Katie Holmes

Katie Holmes to znana amerykańska aktorka. Kojarzona jest przede wszystkim z serialu dla młodzieży "Jezioro marzeń". Ma na koncie dziesiątki rozmaitych ról filmowych i serialowych. Aktorka była żoną Toma Cruise'a, z którym ma córkę Suri. Przez pewien czas związana ze scjentologią.

Imię: Kate Noelle

Nazwisko: Holmes

Nazwisko panieńskie: Holmes

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 18.12.1978 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: amerykańska aktorka filmowa, serialowa

Osoby - związki: Pierwszym medialnym związkiem

Holmes był ten z Joshem

Jacksonem, który znany jest z roli Pacey Witter w serialu "Jezioro marzeń". W 2000 r. zaczęła spotykać się z aktorem Chrisem Kleinem. Zaręczyli się pod koniec 2003 r., lecz w 2005 r. rozstali się. Kilka tygodni później Katie Holmes związała się z aktorem Tomem Cruise'em. Para wzięła ślub w następnym roku. Uroczystość odbyła się w XV-wiecznym zamku Odescalchi we Włoszech. Ich małżeństwo trwało do 2012 r. Na mocy porozumienia z aktorem przez 5 lat po rozwodzie nie mogła przyznawać się do związków z innymi mężczyznami. Po tym czasie spotykała się z aktorem Jamiem Foxxem czy później z włoskim restauratorem Emilio Vitolo Jr.

Rodzice: Martin Joseph Holmes, Sr. - prawnik, adwokat, Kathleen A. Stothers-Holmes - gospodyni domowa.

Rodzeństwo: Aktorka ma czworo starszego rodzeństwa: Nancy Kay Holmes, Martin Joseph Holmes, Jr., Tamera Holmes, Holly Ann Holmes.

Dzieci: Aktorka ma córkę ze związku z Tomem Cruise'em. Dziewczynka urodziła się 18.04.2006 r. Ponoć w tym dniu przypada rocznica pierwszej randki Holmes z Cruise'em. Nazywa się Suri Cruise.

BIO: Katie Holmes urodziła się w 1978 r. w Toledo. Wychowała się w katolickiej rodzinie. Już w dzieciństwie przejawiała zainteresowanie aktorstwem, występując w szkolnych przedstawieniach. Jest absolwentką Uniwersytetu Columbia. Na wielkim ekranie debiutowała w 1997 r. w filmie "Burza lodowa". Otrzymała w tym roku też propozycję głównej roli w serialu "Buffy: Postrach wampirów", ale ją odrzuciła. Po zagraniu w serialu "Jezioro marzeń" nazywana była "Audrey Hepburn swojego pokolenia". Kolejne lata przyniosły intensywny rozwój kariery, choć nie wszystkie role spotkały się z zachwytem krytyków. Otrzymała kilka nominacji do Złotej Maliny. W czasie związku z Cruise'em zainteresowała się scjentologią. Po rozwodzie jednak zerwała kontakty z jej wyznawcami, a pomogła jej w tym była żona aktora Nicole Kidman.

Znana z: Katie Holmes, mimo dziesiątek ról, jakie zagrała, najbardziej kojarzona jest z serialuem dla młodzieży "Jezioro marzeń". Przez pięć lat wcielała się w nim w postać Joey Potter. Na dużym ekranie dała się zapamiętać z gry w dramacie "Burza lodowa" w reżyserii Anga Lee, thrillerze "Porzucona" w reżyserii Stephena Gaghana czy "Batman: Początek" w reżyserii Christophera Nolana. Holmes wystąpiła również w kilku reklamach, w tym np. wyrobów skórzanych firmy Coach, farby do włosów Lumia firmy Garnier, kampanii odzieżowej Gap Inc. Była producentką i reżyserką serialu "Rodzina Kennedych. Zmierzch legendy" (2017 r.). Wyprodukowała również filmy: "All We Had" (2016 r.), "The Romantics" (2010 r.). Podkładała też głos w grze "Batman Begins" (2005 r.) i wystąpiła w teledysku do "Got You (Where I Want You)" zespołu The Flys. Znana jest z dużego wyczucia stylu. W 2005 r. magazyn "People" uznał ją za jedną z dziesięciu najlepiej ubranych gwiazd. Wielokrotnie uznawana była za jedną z najseksowniejszych i najpiękniejszych kobiet.

Funkcja w telewizji (wybrana filmografia): - aktorka w filmie "Burza lodowa" (1997 r.); - aktorka w serialu "Jezioro marzeń" (1998-2003 r.); - aktorka w filmie "Grzeczny świat" (1998 r.); - aktorka w filmie "Jak wykończyć panią T.?" (1999 r.); - aktorka w filmie "Porzucona" (2002 r.); - aktorka w serialu "The Kennedys" (2011 r.); - aktorka w filmie "Panna Meadows" (2014 r.); - aktorka w filmie "Złota dama" (2015 r.); - aktorka w serialu "Ray Donovan" (2015 r.); - aktorka w filmie "Wielkie wydarzenie" (2017 r.); - aktorka w serialu "Rodzina Kennedych. Zmierzch legendy" (2017 r.); - aktorka w filmie "Ocean's 8" (2018 r.); - aktorka w filmie "Sekret: Odważ się marzyć" (2020 r.); - aktorka w filmie "Brahms: The Boy II" (2020 r.).Katie Holmes często występuje w amerykańskich talk-show. Była gościem m.in. w: "The Late Show", "Regis & Kelly", "The Late Night", "The Rosie O'Donnell Show", "The Tonight Show".

Płyty: nie ma

Książki: nie ma

Nagrody: Aktorka była wielokrotnie nominowana do różnych wyróżnień, a wśród nagród, które otrzymała, znajdują się m.in.: Złota Malina w kategorii "Najgorsza ekranowa para" za "Jack i Jill" (2012 r.), MTV Złoty Popcorn w kategorii "Przełomowa rola żeńska" za "Grzeczny świat" (1999 r.).

Link na Instagram: @katieholmes

Link FB: @katieholmes.world
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index