Kinga Rusin odpowiada Katarzynie Dowbor
ONS
Newsy

Rusin odpowiada na atak Dowbor: Nie musisz ubarwiać swojego życia

Wojna telewizyjnych gwiazd. O co poszło?

Katarzyna Dowbor została w tym roku nieoczekiwanie zwolniona z TVP w dość niemiłych okolicznościach. Legenda telewizji szybko jednak wzięła się za siebie i wróciła odmieniona z nowym programem w Polsacie, który cieszy się ogromną popularnością. Przypomnijmy: Dowbor w swoim programie zamieniła ruderę w pałac

Niedawno swoją premierę miała też jej książka zatytułowana "Mężczyźni mojego życia", która jest swego rodzaju autobiografią gwiazdy. Znalazło się też w niej miejsce na wspomnienia związane z koleżankami branży. Dowbor opisuje tam m.in. początki kariery Kingi Rusin i Hanny Lis wtedy jeszcze Smoktunowicz), które miała przyjemność szkolić.

Niestety, Katarzyna mimo dobrych wspomnień, nie żywi obecnie najcieplejszych uczuć do dziennikarek. W wywiadzie dla "Super Expressu" wyznała, że boli ją fakt, iż żadna z nich nigdy na łamach prasy czy podczas wywiadu nie podziękowała jej za pomoc w trudnych początkach i rady, jak dotrzeć na telewizyjny szczyt.

Przychodziły jako młodziutkie dziewczyny. Byłam wtedy spikerką, a one przychodziły na szkolenia medialne na prośbę mamy Hani, czyli Oli Kedaj. Miałam dużą przyjemność z pracy z nimi, bo obie się świetnie zapowiadały i świetnie im poszła praca. Nigdy w żadnym wywiadzie nie przeczytałam, że ktokolwiek je uczył zawodu. Wychodzi na to, że same wyssały to z mlekiem matki. Ja sama nie mówię o sobie, o swojej karierze bez wspominania Edyty Wojtczak, której bardzo wiele zawdzięczam. Ona sama często kazała mi przestać i mówić tylko o sobie, ale zawsze będę o tym wspominać. To nie były tylko dwa miesiące, ale aż dwa lata. Uważam, że warto wspominać tych, którzy pomagali nam stawiać pierwsze kroki - powiedziała w rozmowie z tabloidem Dowbor.


Na reakcję samych zainteresowanych nie trzeba było długo czekać. Kinga Rusin za pośrednictwem swojego Facebooka odpowiedziała Dowbor, podkreślając dobitnie, że ma osoby, którym jest wdzięczna za pomoc w stawianiu pierwszych kroków w telewizji, ale taką osobą z pewnością nie jest Katarzyna.

Droga Kasiu, jesteś bezsprzecznie jedną z najbarwniejszych postaci telewizji, Twoje życie jest tak ciekawe, że nie musisz go dodatkowo ubarwiać. Od czasu, kiedy pracowałyśmy razem w TVP minęło 20 lat więc niektóre wspomnienia mogły się zamazać, chociaż, ponieważ był to bardzo ważny moment w moim życiu, ja pamiętam go doskonale. Tak, Kasiu podobnie jak Ty uważam, że trzeba dziękować swoim mistrzom i tym, którzy pomogli nam na naszej zawodowej drodze. Ja też to już w kilku wywiadach robiłam, ale z największą przyjemnością zrobię raz jeszcze: dziękuję Dorocie Szpetkowskiej - bez niej nie trafiłabym na wizję. To ona wypatrzyła mnie na korytarzach TVP, kiedy pracowałam tam jako tłumacz, ona posadziła przed kamerą i ona udzielała pierwszych lekcji. Ty Kasiu byłaś miła i wspierałaś mnie dobrym słowem, ale za to już prywatnie Ci dziękowałam;). Powodzenia w Polsacie i sukcesu z książką - napisała Kinga.


Hanna Lis jeszcze nie ustosunkowała się do wypowiedzi Dowbor. Myślicie, że ta historia będzie miał swój ciąg dalszy?

Zobacz: Rusin otwiera kolejny biznesSesja zdjęciowa Kingi Rusin przed i po retuszu:

Kinga Rusin ujawniła za dużo o rozwodzie z Tomaszem Lisem? Jak się tłumaczy z głośnego wywiadu?

Newsy
Kinga chce zapomnieć
Od miesiąca żyjemy ślubem Hanny Smoktunowicz i Tomasza Lisa. A po cichu zadajemy sobie pytanie, co o tym sądzi trzecia bohaterka tego melodramatu. Co myśli o szczęściu młodej pary dawna żona i przyjaciółka?

Historia tej trójki może stanowić kanwę scenariusza filmowego. Na pewno nie komedii romantycznej. Raczej melodramatu z wątkami sensacyjnymi. Jest miłość, nienawiść, ślub (nawet dwa). Kinga Rusin (36) i Hanna Smoktunowicz (37), kiedyś przyjaciółki, dzisiaj nie chcą się spotykać. Pomiędzy nimi Tomasz Lis, który wyznał miłość obydwu: 13 lat temu Kindze, miesiąc temu Hannie. Love story z wieloma zakrętami, która długo była jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic. Tomasz oraz Hanna skończyli z sekretami i całemu światu opowiedzieli o swoim szczęściu. Znajomi całej trójki też mówią o nich dużo i chętnie. Ale od razu zastrzegają: – Tylko bez nazwisk. Nie chcemy stawać między Kingą a Tomkiem. I tylko Rusin milczy. Nie chce rozmawiać o Tomaszu Lisie. Dlaczego? – Rozstaliśmy się z Tomaszem Lisem ponad dwa lata temu. Nie widzę powodu, żeby do tego wracać – mówi „Party” Kinga Rusin. A jej znajomi mówią, że w Kindze coś pękło, gdy przeczytała wypowiedź Lisa, że w ich małżeństwie była obcość i milczenie. Bo ona pamięta inne uczucia... Papużki nierozłączki Kinga i Hanna (jeszcze wtedy Kedaj) poznały się na Uniwersytecie Warszawskim. Wybrały ten sam kierunek – italianistykę. Kinga była zakochana we włoskim. – Hanna pomagała jej, bo sama świetnie znała ten język – mówi znajomy dziennikarek. Koleżeńska pomoc szybko przerodziła się w przyjaźń. Zaczęły uchodzić za papużki nierozłączki. – Miały podobne zdanie na wiele tematów. Świetnie się rozumiały. O rok starsza Hanna trochę opiekowała się młodszą koleżanką – dodaje znajomy obydwu. W grudniu 1989 roku Hanna wyszła za mąż za znanego adwokata Roberta Smoktunowicza. Kinga była częstym gościem w ich domu. – Zdarzało się, że pomieszkiwała u nich i nocowała. Byli bardzo...

Kariera córki Kingi Rusin
ONS
Newsy
Córka Rusin to prawdziwy geniusz. Kinga pochwaliła się jej imponującym osiągnięciem
To właśnie ona planuje karierę w modelingu

Kinga Rusin z małżeństwa z Tomaszem Lisem ma dwie nastoletnie córki. Jedna z nich, Iga Lis , zaczęła stawiać już nawet pierwsze kroki w show-biznesie - wystąpiła na jednym z dużych pokazów mody, została też twarzą marki produkującej biżuterię. A to podobno dopiero początek. Przypomnijmy: Córka Rusin będzie gwiazdą: Podpisała pierwszy duży kontrakt. A propozycji jest więcej A jak na plany zawodowe córki zapatruje się sama Kinga? Dziennikarka w najnowszym wywiadzie nie ukrywa, że daje córce wolną rękę w podejmowaniu tego typu decyzji, ale stawia jej jeden warunek - musi przykładać się do nauki. Rusin jest nieco przerażona perspektywą dorosłego życia Igi, ale wierzy, że będzie podejmowała mądre decyzje. Chwali się też, że dziewczynka napisze maturę już w wieku 17 lat. To zasługa wcześniejszego startu w szkole.   Każdy ma prawo do spełnienia swoich marzeń. Jeśli ktoś ma marzenie, żeby spróbować swoich sił w modelingu to dlaczego nie. Dla mnie jako mamy, najważniejsze jest, aby były równowaga i balans, żeby absolutnie nie zapomnieć o nauce. Wiem, brzmię okropnie, po prostu jak stara baba, nauczycielka od chemii, ale ja naprawdę uważam, że to co w głowie to później płaci wszystko. Nawet jeżeli moja córka faktycznie ma taki pomysł i będzie chciała spróbować swoich sił, pewnie bardziej w fotomodelingu, to dlaczego nie? Ale warunek mamusi jest jeden: muszą być szóstki. Jak nie ma szóstek to nie ma zabawy. Później jak skończy 18 lat to ma pełny wybór. Ona jakoś tak wcześniej poszła do szkoły, że będzie zdawała maturę jak nie będzie miała jeszcze nawet 17 lat. Jestem przerażona, ale mam nadzieję, że moje dzieci są mądre i nie będą podejmowały głupich decyzji - tłumaczy w rozmowie z Dzień Dobry TVN Kinga. Na córkę Kingi czeka duża kariera w show-biznesie? Zobacz: Piersi Kingi Rusin na finale Top Model....

Kinga Rusin o wywiadzie o Tomaszu Lisie
Newsy
Tomasz Lis w swojej książce zdradza co się działo w jego życiu, kiedy był z Kingą Rusin!
Mamy fragmenty!

Tomasz Lis wydał książkę! Jego autobiografia pt. "Historia prywatna" dotyka wiele wątków z jego życia, jednak ten najbardziej interesujący dotyczy oczywiście jego życia z Kingą Rusin i narodzin ich córek: Igi i Poli. W książce pojawiają się zapiski od 1989 roku. Jak Lis wspomina tamte chwile? 15 listopada 1996 roku urodziła się Pola. Praca z dnia na dzień stała się zdecydowanie mniej istotna. (...) Rutynowo wstawałem o 6.00, bo europejski korespondent w Ameryce tak wstaje, żeby nadgonić różnicę czasu z Europą, ale ponieważ niewiele ode mnie chciano, o jakiejś 12.00, czyli 18.00 czasu warszawskiego byłem wolny. Tym razem cudownie. Właściwie codziennie można było iść w środku dnia na wielogodzinny spacer z dzieckiem. Być z nią od rana dosłownie do nocy, bo wieczorem kładłem się na kanapie z Polą obok siebie i przy ściszonym dźwięku oglądałem mecze NBA. Może to wtedy przez jakąś dziwną osmozę zaraziła się szaleńczą miłością do sportu, bo nigdy jej w tym kierunku nie indoktrynowałem. Więcej:  Hanna  Lis  i  Tomasz Lis  rozstali się   Czy Tomasz Lis sprawdzał się w roli ojca? Jak wspomina te chwile? Karmienie, przewijanie, myślę, że i dziś poradziłbym sobie z tym bez najmniejszych problemów, bo wprawę miałem niezłą. Tak, to było prawdziwe szczęście. Po pierwsze, bo dziecko. Po drugie, bo w epoce przed urlopami tacierzyńskimi mogłem spędzać z córką długie miesiące niemal non stop.  Kilka miesięcy po urodzinach Poli Kinga pojechała na tydzień robić reportaż w Los Angeles. Zostałem sam z małym dzieckiem. To była wielka frajda i wielki stres (...) POLECAMY:  Kinga Rusin i Marek Kujawa nie planują ślubu! Dlaczego?   Co ciekawe, w następnym fragmencie można przeczytać pewnego rodzaju (ukrytą!) pochwałę dla Kingi Rusin!  A do tego wielki wysiłek. Po całym dniu pracy i opieki nad...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik