Justyna Kowalczyk broni Rosjan
Akpa
Newsy

Na Facebooku Kowalczyk zawrzało. Wdała się w kłótnię z fanami

O co poszło?

Na początku maja na łamach Sport.pl ukazał się odważny wywiad z Justyną Kowalczyk, który wywołał mnóstwo emocji nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Nasza mistrzyni olimpijska opowiedziała w nim o przewlekłej depresji i stracie dziecka. Eksperci nie mieli wątpliwości, że takie zachowanie to typowe wołanie o pomoc. Przypomnijmy: Ekspert o Justynie Kowalczyk: Woła o pomoc. To typowe objawy...

Teraz nazwisko Justyny pojawia się w innym kontekście. Sportsmenka zdecydowała się skomentować porażkę Rosji na trwających właśnie Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. W niedzielę reprezentacja Fabio Capello przegrała z Belgią 0:1, a decydujący gol padł tuż przed końcem meczu. W odpowiedzi na post Kowalczyk, pojawiły się komentarze bezpośrednio związane z polityką. Reakcja medalistki była natychmiastowa.
 

Co ja widzę! Rosja przegrała. Buuuuu:( Po 15stu minutach dopisane: Dajcie już spokój z tą polityką. To nie czas, nie miejsce. To są sportowcy! Zwykli, ciężko pracujący ludzie. - czytamy.
 

Na tym jednak nie koniec, bowiem Justyna zaczęła odpowiadać na poszczególne komentarze swoich fanów na Facebooku. Wzięła w obronę Rosjan, którzy zostali wytknięci pod jej postem.
 

Znam bardzo wielu Rosjan. Żaden z nich mną nie gardził!! Co za kłamstwa, co za stereotypy, co za propaganda. Smutna taka niewiedza, Odpychająca - napisała.
 

Zgadzacie się z Justyną? Faktycznie polityka nie powinna mieszać się ze sportem?

Zobacz: Europa nie daje przyzwolenia na działania Rosji. Okazała to na Eurowizji 

Szokujący wywiad Justyny Kowalczyk dla Gazety Wyborczej

Wywiad z Justyną Kowalczyk:

Psycholog o stanie Justyny Kowalczyk
ONS
Newsy
Ekspert o Justynie Kowalczyk: Woła o pomoc. To typowe objawy...
Jaką przewiduje jej przyszłość?

Nie da się ukryć, że odważny wywiad Justyny Kowalczyk dla Sport.pl wywołał mnóstwo emocji. Nasza olimpijska medalistka zdecydowała się opowiedzieć o przewlekłej depresji i przyznała, że straciła dziecko. Komentarze i reakcje internautów są bardzo skrajne, ale przeważają słowa wsparcia. Przypomnijmy: Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: "Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu" Z nieco innej perspektywy sprawie postanowiła się przyjrzeć redakcja TVN24. Serwis informacyjny skontaktował się z Adrianną Zagórską , znaną i cenioną psycholog sportu. Zagórska oceniła w rozmowie telefonicznej, że Kowalczyk ma typowe objawy depresji dwubiegunowej. Jej zdaniem tego typu wywiad to wyraźny sygnał dla otoczenia, aby jej po prostu pomóc. Psycholog jest też przekonana, że Justyna nie zakończy kariery sportowej i czeka na nią jeszcze wiele sukcesów.   Sportowcy są dużo bardziej podatni na depresję. Przez moment czujemy się szczęśliwi, ale za chwilę dopada nas poczucie beznadziei, brak wiary w siebie czy niechęć do wykonywania zawodu. To typowe objawy depresji dwubiegunowej. Justynie potrzebna jest pomoc psychologiczna. Nie można tego w sobie dusić i udawać, że nie ma problemu. Ten wywiad to próba wołania o pomoc. Teraz środowisko musi zdać egzamin i wyciągnąć rękę do Kowalczyk. Jestem przekonana, że zobaczymy jeszcze Justynę z medalem olimpijskim - komentuje Adrianna Zagórska w rozmowie z TVN24. Wypada mieć nadzieję, że wywiad Justyny Kowalczyk rzeczywiście zmobilizuje jej najbliższe otoczenie do pomocy. Zobacz: Depresja i poronienie Kowalczyk poruszyły cały świat! Co piszą za granicą? Najbardziej wstrząsające fragmenty wywiadu z Justyną Kowalczyk:

Korwin komentuje wywiad Kowalczyk
ONS
Newsy
Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu
Jak ocenia tak szczere wyznania?

Celebryci przyzwyczaili nas do obszernych wywiadów, w których ze szczegółami opowiadają o swoim życiu prywatnym. Ekshibicjonizm towarzyszy tego typu publikacjom od dawna, a granice tego, o czym nie powinno się mówić, wciąż są przesuwane. Dziś tematem numer jeden w mediach jest szokujący wywiad z Justyną Kowalczyk, która na łamach Sport.pl opowiedziała o przewlekłej depresji i stracie dziecka. Przypomnijmy: Kowalczyk brutalnie szczerze o depresji, poronieniu i popularności Tak bezkompromisowe wyznania wzbudziły w sieci mnóstwo emocji. W większości pod adresem Kowalczyk kierowane są pozytywne opinie i słowa wsparcia, z drugiej jednak nie brakuje krytykantów. Niektórzy zarzucają Justynie, że do tej pory czarowała uśmiechnięta z okładek kolorowych magazynów, inni że niektóre tematy nie powinny być publicznie poruszane. A co na ten temat sądzi Karolina Korwin Piotrowska ? Dziennikarka w swojej nowej książce "Ćwiartka raz" mocno krytykuje modę na ekshibicjonizm gwiazd w wywiadach, ale na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej. W rozmowie z AfterParty.pl Korwin chwali Kowalczyk za odwagę i wybór miejsca, w którym zdecydowała się opowiedzieć swoją historię. Zobacz: Zagraniczne media o depresji Kowalczyk! Co piszą na świecie?   Najważniejsze, że nie zrobiła tego w tygodniku people, między jednym sztucznym biustem a drugim i paradą napuchniętych ust oraz koszmarnych stylizacji. To dodaje siły tym wyznaniom. Są szczere, bardzo mocne, wstrząsające i boleśnie prawdziwe. Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu. Ten wywiad to może być też doskonała forma terapii. Trochę na zasadzie - utnijmy plotki raz, ale dobrze i w dobrym medium, z kimś, kto też w zadawaniu pytań zachowa pewien dystans i kulturę. Świetny ruch. Pani Justyna wzbudza ogromny szacunek tym krokiem, bardzo odważnym w kraju, gdzie nadal ludzi korzystających z pomocy psychologa, terapii, biorących leki, ma...

Bak zerwał kontrakt z Justyną Kowalczyk
ONS
Newsy
Kowalczyk straciła kontrakt przez wyznania o depresji? Jest oficjalny komentarz
Jaka jest prawda?

Ostatni wywiad Justyny Kowalczyk , w którym opowiedziała o depresji i poronieniu zaszokował całą Polskę. Do tej narciarka uchodziła jako silna sportsmenka, która w rywalizacji o medale jest nie do pokonania. Mistrzyni Olimpijska nie była zaskoczona faktem, jak wielką burzę w mediach, nie tylko polskich, wywołało jej wyznanie. Przypomnijmy:  Po wywiadzie Kowalczyk rozpętała się burza. Sportsmenka zabrała głos Justyna, dzięki wielu sukcesom zawodowym, w 2010 roku został twarzą Polbanku. Gdy kilka lat później doszło do fuzji Polbanku z Raiffeisenem, reklamodawca nie zrezygnował z jej usług. Jakiś czas temu Reiffeisen Polbank potwierdził wygaśnięcie kontraktu z Justyną. Eksperci są jednak zdania, że to właśnie przez ostatni wywiad gwiazdy firma postanowiła nie angażować jej do kolejnych kampanii . Powód? Wizerunek banku musi kojarzyć się z osobą silną i niezależną. Osoba, która publicznie mówi o depresji i poronieniu zdecydowanie nie spełnia takich kryteriów. Ponadto depresja jest zaburzeniem psychicznym, co również nie pomaga Justynie.  Jak spekuluje fakt.pl, PR-owcom banku nie podobają się ponoć także ostatnie plotki na temat jej rzekomego romansu z żonatym mężczyzną. Oficjalna wersja jest jednak zupełnie inna. Stanowisko banku było jasne - kontrakt po prostu dobiegł końca, a firma zastanawiała się nad dalszą współpracą: Wcześniejszy kontrakt z Justyną Kowalczyk zawarty był na okres dwóch lat. Właśnie dobiegł końca. Informacje dotyczące ewentualnej dalszej współpracy będziemy mogli przekazać w terminie późniejszym. - mówi Izabela Kochańska, Dyrektor Departamentu Marketingu Detalicznego Raiffeisen Polbank dla serwisu bankier.pl Wszelkie plotki na ten temat ucina również Mistrzyni. Na swoim Facebooku niedawno poinformowała:  Z bankiem Raiffeisen Polbank współpracuję dalej i to na świetnych warunkach:) Skąd znów te...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner