Książę Harry i Meghan Markle postanowili "pokazać prawdę" i "opowiedzieć własną historię" w najnowszym dokumencie Netflixa, który właśnie ukazał się na platformie. Jak wiele ich prawda ma wspólnego z rzeczywistością? Sussexowie — szczególnie dawna aktorka — chcą udowodnić, że są ofiarami, które uciekły z Londynu w obawie o własne życie. Meghan wielokrotnie podkreślała, że zarówno royalsi, jak i prasa dawali jej odczuć, że nie zostanie zaakceptowana. Produkcja jednak udowadnia, że żona księcia Harry'ego nie tylko zupełnie z ignorancją podchodziła do brytyjskiej kultury, ale nawet z niej kpiła. Przed kamerami Meghan wyśmiała swoje pierwsze prywatne spotkanie z Elżbietą II. Mina wnuka zmarłej królowej mówi wszystko.

Reklama

Meghan Markle szydzi z protokołu, wspominając spotkanie Elżbiety II: "Nie wiedziałam, co robię"

W jednym z wywiadów składających się na dokument Netflixa Meghan Markle otwarcie przyznaje, że nie miała pojęcia, jak zachować się w obecności Elżbiety II. Brak znajomości protokołu być może nie byłby takim grzechem, gdyby wybranka księcia Harry'ego przy okazji z niego nie kpiła. I tak w produkcji za 100 milionów dolarów dawna aktorka utrwaliła najgorsze stereotypy o Amerykanach, jako ludziach, którzy za nic mają kulturę i tradycję innych państw. Czyżby umawiając się z członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, nie połączyła kropek?

PPE/FaceToFace/REPORTER

Zobacz także: Jest komentarz rodziny królewskiej na dokument Meghan i Harry'ego! To początek konfliktu?

Po raz pierwszy prywatnie spotkała się z Elżbietą II w 2016 roku podczas lunchu w Royal Lodge w Windsorze. Meghan Markle posiłek z royalsami porównała do... inscenizacji uczty średniowiecznej. Książę Harry przyznał, że "był to dla niej mały szok".

Jeszcze kilka chwil wcześniej nie wiedziałam, że ją [przyp. red. - Elżbietę II] spotkam. Byliśmy w samochodzie i jechaliśmy na lunch, a on [przyp. red. - Harry] powiedział: "Och, moja babcia będzie tam po kościele" - opowiada Meghan.

Chcąc przypomnieć ukochanej o zasadach dobrego wychowania, jakie panują na brytyjskim dworze, książę Harry zapytał, czy Meghan będzie wiedziała, jak ukłonić się przed jego babcią. Dawna aktorka początkowo nie wzięła tego na poważnie.

Zobacz także

Pamiętam, że zapytał mnie, czy wiem, jak mam dygnąć przed królową. Myślałam, że to żart — zdradziła.

Jak to ludziom wytłumaczyć? Jak wyjaśnisz, że kłaniasz się swojej babci? To jest dziwne — stwierdził Harry.

RUBA/BackGrid UK /East News

Zobacz także: Książę Harry i Meghan Markle o rasizmie i reakcji rodziny królewskiej: "Dlaczego miałaby być traktowana wyjątkowo?"

Opowiadając o pierwszym spotkaniu, Meghan Markle nie kryła rozbawienia swoim brakiem wiedzy na temat brytyjskiej kultury. Chichocząc, wykonała nawet ukłon przed kamerami.

Nie wiedziałam, co robię — ujawniła.

Początkowo Harry'emu jednak nie było do śmiechu. Po minie możemy zgadywać, że książę poczuł się niezręcznie. Dopiero po chwili uśmiechnął się do kamery.

Reklama

Wywiady Sussexów mogą przysporzyć im jeszcze więcej wrogów w Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza że Meghan Markle uderzyła w Kate i Williama, którzy są obecnie ulubionymi royalsami w Zjednoczonym Królestwie.

PPE/FaceToFace/REPORTER
Pool/ABACA/EAST NEWS
Reklama
Reklama
Reklama