Hanna Lis wspiera gejów
ONS

Chociaż Hanna Lis nie pojawia się regularnie na salonach, wyjątek robi kiedy wydarzenia organizuje jej przyjaciółka, Joanna Przetakiewicz. Przykładem tego był ostatni pokaz La Manii na jachcie w Gdańsku (zobacz), w którym uczestniczyła dziennikarka. Kolejną imprezą, na której zobaczymy żonę Tomasza Lisa będzie najbliższa prezentacja nowej kolekcji marki Przetakiewicz w Teatrze Wielkim, już 12 września. Nie będzie to jednak zwykły pokaz.

Jak dowiedział się magazyn "Flesz", 30 miejsc w pierwszym rzędzie zostanie... zlicytowanych, podobnie jak wszystkie zaprezentowane tego wieczoru kreacje. Pieniądze z aukcji pójdą na leczenie Beaty Jałochy, fizjoterapeutki sparaliżowanej po tym, jak spadł na nią samobójca. Do tej aukcji Joannę Przetakiewicz natchnęła właśnie Hanna Lis, która jako jedna z pierwszych osób publicznych zabrała głos w szczytnym celu. To jednak nie jedyna akcja, którą wspiera gwiazda "Panoramy".

Hanna Lis ostatnio wyraziła swoje zdanie w sprawie związków partnerskich. Dziennikarka popiera walkę mniejszości seksualnych o swoje prawa, co wywołuje sporo dyskusji pod jej wpisami na blogu na natemat.pl. Sama jednak nie przejmuje się krytyką, a wśród gejów zyskała przydomek "Matki Boskiej Gejowskiej".

- W Ameryce ikoną gejów jest Madonna, a u nas staje się nią Hanna Lis - twierdzi jeden z działaczy ruchu LGBT w Polsce.


Walka o prawa homoseksualistów nie do końca przypadła do gustu niektórym osobom w TVP, ale sama Hanna nie przejmuje się tym i wykorzystuje swoją popularność do walki w imię słabszych - gejów, chorych i pokrzywdzonych.

Szkoda tylko, że Hanna nie pojawiła się na sobotniej Paradzie Równości, z pewnością taki gest byłby jeszcze bardziej doceniony przez środowisko homoseksualne w Polsce. Może za rok? Zobacz: Gwiazdy i politycy na Paradzie Równości

Więcej na temat charytatywnej działalności Hanny Lis przeczytasz w nowym "Fleszu". Już w sprzedaży.


Hanna Lis i inne gwiazdy na pokazie La Manii w Gdańsku: