Reni Jusis

Kiedyś była bardzo znana. Później zniknęła ze świata mediów, przestała też koncertować. Poświęciła się wychowywaniu dzieci. Teraz Reni Jusis - bo o niej mowa - wraca do realizowania swoich muzycznych pasji. Sprawdź, co udało jej się nagrać.

Imię: Renata

Nazwisko: Makowiecka-Jusis

Nazwisko Panieńskie: Jusis

Pseudonim: Reni Jusis

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 29.03.1974 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: piosenkarka i kompozytorka

Osoby - związki: - Jarosław Płocica (pseudonim Yaro) - raper i producent muzyczny. Para poznała się w Koszalinie. Muzyk wypatrzył wokalistkę, gdy ta występowała w musicalu "Fatamorgana" wystawianym na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Z czasem współpraca na polu zawodowym przerodziła się w coś więcej. Związek nie przetrwał jednak próby czasu. Obecnie raper jest mężem innej znanej wokalistki - Katarzyny Klich. - Tomasz Makowiecki - muzyk, kompozytor i autor tekstów. W 2002 roku wziął udział w pierwszej edycji programu "Idol". Występ w show przyniósł mu popularność. Po jego zakończeniu Makowiecki podpisał kontrakt z wytwórnią płytową i wydał swój debiutancki album - "Makowiecki Band". Para poznała się w 2007 roku. Muzycy nie zwlekali zbyt długo ze sformalizowaniem związku. Stanęli na ślubnym kobiercu 8 sierpnia 2008 roku. Wkrótce na świat przyszło ich pierwsze dziecko, a dwa lata później rodzina powiększyła się o kolejną pociechę. Artyści byli szczęśliwi i zakochani, niestety ta idylla trwała tylko nieco ponad dekadę. Małżonkowie rozwiedli się w 2019 roku po 11 latach związku.

Rodzice: Czesław Jusis, brak dokładnych informacji na temat matki

Dzieci: syn Teofil (ur. 2010) i córka Gaja (ur. 2012)

Rodzeństwo: siostra

BIO: Reni Jusis przyszła na świat w Koninie. Już we wczesnym dzieciństwie interesowała się muzyką. Pasjonowała ją również kultura Francji. Miłość do tego europejskiego kraju zaszczepiła w małej Reni matka. W wieku 7 lat dziewczynka zaczęła uczęszczać do Zespołu Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Uczyła się w klasie fortepianu. Po maturze zdała na Akademię Muzyczną w Poznaniu. Ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Pierwsze sukcesy na scenie odnosiła jeszcze na długo przed uzyskaniem dyplomu. W 1993 roku wystąpiła w musicalu "Fatamorgana". Jej talent został wówczas dostrzeżony przez Jarosława Płocicę (pseudonim Yaro), rapera i producenta muzycznego, który zaproponował młodej wokalistce współpracę. Renata zgodziła się i dołączyła do jego zespołu. Dzięki temu poznała branżę muzyczną od podszewki i nawiązała liczne kontakty. Wkrótce też podpisała kontrakt z wytwórnią Pomaton EMI. W 1998 roku ukazał się jej pierwszy solowy album "Zakręcona", a dwanaście miesięcy później światło dzienne ujrzała druga płyta "Era renifera". Piosenkarka wykonywała głównie utwory w stylu R&B, funk i hip-hop, ale nie stroniła również od innych nurtów muzycznych. Lubiła eksperymentować i ciągle szukała inspiracji. Na jej albumach znaleźć można piosenki utrzymane w klimacie elektronicznym, akustycznym, jazzowym czy dance. Artystka kilkukrotnie robiła sobie przerwę w karierze. Jej ostatnia płyta zawiera znane francuskie przeboje zinterpretowane na nowo. Prywatnie Reni Jusis jest zagorzałą zwolenniczką ochrony środowiska i zwierząt. Nie je mięsa i żyje ekologicznie.

Znana z : działalności muzycznej.

Funkcja w filmie: brak

Płyty (wybrane):
 • "Zakręcona" (1998)
 • "Era renifera" (1999)
 • "Elektronika" (2001)


 • Książki:Wspólnie z Magdaleną Targosz napisała "Poradnik dla zielonych rodziców" (2011).

  Nagrody (wybrane):Fryderyk w kategorii fonograficzny debiut (1998)Fryderyk w kategorii piosenka roku za utwór "Zakręcona" (1998)Fryderyk w kategorii album roku - muzyka klubowa za płytę "Trans misja" (2003) Fryderyk w kategorii album roku - muzyka klubowa za płytę "Magnes" (2006) Fryderyk w kategorii album roku - elektronika za płytę "BANG!" (2017)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/renijusisofficial/ 


  LINK Facebook: https://pl-pl.facebook.com/ReniJusisfanpage/ 
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index