Party Stories
Kampania Homofob Kampanii Przeciw Homofobii
YouTube
Newsy

Uznani aktorzy nagrali spot przeciw homofobii. Daje do myślenia [WIDEO]

Plejada gwiazd w nowej kampanii społecznej

O tym, że gwiazdy angażują się w akcje społeczne wiadomo od dawna. Jednak znane osoby coraz śmielej biorą udział w kampaniach, które dotyczą cały czas spraw dość mocno kontrowersyjnych w naszym kraju. Jednym z takich problemów jest homofobia.

Niedawno ukazał się w sieci najnowszy spot pt. "Homofob" przygotowany przez Kampanię Przeciw Homofobii i twórców akcji homofobiaszkodzi.pl. W filmiku utrzymanym w konwencji trailera filmowego wystąpili m.in.: Katarzyna Herman, Piotr Garlicki, Wojciech Zieliński.

- Wybraliśmy formę trailera do filmu sensacyjnego o człowieku żyjącym w zagrożeniu i napięciu, które doprowadza go do katastrofy. W odróżnieniu jednak od typowego kina akcji w naszym trailerze jedynym prześladowcą bohatera jest on sam, jego homofobiczna obsesja - czytamy w komentarzu twórców do filmiku.


Co sądzicie o tego typu akcjach. Myślicie, że warto jest kręcić takiego rodzaju spoty jak "Homofob"?

Zobacz: Przełom w kościele! Papież nawołuje do... akceptacji gejów

 

Sławna para gejów milionerów pokazała swoje luksusy:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Wizerunek Putina na gejowskiej paradzie
ONS
Newsy
Putin zasłaniający genitalia geja - TO zdjęcie oburzyło Rosjan
W mediach aż zawrzało

Przed naszym krajem wciąż daleka droga jeśli chodzi o propagowanie tolerancji i zapewnienie podstawowych praw mniejszościom seksualnym, ale można dostrzec minimalny progres. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w Rosji, gdzie homoseksualizm został wręcz zdelegalizowany. Przypomnijmy: Putin zablokował transmisję występu Conchity w Rosji. Fani zrewanżowali się za to z nawiązką Wladimir Putin dał się poznać jako bezkompromisowy homofob. Od dłuższego czasu artyści i protestujący przeciwko sytuacji gejów w Rosji, wykorzystują jego wizerunek w prześmiewczych grafikach, kolażach i innych wizualnych manifestach. Teraz na podobny krok zdecydowała się Demi Lovato , która występowała kilka dni temu na Gay Pride w Nowym Jorku. Podczas jej występu dwóch tancerzy zaczęło się całować - jeden z nich był nagi, a genitalia zasłaniał zdjęciem Putina właśnie. To oczywiście wywołało oburzenie w rosyjskich mediach i na portalach społecznościowych, które ewidentnie nie rozumieją, że w ten sposób wokalistka wyraziła swój sprzeciw przeciwko rosyjskiej wobec mniejszości seksualnych. Mówi się już głośno o tym, że po tym incydencie Demi nie zostanie wpuszczona do Rosji, mało tego - powinna odpowiedzieć za znieważenie prezydenta. Poniżej zdjęcie, które zszokowało rosyjski internet. Co myślicie o takiej formie artystycznego manifestu? Zobacz: Co za para! Kobieta z brodą pokazała męża. Też jest drag queen   Conchita Wurst na paradzie gejowskiej w Londynie:

Wojewódzki komentuje plotki o romansie z Kammelem
ONS
Newsy
Wojewódzki i Kammel mieli romans? Kuba odpowiada na zarzuty Piróga
Zrobił to w swoim stylu

Nie milkną echa głośnego wywiadu Michała Piróga dla "Wprost". Celebryta poruszył w nim temat ukrytych gejów w polskim show-biznesie i przy okazji wymienił kilka nazwisk, co szybko zinterpretowano jako listę potencjalnie "podejrzanych". Wśród nich nie brakowało osób z pierwszych stron gazet, co zmusiło potem Michała do odkręcania całej historii. Przypomnijmy: Damięcki jest gejem? Piróg skomentował plotki Najwięcej emocji wzbudziła jednak wypowiedź Piróga o rzekomym romansie Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Kammela . Jego zdaniem, takie plotki od lat krążą w środowisku, ale po weryfikację tej informacji odsyłał już do samych zainteresowanych. Na reakcję Wojewódzkiego nie trzeba było długo czekać. Showman tradycyjnie już postanowił odpowiedzieć w swojej rubryce "Mea Pulpa" w Polityce.   Michał Piróg, zadeklarowany tancerz, pół-Żyd i cały gej, postanowił coś, czego nie chcieli postanowić inni, i w tygodniku 'Wprost' zmajstrował swoją listę Wildsteina. Gejów, którzy powinni się ujawnić, bo Michał nie lubi, jak się ukrywają. Damięcki, Rozmus, Ibisz, Kammel i Wojewódzki. Gej homofob ścigający innych gejów. Cudowny sen prawicy - podsumował Kuba. Spodziewaliście się innej reakcji ze strony Wojewódzkiego? Zobacz: Szokujący wywiad Piróga o ukrytych gejach. Padły duże nazwiska  

Piróg odpowiada Wojewódzkiemu
ONS
Newsy
Kuba zaatakował Piróga w swoim show. Odpowiedź była natychmiastowa
Padły bardzo mocne słowa

Wywiad Michała Piróga o ukrytych gejach w polskim show-biznesie otworzył swoistą puszkę pandory. Od ponad dwóch tygodni choreograf musi tłumaczyć się z wypowiedzianych słów i plotek, które podsycił w rozmowie z "Wprost". Oberwało mu się też od wymienionych w kontekście homoseksualizmu kolegów, a najmocniej zareagował chyba Wojewódzki. Przypomnijmy: Wojewódzki i Kammel mieli romans? Kuba odpowiada na zarzuty Piróga Kuba postanowił odnieść się też do całej sprawy podczas wczorajszego odcinka swojego programu. W trakcie rozmowy z Honoratą Skarbek pozwolił sobie na wtrącenie dość ostrych słów pod adresem Piróga. Po raz kolejny nazwał go gejem-homofobem, używając do tego jeszcze mocniejszego epitetu. Pojawił się w Polsce gej-homofob. Czyli Michał Piróg, faszystowski gej-homofob, który nie lubi innych gejów. Dupy mu się skończyły? - skwitował krótko Wojewódzki. Na odpowiedź Piróga nie trzeba było długo czekać. Tuż po zakończeniu show Wojewódzkiego, Michał umieścił stosowną notkę na swoim Facebooku. Kuba Wojewódzki nazwał mnie dzisiaj "faszystowskim gejem homofobem" wydaje mi się, że Kuba nie rozumie podstawowych słów. Proponowałbym aby sprawdził w słowniku języka polskiego trzy hasła : a) homofobia b)Faszyzm c)gej… potem będę mógł z nim porozmawiać - skomentował choreograf. To jakiś początek nowej wojny w show-biznesie? Kuba aż tak wkurzył się za plotki o romansie z Kammelem? Zobacz: Piróg zdradził powód chłodnej relacji z Piaskiem. To dlatego ma do niego żal Gwiazdy na premierze książki Michała Piróga:

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner