuj". Ostatecznie decyzją widzów pierwszą edycję programu SuperSTARcie wygrała Natasza Urbańska! Gwiazdy na planie "SuperSTARcia":

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner