Katie Holmes, Tom Cruise
ONS
Newsy

Katie Holmes mówi: dość!

Katie Holmes schudła, zadbała o siebie. Postanowiła wziąć swój los w swoje ręce. Zabrała Suri. Wyjechała do Nowego Jorku. I nie zamierza wracać do męża do Los Angeles.

"Tom  i Katie to nie perfekcyjne, ale solidne małżeństwo. I na pewno poradzą sobie ze wszystkimi problemami", uważa ich znajomy. Sytuacja musi być jednak bardzo napięta, skoro słynąca z dyskrecji para pozwoliła sobie ostatnio na kilka publicznych swarów i kłótni. Najpierw ostra wymiana zdań miała miejsce podczas premiery „Walkirii” w Los Angeles. Mimo że flesze aparatów błyskały nieustannie, spolegliwa dotąd Katie Holmes nie hamowała złości. Mówiła podniesionym głosem i ostro gestykulowała rękami. Do ponownego spięcia między parą doszło także na lotnisku w Tokio, gdzie na początku marca Katie towarzyszyła mężowi podczas japońskiej promocji filmu. Mimo że szła obok niego z Suri na ręku, nie rozdawała uśmiechów na prawo i lewo. Gdy Tom Cruise próbował nawiązać rozmowę, ostentacyjnie odwracała głowę.

Dwoje nie do pary
Nie wiadomo, co tym razem było powodem napięcia. Problemów u państwa Cruise’ów nie brakuje, począwszy od tak banalnych jak zmiana nazwiska. Mimo nalegań Toma Katie do tej pory została przy swoim rodowym. „Kłóciliśmy się na ten temat nieraz”, zdradziła przyjaciółce. Poza tym Katie Holmes jest już bardzo zmęczona życiem na świeczniku. „Tom jest typem gwiazdora, który musi błyszczeć. Kiedy więc wychodzą razem, Katie musi się zamieniać w idealną żonę człowieka sukcesu. Bez względu na samopoczucie – wyglądać perfekcyjnie”, zdradził przyjaciel pary. Tymczasem Katie w głębi duszy pozostała tą samą dziewczyną z Ohio, którą była, wychodząc za Toma. Woli zostać w domu i spędzać czas z rodziną. Szczególnie teraz, po drakońskiej kuracji oczyszczającej, jaką przeszła na zlecenie scjentologów. „Katie była na bardzo restrykcyjnej diecie, brała duże dawki witamin, spędzała po trzy godziny dziennie na siłowni i drugie tyle w saunie”, zdradził jej znajomy. Podczas wyjścia do restauracji pod koniec marca, omal nie straciła przytomności. Ochroniarz musiał pomóc jej dojść do samochodu. „Mam dość słuchania, co powinnam nosić, co mówić, co jeść, a nawet co myśleć. Nie mogę już tego znieść”, powiedziała ostatnio.

Teraz albo nigdy?
Największym problemem jest jednak kwestia dzieci. Oboje z Tomem marzą o dużej rodzinie. „Tak, chcemy mieć dużo dzieci”, potwierdził Tom Cruise podczas show Oprah Winfrey. Problem jednak w tym, kiedy ją powiększać. Tom, który w tym roku skończy 47 lat, chce, aby Katie zdecydowała się na kolejną ciążę jak najszybciej. Tymczasem Katie, która źle zniosła pierwszą ciążę, chciałaby trochę odczekać. „Macierzyństwo to najbardziej niesamowite doświadczenie w moim życiu. Ale jednocześnie to najtrudniejsza i najbardziej odpowiedzialna praca na świecie”, uważa. Już w trakcie ciąży z Suri Katie Holmes czuła się źle. Jak bardzo? To wie tylko kilka osób. Tom odizolował wówczas żonę od otoczenia. Wywiózł ją do domu w Telluride w Kolorado i nie wypuszczał samotnie nawet na spacery. Na kilku zdjęciach z tego okresu widać jednak, że było z nią kiepsko. Katie ciężko zniosła poród, który odbył się zgodnie z regułami scjentologów, i okres połogu, podczas którego przeszła ciężką depresję. Nie mogła skorzystać z leków uśmierzających ból czy poprawiających nastrój. „Katie kocha Toma, ale potrzebuje trochę oddechu”, uważają jej znajomi.

Pan i władca
Żeniąc się z Katie, Tom Cruise miał nadzieję, że młodziutka żona podporządkuje się jego decyzjom. „Żadnej kolejnej Kidman”, mówił wówczas. I tak było do pewnego momentu. Zakochana Katie Holmes robiła wszystko, czego tylko żądał. Ku rozpaczy rodziców przystąpiła do Kościoła scjentologicznego. Zerwała niemal wszystkie stare przyjaźnie. Ochłodziła stosunki z rodzicami, z którymi widuje się kilka razy do roku. Zgodziła się zamieszkać z rodziną Toma w Los Angeles, gdzie rolę pani domu pełni matka Cruise’a. Zgodziła się też na wychowanie Suri w wierze scjentologicznej, mimo że dziewczynka jest przez to odizolowana od rówieśników. Wolno jej bawić się tylko z niańkami oraz dużo starszym rodzeństwem: Isabellą i Connorem. Dopiero w czasie tegorocznych walentynek Tom zabrał córkę do Disneylandu, gdzie zobaczyła inny, zwykły świat, pełen zwyczajnych dzieci. Przez długi czas Katie zgadzała się także, by Tom pokierował jej karierą. „Katie bardzo jest rozczarowana propozycjami, które dostaje”, mówił w jej imieniu i z góry eliminował poważniejsze scenariusze. Katie Holmes przepadła rola w „Batmanie”. Tom chciał nawet stworzyć własną firmę producencką, która zajmowałaby się produkcją filmów z Katie, byle tylko zachować pełną kontrolę nad życiem żony.

Zupełnie nowa ja
Nie udało się. W ciągu ostatniego roku Katie Holmes niezwykle dojrzała. Schudła i zadbała o siebie. Dzięki pomocy Victorii Beckham szybko trafiła na listę najlepiej ubranych kobiet w Hollywood. Wypady na zakupy do Paryża czy Mediolanu stały się w jej życiu normą. Najtrudniejszym krokiem stało się jednak przyjęcie roli na Broadwayu w sztuce „Wszyscy moi synowie”. Walka między małżonkami trwała kilka miesięcy. „Cruise nie ma nic przeciwko temu, żeby Katie pojechała do Nowego Jorku. Zaznacza jednak, że będzie jej towarzyszył”, mówili znajomi pary. Katie chciała jednak być sama. Przemyśleć wiele spraw, uporządkować swoje życie i priorytety. I w końcu postawiła na swoim. Spakowała walizki i wyjechała z Los Angeles. Udało jej się nawet zabrać ze sobą Suri. Przeprowadzka na Manhattan była strzałem w dziesiątkę. „Uwielbiam Nowy Jork. Nowojorczycy są tacy ciepli i przyjacielscy. Naprawdę bardzo mi się tu podoba”, przyznała Katie. I dodała, że chciałaby tu zamieszkać na stałe. Jak mówi więc dzisiaj jej przyjaciółka: „Katie nie jest już kobietą, która zajdzie w ciążę jedynie po to, by zrobić mężowi przyjemność”.

Przed wielką próbą
Na razie Tom Cruise i Katie Holmes pozostają w nieformalnej separacji: ona nadal mieszka z Suri w Nowym Jorku, on w Los Angeles. Spotykają się jedynie podczas wyjazdów promocyjnych oraz krótkich wakacji. Takich jak te w Brazylii, gdzie spędzili kilka dni na plażach Rio de Janeiro. W domu w Hollywood mają oddzielne sypialnie. Katie usiłuje namówić Toma na przeprowadzkę do Nowego Jorku. Ale nie za wszelką cenę. I planuje swoje samodzielne życie. Czy jednak Tom będzie w stanie zaakceptować kolejną niezależną kobietę u swojego boku?

Magda Łuków

Katie Holmes, Tom Cruise
ONS
Newsy
Siedem grzechów Toma Cruise'a
Ma wszystko: sławę, pieniądze, piękną żonę i śliczne dziecko. Ale dla Toma Cruise’a to wciąż za mało.

Osiemnastego listopada mija trzecia rocznica ślubu Toma i Katie. Ale tylko on cieszy się na myśl o tej dacie. Kupuje prezenty i szykuje przyjęcie. Dla Katie to smutna uroczystość. Jak się zwierzyła: „To już nie ten sam Tom co dawniej”. Przed ślubem obiecywał, że zrobi wszystko, by dać jej szczęście. Wkrótce potem okazał się zupełnie innym człowiekiem.  GRZECH I – zmusza Katie do urodzenia kolejnego dziecka Tom nigdy nie ukrywał, że duża rodzina jest jego priorytetem. „Ale Katie miała nadzieję, że najpierw będzie mogła rozwinąć przy nim skrzydła jako aktorka, a jej dobrze zapowiadająca się kariera nabierze rozpędu”, zdradza była znajoma Katie. Tom nie chce jednak czekać. Ożenił się z Holmes, bo w przeciwieństwie do innych kandydatek, które brał pod uwagę, ona była najmłodsza, najbardziej naiwna i zakochana w nim do szaleństwa. Wydawało się więc, że da się z niej zrobić superposłuszną żonę. Wkrótce po narodzinach Suri zaczął mówić o kolejnym dziecku, a jego żądania z roku na rok stają się coraz bardziej natarczywe. „Suri ma trzy lata i potrzebuje rodzeństwa. Chciałbym doczekać się kolejnego dziecka przed pięćdziesiątką”, naciska 47-letni Tom. I wmawia Katie, że unieszczęśliwia własne dziecko. GRZECH II – niszczy jej karierę Pozwala Katie „bawić się” w aktorstwo, ale na swoich warunkach. Wyrzucił jej wieloletnią agentkę i zastąpił oddaną sobie i sekcie scjentologicznej Jessicą Rodriguez. Zabronił Katie występować w filmach, w których jest wątek miłosny. O ile dorobek Katie przed małżeństwem z Tomem nie był wielki, o tyle miała jednak powody do dumy. Zagrała w „Burzy lodowej”, „Cudownych chłopcach”, „Telefonie” i „Batmanie: Początku”. Była gwiazdą serialu „Jezioro marzeń”. W ciągu...

Tom Cruise i Katie Holmes
Newsy
Katie Holmes i Tom Cruise - Najbardziej zagadkowa historia miłosna w show-biznesie
Od prawie dwóch lat są bohaterami najbardziej zagadkowej historii miłosnej w show-biznesie. Media śledzą każdy krok Toma i Katie. A mimo to wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Co tak naprawdę ich łączy? Czy Suri jest dzieckiem Toma? I czy ślub, o którym było głośno na całym świecie, rzeczywiście się odbył?

To żaden ślub, to happening – grzmiał oburzony ksiądz z parafii Bracciano we Włoszech, gdzie Katie i Tom zawarli związek małżeński. Bo ceremonia, jaka odbyła się 18 listopada na zamku Odescalchi nad jeziorem Bracciano, położonym niedaleko Rzymu, tylko na pozór wyglądała normalnie. Zabytkowe komnaty były udekorowane tysiącami kwiatów i świec. Katie wystąpiła w sukni od Armaniego. Ale małżonkowie złożyli sobie przysięgę wierności wyłącznie przed urzędnikiem kościoła scjentologicznego i hollywoodzką śmietanką towarzyską. Świadkami tego wydarzenia było 150 najważniejszych osób w show-biznesie, między innymi Jennifer Lopez z Markiem Anthonym, Will Smith i Jada Pinkett Smith, Victoria i David Beckhamowie. Całość trwała zaledwie 20 minut. Z ważnych osobistości nie było Oprah Winfrey, która naraziła się Tomowi, stwierdzając, że nie jest przekonana o szczerości jego uczuć. Nie było też burmistrza miasteczka Bracciano, pani Patricii Riccioni. Jej stwierdzenie: „Nie sądzę, aby taki ślub miał moc prawną. We Włoszech obowiązują określone procedury prawne, które nie zostały przeprowadzone” obiegło cały świat. Rzecznicy pary przekonywali wprawdzie, że Tom i Katie wzięli wcześniej ślub cywilny w Los Angeles, ale pani burmistrz ujawniła, że para nie przedstawiła żadnych dokumentów potwierdzających legalność tego związku. I tak ślub, który miał uciąć spekulacje na temat najbardziej tajemniczego związku w Hollywood, jeszcze bardziej je podsycił. Casting na żonę Dziwne są już okoliczności, w jakich poznają się Katie i Tom. Oficjalnie w kwietniu 2005 roku Holmes zostaje zaproszona przez Toma na casting do „Mission Impossible III”. Ale już wtedy w prasie pojawiają się sugestie, że Cruise przy okazji robi prywatny casting na żonę. Katie pokonuje takie rywalki, jak Scarlett...

Katie Holmes Suri Cruise na spacerze
East News
Newsy
Katie Holmes z córką, Suri Cruise na spacerze. Córka Toma Cruise'a to już nastolatka!
Wszyscy mówią ze podobna do mamy, ale naszym zdaniem wykapany tata!

Suri Cruise jest już nastolatką. Córka Katie Holmes i Toma Cruise 'a 18 kwietnia skończyła 14 lat i znów jest na ustach całego świata. Dziewczynka przyszła na świat w 2006 roku i od razu stała się jednym z najpopularniejszych dzieci gwiazd, oczywiście za sprawą swoich sławnych rodziców. Już jako dziecko szokowała opinię publiczną,  pojawiając się w butach na obcasie , a stylizacje, które nosiła kosztowały tysiące dolarów. Potem Suri na jakiś czas zniknęła z mediów, a po medialnej walce rodziców o dziewczynkę, Katie Holmes zdecydowanie bardziej chroniła wizerunek córki. Teraz paparazzi przyłapali aktorkę z córką na spacerze w Nowym Jorku. Zobaczcie, jak dziś wygląda 14-letnia Suri! Dzieciństwo Suri Cruise! Kiedy Katie Holmes i Tom Cruise doczekali się córeczki tworzyli rodzinę idealną. Ich zdjęcia z małą Suri obiegały świat i było pewne, że dziewczynka będzie żyła jak królewna. Po jakim czasie okazało się, że w ich małżeństwie nie dzieje się dobrze i szybko wyszło na jaw, że powodem może być Kościół Scjentologiczny, do którego należał aktor. Sekta rościła sobie prawo o decydowaniu o każdej sprawie i aktywności dotyczącej całej ich rodziny. W końcu Katie Holmes postanowiła się od tego uwolnić i rozstała się z mężem, ale miała przed sobą trudną walkę o córkę. Ostatecznie Suri została z matką i nie widuje się ze swoim ojcem, ponieważ Kościół Scjentologiczny zabrania spotykania się z osobami, które z niego odeszły.  Dziś Suri Cruise jest już nastolatką! Dziewczynka bardzo wyrosła i jest podobna do swoich znanych rodziców. Na zdjęciach widać, jak Suri wybrała się z mamą na mrożony jogurt. Kobiety stosują się do zaleceń rządu w USA i mają na twarzy maseczkę, którą...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner