Wiemy już, że księżna Kate i książę William, nie wezmą udziału w nabożeństwie wielkanocnym. W piątek, 22 marca księżna Walii ujawniła, że wykryto u niej zmiany nowotworowe i rozpoczęła chemioterapię. O jej powrocie do obowiązków zadecydują lekarze. Z pewnością nie dojdzie do tego w okresie najbliższych świąt. Żona następcy tronu ten czas spędza z mężem i dziećmi w drugiej posiadłości w Anmer Hall w Norfolk, gdzie royalsi mogą liczyć na więcej spokoju.

Reklama

Królowa Kamila mówi o chorej Kate

W środę, 27 marca królowa Kamila pojawiła się na wycieczce po targu rolniczym w Shrewsbury. Wówczas już cała Wielka Brytania wiedziała o nowotworze księżnej Kate. Zgromadzeni powitali żonę króla Karola III z wielkim entuzjazmem, okazując wsparcie całej rodzinie królewskiej w trudnej sytuacji. W trakcie spotkania z obywatelami Kamila dostała mnóstwo pytań o Kate Middleton. Wreszcie zgodziła się na krótką odpowiedź.

Kate Middleton
Kate Middleton Chris Jackson/Associated Press/East News
Wiem, że Catherine jest zachwycona wszystkimi życzliwymi życzeniami i wsparciem
– powiedziała królowa Kamila.

Żona brytyjskiego monarchy dostała też plakat z wyjątkowym hasłem. Jedna z dziewczynek z tłumu przekazała królowej Kamili białą kartkę z napisem: „Wysyłamy miłość Kate”. Ukochana Karola III zapozowała z tym komunikatem przed fotografami. Widać, że społeczność w Wielkiej Brytanii jest niezwykle poruszona tym, co przeżywają teraz royalsi. Warto przypomnieć, że z nowotworem mierzy się również król.

Kate Middleton
Kate Middleton Chris Jackson/Associated Press/East News

Niewykluczone, że w najbliższym czasie będziemy znacznie częściej oglądali królową Kamilę. Ostatnio rzecznik zabrał głos w sprawie powrotu księżnej Kate i potwierdził, ze pałac nie może podać konkretnego terminu. Najbliższe tygodnie książę William zamierza skupić się przede wszystkim na żonie. Mówi się, że do swoich obowiązków wróci dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Reklama

Zobacz także: Wyszło na jaw, dlaczego książę William nie pojawił się w filmie z księżną Kate. Dlaczego ogłosiła chorobę bez niego?

Zobacz także
Kate Middleton
Kate Middleton CHRIS JACKSON/AFP/East News
Kate Middleton
Kate Middleton BBC Studios / Avalon/Photoshot/East News
Reklama
Reklama
Reklama