Party Stories
Karolina Korwin Piotrowska o "Idzie" na Złotych Globach 2015
ONS
Newsy

Karolina Korwin Piotrowska ODCHODZI Z "WPROST"! Przez publikację o Durczoku

"Dla mnie wolność jest religią"

Afera dotycząca Kamila Durczoka podzieliła środowisko i wzbudziła sporo kontrowersji. Kuba Wojewódzki postanowił uczynić z tego przedmiot żartów i na Facebooku zamieścił wymowne zdjęcie. Chwilę później to samo zrobiła Karolina Korwin Piotrowska, której felietony co tydzień ukazywały się we "Wprost".  Zobacz: Najpierw Wojewódzki, teraz Korwin Piotrowska: To mój stół hańby

Tymczasem okazuje się, że dziennikarka zrezygnowała ze współpracy z gazetą. W długim i szczerym poście na Facebooku wyznała, że decyzję podjęła wczoraj, a bez wątpienia wpływ na to ma cała afera związana z szefem "Faktów TVN". Korwin podkreśla, że dla niej bardzo ważna jest wolność słowa i przekonań, a tym bardziej wolność w życiu prywatnym, która została złamana przez jej redakcyjnych kolegów.

Wolność to wielka zdobycz ostatnich 25 lat. Wolność słowa, prasy, przekonań, w końcu wolność w życiu prywatnym. Dla mnie wolność jest religią. Wczoraj coś w tej wolności pękło. Rozpętano szaleństwo. Lubię media. Ba, kocham je. Może bywam od nich uzależniona. Słucham, co mówią do mnie o otaczającym świecie Justyna Pochanke, Tomek Lis, Piotrek Kraśko, Monika Olejnik, Agnieszka Gozdyra, Jarek Kuźniar czy Tomasz Terlikowski. Jestem ciekawa tego, co mają do powiedzenia w ważnych sprawach, czekam na zadawane przez nich w moim imieniu pytania w kierunku władzy, biznesmenów, liderów opinii. Mogą mnie wkurzać, powodować skoki ciśnienia, bluzgi albo dziki śmiech, ale choć plotkuje się o nich, póki sami mnie nie zaproszą do swej sypialni i swej prywatności, nie będę miała chęci sprawdzać z kim śpią, gdzie to robią i gdzie trzymają swoje listy, buty czy krawaty. 


Wyznała również, że Kamil Durczok interesuje ją tylko w kwestiach zawodowych i nie musi mieć pojęcia, co robi po godzinach pracy. Znajduje się on również na liście dziennikarzy, których ceni:

Na tej liście jest też Kamil Durczok. Jest na niej i zawsze będzie, bo mam nadzieję, że jeszcze niejedno niewygodne pytania zada w moim imieniu i pokaże mi swoja wizję świata oraz sprowokuje do myślenia. Interesuje mnie wyłącznie jako świetny dziennikarz; nie sprawdzam, co robi po godzinach. Moja zasada brzmi- dopóki nie zabijesz, nie skrzywdzisz, rób w życiu prywatnym co tylko chcesz. No, chyba, że o tym opowiadasz publicznie. To inna sprawa. Durczok jednak o swoim życiu intymnym nie opowiadał. Do wczoraj. 


Karolina Korwin Piotrowska przyznała, że czytając "Wprost" stwierdziła, iż nie może godzić się na to, co aktualnie się dzieje w mediach, dlatego powiedziała "Stop":

Wczoraj, czytając „Wprost”, uznałam, że nie mogę godzić się na rzeczywistość, według której każdy będzie mógł w imię „walki z mobbingiem”, źle pojętej wolności prasy, oraz „interesu publicznego” wejść do mojej sypialni, inwigilować moich bliskich, sprawdzać co robię i z kim, kiedy nie jestem w pracy. A potem, nie mając dowodów na cokolwiek, oskarżyć mnie i jeszcze na tym zarobić. Nie ma we mnie zgody na publikowane donosy, pachnące na milę żenującym szambem ubeckie prowokacje, na publiczne, bezpodstawne niszczenie ludzi. 


Na koniec dodała, że chce pozostać dobrym człowiekiem, żyjącym w zgodzie z samym sobą i nadal być dobrym dziennikarzem, dlatego musi odejść z tygodnika:

Jeśli mam nadal nazywać siebie człowiekiem, dziennikarzem, uprawiać ten zawód z podniesioną głową i uczciwie, to poniedziałkowa kolumna mojego autorstwa we „Wprost” była moją ostatnią. Trzeba zatrzymać wreszcie to szaleństwo. Chorą pogoń za sensacją. Ja, na swoim podwórku, mówię „stop”. Kolegom z „Wprost” dziękuję za dobrą współpracę i gratuluję świetnej sprzedaży ostatniego numeru gazety. 


Długi wpis podsumowała wymownym zdjęciem.

Zobacz: Korwin zabrała głos w sprawie z Durczokiem. Zwraca uwagę na wiele nieporuszonych kwestii
 Karolina Korwin Piotrowska promuje książkę w Empiku w Akradii

 

Karolina Korwin Piotrowska oburzona zachowanie polskich dzienników:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jacek Żakowski o publikacji WPROST
ONS
Newsy
Żakowski też broni Durczoka. Surowo ocenia publikację "Wprost": To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem
Publicysta stanowczo o całej aferze

Afera z Kamilem Durczokiem wstrząsnęła wczoraj Polską, a szokujący artykuł odbił się głośnym echem. Pomimo, że wiele osób zwróciło się przeciwko dziennikarzowi to jednak ma on swoich obrońców. Po jego stronie stanęła między innymi Karolina Korwin Piotrowska . Zobacz:  Korwin zwraca uwagę na wiele nieporuszonych kwestii W obronie szefa "Faktów" stanął także Jacek Żakowski , który udzielił wywiadu tabloidowi "Fakt". Publicysta podkreślił, że zarzuty wobec Durczoka należy podzielić na dwie grupy: te o molestowanie seksualne i te o posiadanie treści pornograficznych, które w jego mniemaniu są zwykłą nagonką. Żakowski zaznaczył także, że to, co ktoś robi w prywatnym czasie nie powinno nikogo interesować dopóki nie jest przestępstwem, a "Wprost" o tym zapomniał: Oczekiwanie, że dziennikarzami będą anioły, wydaje mi się kompletnie nietrafne. Jeżeli ktokolwiek dopuszcza się molestowania, mobbingu, stalkingu, to bez względu na to, czy jest dziennikarzem czy kucharzem, naturalnym odruchem porządnego człowieka jest powstrzymanie go. Natomiast co ktoś robi w prywatnym czasie, to jego prywatna sprawa, bez względu na to jaką ma pracę. Według mnie kompletnym skandalem jest grzebanie komuś w prywatnych zapiskach, i insynuacyjne wiązanie go z różnymi sytuacjami jak to zrobił tygodnik „Wprost”. To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Publicysta podkreślił, że osoby, które mają jakikolwiek żal do Kamila Durczoka powinny występować pod imieniem i nazwiskiem. Mianowicie jego zdaniem takie plotki i pomówienia mogą zniszczyć komuś życie: Mam nadzieję, że jeśli ktoś ma jakiś żal do Durczoka, to ujawni to pod nazwiskiem. Bo bardzo mi się nie podoba, że ktoś anonimowo mówi o swoich żalach, ale nie ujawnia tożsamości. To ma znamiona pomówienia, plotkowania. Anonimami i plotkami można wykończyć każdego. Jeśli zgłoszą...

Korwin Piotrowska przejściu Durczoka do Polsatu: "Polsat obliczył ryzyko, jeśli jest. Durczok wie jak robić media"
Newsy
Korwin-Piotrowska o przejściu Durczoka do Polsatu: "Polsat obliczył ryzyko, jeśli jest. Durczok wie jak robić media"

Kamil Durczok wraca do telewizji, ale nie do TVN-u... Jesienią Polsat News włączy do swojej ramówki nowy program publicystyczny, w którym Durczok będzie rozmawiał z politykami. Program będzie emitowany w czwartki o 20.00, a pierwsze odcinki zobaczymy już w październiku.   Taka decyzja Durczoka, jak i Polsat News, wzbudziła duże zainteresowanie innych mediów. Sprawę specjalnie dla Party.pl skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska. Nic w tym dziwnego, że ktoś z jego wieloletnim doświadczeniem ma wzięcie i pewnie nie narzeka na oferty pracy. Mało jest bowiem ludzi, którzy wiedzą tyle o tym, jak robi się media, co Durczok.  Dzisiaj media mają się bardzo źle, pogoń za newsem i pieniędzmi powoli zabija merytorykę. On miał to szczęście, że robił w mediach w innych czasach, kiedy jeszcze liczył się warsztat. Ostatnie miesiące mogły mu dać wiele do myślenia. Nie należy nikogo skreślać awansem - skomentowała dla Party.pl przejście Durczoka do Polsatu News Karolina Korwin Piotrowska. A czy zdaniem dziennikarki, Polsat News podejmuje ryzyko przyjmując Durczoka do pracy? Szczerze? Będą mieli dobra oglądalność, ryzyko? To stacja komercyjna, pewnie obliczyli ryzyko, jesli jest. Właśnie stacje komercyjnie muszą obliczać ryzyko.  Stacji komercyjnych nie stać na wynalazki i testowanie czegokolwiek, jak w TVP - powiedziała Karolina Korwin-Piotrowska. Zgadzacie się, że Polsat News podejmuje dobrą decyzję, zatrujdniając Kamila Durczoka? Afera wybuchła w 2015 roku Przypominamy, że afera wybuchła na początku 2015 roku, kiedy to tygodnik Wprost napisał przypadkach molestowania seksualnego w jednej ze stacji telewizyjnych. Początkowo nie podawano konkretnych nazwisk, jednak z czasem Kamil Durczok trafił na okładkę gazety. Po ukazaniu sensacyjnych artykułów Kamil Durczok pojawił się w  radiu TOK FM, gdzie zapewniał, że nie nigdy nie miał nic...

Rafalala o Kamilu Durczoku i Karolinie Korwin Piotrowskiej
ONS
Newsy
Rafalala kocha kontrowersje. Wtrąciła swoje 5 groszy w aferę z Kamilem Durczokiem
Nawiązała też do odejścia Karoliny Korwin Piotrowskiej z "Wprost"

Afera dotycząca Kamila Durczoka to sprawa, którą Polska żyje od wczorajszego poranka. Społeczeństwo wyraźnie podzieliło głosy. Jedni konsekwentnie krytykują dziennikarza, inni stają po jego stronie. Najsolidarniej w całej sytuacji zachowała się Karolina Korwin Piotrowska , która zrezygnowała z posady w tygodniku "Wprost". Zobacz:  Karolina Korwin Piotrowska ODCHODZI Z "WPROST"! Mimo artykułu ujawniającego szokujące kulisy dochodzenia dziennikarzy gazety, szef "Faktów TVN" doczekał się już słów wsparcia od Moniki Olejnik czy Jacka Żakowskiego. Teraz głos zabrała również Rafalala , która pod swoim zdjęciem z tygodnikiem w rękach odniosła się do stawianych w artykule zarzutów. Napisała krótko i na temat: Czy Durczok prowadził Fakty pod wpływem? Nie zauważyłam. Czy ma prawo po pracy się nastukać? No pewnie. Chce posuwać dmuchane lale, na zdrowie. Przynajmniej niczego nie złapie. Jak na razie widzę tylko nagonkę. Kamil głowa do góry, nikt nie jest święty... Szczególnie atakujący. Transseksualistka odniosła się też do wspomnianej we wstępie decyzji Korwin Piotrowskiej: Nie przepadam za Korwin Piotrowską, ale odejściem z Wprost zdobyła mój szacunek . nie ważne czy ten gest jest przedwczesny czy nie. i co pokaże nadchodzący czas odnośnie Durczoka, Karolina nie tylko mówi, ale też robi! jedną z cech jaką najbardziej podziwiam u ludzi to odwaga cywilna. często przez moją odwagę dostawałam po głowie. za bycie wiernej sobie płaci się czasami sporą cenę. ...więc jednak coś nas łączy Piotrowska:) a co z tym fantem zrobi Witkowski? podejrzewam, że on nie ma takich jaj. Jak widać Durczok ma coraz większe poparcie w społeczeństwie. Czy tak będzie po kolejnym artykule? Zobacz:  Dlaczego TVN24 nie komentuje afery z Kamilem Durczokiem? Miecugow tłumaczy się znajomością  ...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner