Modne fryzury dla okrągłych twarzy
Pinterest

Oto 5 fryzur dla okrągłych twarzy. To prawdziwe hity na lato 2020!

Modne fryzury dla okrągłych twarzy
Pinterest

Letni sezon to idealny moment na metamorfozę fryzury. Tym bardziej, że złagodzenie obostrzeń dotyczących pandemii nareszcie umożliwia wizytę u profesjonalisty. Najlepiej podczas wyboru nowego cięcia, czy sposobu uczesania kieruj się nie tylko obecnymi trendami, ale również kształtem twarzy. O ile do owalnej pasuje większość fryzur, tak przy okrągłej sytuacja jest już trochę bardziej skomplikowana. Niemniej jednak jest kilka stylizacji, które świetnie prezentują się z zaokrągloną linią żuchwy i są bardzo na czasie.

Wyprostowany lob z przedziałkiem
Pinterest

Wyprostowany lob z przedziałkiem

Równy przedziałek to kluczowy element tej fryzury. Połączony z ostrym cięciem i mocno wygładzonymi włosami sprawia, że twarz wygląda na smuklejszą. Fanką tej opcji jest Selena Gomez, która nie raz decydowała się na tego typu stylizację.

Cieniowany lob
Pinterest

Cieniowany lob

Okrągła twarz świetnie współgra z fryzurami średniej długości, które mają sporo objętości. Efekt mocno odbitych włosów u nasady zapewnia umiejętne cieniowanie. Warstwy różnej długości sprawiają, że włosy zyskują lekkość oraz miękko układają się wokół twarzy. Dobrze też spryskać kosmyki u nasady suchym szamponem i dodać włosom zmierzwiony charakter sprayem teksturyzującym oraz lokówką z grubym trzonkiem. W taki sposób stylizuje je m.in. Chrissy Teigen.

Falowany lob z długą grzywką
Pinterest

Falowany lob z długą grzywką

Skręt włosów przy tej fryzurze jest minimalny. Pierwsze skrzypce gra tu bardzo długa grzywka, która zgodnie z panującymi trendami powinna być pozostawiona w lekkim nieładzie. Ten rodzaj fryzury też warto stylizować z kosmetykami nadającymi objętość (np. pudry do włosów i suche szamponu) oraz tymi teksturyzującymi (np. spraye z solą morską).

Długie fale (z przedziałkiem lub z grzywką)
Pinterest

Długie fale (z przedziałkiem lub z grzywką)

Zaokrąglony kształt twarzy dobrze prezentuje się też w towarzystwie długich włosów. Ważne jest jednak, by były pocieniowane i ułożone w miękkie fale. Najlepiej gdy zdobi je równy przedziałek, jak w przypadku Sofi Jamory lub długa, rozwichrzona grzywka, jak u Elizabeth Olsen.

Niedbały koczek z długą grzywką
Pinterest

Niedbały koczek z długą grzywką

Jeśli upięcia to zdecydowanie te wysokie z powyciąganymi kosmykami. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza wszystkie lekko bałaganiarskie koczki, które dodatkowo połączone są z długą nierówną grzywką. Takie uczesanie mimo owalnej twarzy preferuje również Hailey Bieber.

Więcej na temat fryzury trendy włosy fryzury
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01