Party Stories
Doda na zdjęciach sprzed lat - w seksownych mini i sukienkach z dużym dekoletem
Eastnews/ONS
Newsy

"Jest barwna, kontrowersyjna i stawia na seksualność" - medioznawczyni tłumaczy sekret sukcesu Dody!

Doda obchodziła w tym tygodniu swoje 32. urodziny. A w tym roku mija też 15 lat odkąd jest w show-biznesie. Zapytaliśmy medioznawcę  Annę Jupowicz-Ginalską, co sprawia, że Doda budzi cały czas zainteresowanie? Jaki jest sposób Dody na popularność?

Doda to z pewnością jedna z ciekawszych postaci polskiego show biznesu: można ją krytykować, odsądzać od czci i wiary, potępiać, ale jednego nie można jej odmówić. Jest jakaś: barwna, kontrowersyjna, prowokacyjna, kolorowa i głośna. Umie także współpracować z mediami i rozumie twarde zasady rynku rozrywki. Niewątpliwie potrafi podsycać sobą zainteresowanie, przy czym od początku stawia na szok, seksualność i skrajną wiarę w siebie - wylicza umiejętności show-biznesowe dla Party.pl Anna Jupowicz-Ginalska.

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

Jaki jest wizerunek Dody w mediach?

Medioznawczyni przyznaje, że sposób w jaki kreuje swój wizerunek Doda jest mieszanką wybuchową.  Doda lubi poruszać kontrowersyjne tematy dotyczące rodziny, miłości, innych artystów. Ale właśnie to wyróżnia ją na tle innych. Dlatego jest tak popularna? Przecież nie wydaje płyt co rok i nie widzimy jej prawie w telewizji.

Dodzie brakuje większej konkurencji, jeśli chodzi o kreowanie rozgłosu medialnego - i to może być przyczyną jej ciągłej popularności. Wszak obecnie na jej koncie nie ma wielkich, nowych hitów, nie przoduje na listach przebojów, a spora część koncertów to np. imprezy zamknięte.

Doda jako skandalistka

Ale jest rysa na szkle - to, co ją wyróżnia, powoduje również, że zapomina się trochę, że jest ona artystką. Skandale ze sprzeczką w toalecie z Agnieszką Szulim czy podobne sprawy z Jakubem Majochem i Moniką Jarosińską. Kontrowersyjne wypowiedzi na temat Edyty Górniak czy Justyny Steczkowskiej...

Doda uwielbia też eksponować swoje ciało - im odważniej tym lepiej. Często nie przebiera w słowach.

Doda za bardzo skupiła się na skandalach. Nieustanne szokowanie spowodowało, że - oczywiście - wszyscy wiemy, kim jest. Ale czy w naszej świadomości funkcjonuje jako artystka czy celebrytka, która bazuje głównie na wyglądzie i zainteresowaniu mediów? Strategia promocji oparta na upowszechnianiu intymności, prowokacji i negliżu jest w gruncie rzeczy ryzykowana i trwa tyle, ile młodość. Potem robi się i niesmacznie i czasem śmiesznie. Poza tym skandal jest skuteczny, gdy się go dawkuje - jeżeli używamy go zbyt często, po prostu się nudzi, powszednieje, a zamiast ciekawości wzbudza się wzruszenie ramion - tłumaczy nam Anna Jupowicz-Ginalska.

Co Doda robi dobrze? Angażuje się w pomoc charytatywną, dzięki niej Polacy zaczęli się rejestrować jako dawcy szpiku. Wspiera środowiska homoseksualne, jest wręcz ich ikoną. Jak dalej powinna się rozwijać kariera Dody?

Kariera Dody może znajdować się właśnie na tym etapie. Rozumiem, że kolorowe ptaki żyją chwilą, ale show biznes to jednak biznes - trzeba patrzeć w przyszłość i mieć rozpisaną długofalową strategię rozwoju. Koniec końców to dorobek muzyczny określa status wokalisty. Jeśli nie jest imponujący, to w ostatecznym rozrachunku można mówić o komecie, a nie prawdziwej gwieździe - mówi nam Jupowicz-Ginalska.

Zgadzacie się z analizą medialną Dody?

Zobacz także: Jak Doda świętowała swoje 32. urodziny? Seksowna sukienka, góra prezentów i zabawa z przyjaciółmi!

 

Doda skończyła 15 lutego 32 lata.

Doda w klubie na urodzinach

 

Doda nazywana jest królową show-biznesu.

Doda w czarnej sukni do ziemi ze złotym ornamentem
East News

 

Doda zaczynała w reality show Bar i jako wokalistka zespołu Virgin. Odważna dziewczyna, która zawsze mówi to, co myśli - i tak zostało.

Doda w Barze

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak Doda świętowała urodziny?
Newsy
Jak Doda świętowała swoje 32. urodziny? Seksowna sukienka, góra prezentów i zabawa z przyjaciółmi!
Doda
Fleszstyle
Zjawiskowa Doda na Fashion Weeku w Paryżu! Pokazała za dużo? ZDJĘCIA

Co myślicie o jej stylizacji? SONDA

Doda na lotnisku
Newsy
Doda bryluje na paryskim Fashion Weeku. Ale na lotnisku też zadała szyku. Ona kocha drogie marki!
Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner