Kinga Rusin

Kinga Rusin to dziennikarka i prezenterka, którą widzowie znają przede wszystkim ze stacji TVN. Prowadziła tam takie programy, jak "Dzień dobry TVN" czy "Agent - Gwiazdy". W 2008 roku założyła firmę produkującą kosmetyki ekologiczne Pat&Rub. Wydała dwie książki i została okrzyknięta "Kobietą Roku" miesięcznika "Glamour" w 2006 roku. Jest byłą żoną dziennikarza Tomasza Lisa, z którym ma dwie dorosłe córki - Polę i Igę. Dała się też poznać jako doskonała tancerka, gdy wzięła udział w czwartej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Sprawdź, które miejsce zajęła!

Imię: Kinga Judyta

Nazwisko: Rusin-Lis

Nazwisko panieńskie: Rusin

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 9 marca 1971 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna, współwłaścicielka firmy kosmetycznej

Osoby - związki:
- były mąż Tomasz Lis (od 1994 do 2006 roku),
- partner Marek Kujawa (od 2010-obecnie).

Rodzice: Paweł Rusin i Maria Rusin - pracownica biura handlu zagranicznego Telewizji Polskiej

Dzieci: córki Pola (ur. 1996) i Iga (ur. 2000)

Rodzeństwo: młodszy przyrodni brat Tomasz, z którym dziennikarka nie utrzymuje kontaktu

BIO: dziennikarka, prezenterka telewizyjna, współwłaścicielka firmy kosmetycznej. Jako mała dziewczynka przejawiała zdolności artystyczne. Przez wiele lat występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Varsovia". Po szkole średniej zdecydowała się na studiowanie italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim, jednak swoją przyszłość zawodową postanowiła związać z dziennikarstwem telewizyjnym.
W 1993 roku po raz pierwszy pojawiła się w TVP jako prezenterka i dziennikarka redakcji "Teleexpressu". Rok później wraz z mężem Tomaszem Lisem zamieszkała w Waszyngtonie, gdzie przygotowywała materiały informacyjne dla Telewizji Polskiej i pisała artykuły dla "Twojego Stylu". Po powrocie do Polski w 1997 roku rozpoczęła współpracę z TVN jako prowadząca program "Wizjer".
W 2000 roku, w roku narodzenia drugiej córki, na kilka lat zawiesiła dziennikarską karierę. W tym czasie prowadziła agencję PR "Idea Media". W latach 2005-2020 była prowadzącą programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN", a media interesowały się nią także z powodu rozwodu z Tomaszem Lisem, do którego doszło w 2006 roku. Dwa lata później Rusin założyła firmę Pat&Rub, która zajmuje się produkcją ekologicznych kosmetyków. Dziennikarka jest też autorką dwóch książek - "Co z tym życiem?" (2010) i "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik" (2016). Otrzymała wiele prestiżowych nagród, a wśród nich tytuł "Kobiety Roku" miesięcznika "Glamour" i Wiktory.

Znana z: umiejętności dziennikarskich, a także tanecznych. W 2006 roku wzięła udział w 4. edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami". Jej trenerem był Stefano Terrazzino, który doprowadził ją do zwycięstwa. Potem przez parę lat Rusin była jurorką programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!". W latach 2016-2019 prowadziła program typu reality show "Agent - Gwiazdy". Dziennikarka chętnie angażuje się w kampanie społeczne, najczęściej takie, które mają na celu ochronę środowiska lub obronę praw zwierząt. Jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie zabiera głos na temat różnych problemów społecznych. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 520 tys. internautów. Wspólne zdjęcie z piosenkarką Adele z 2020 roku wzbudziło zainteresowanie mediów na całym świecie.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki:
- "Co z tym życiem?" (2010);
- "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik" (2016).

Nagrody:
- Wiktor w kategorii odkrycie telewizyjne roku (1994);
- tytuł "Kobiety Roku" miesięcznika "Glamour" w kategorii show-biznes (2006);
- Wiktor Publiczności (2008);
- Gwiazda Plejady w kategorii osobowość roku (2018);
- Róża Gali w kategorii "Online" (2019).

Instagram: @kingarusin

Facebook: @kingarusin
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index