Renata Wolkiewicz w czarnych włosach
Newsy

Gwiazda rosyjskiego "The Voice" Renata Wolkiewicz chce jechać na Eurowizję. Posłuchaj jej konkursowej piosenki!

Gwiazda rosyjskiego "The Voice" Renata Wolkiewicz chce jechać na Eurowizję. Posłuchaj jej konkursowej piosenki!

Renata Wolkiewicz to trzecia artystka, która zaprezentowała już piosenkę, z którą chciałaby pojechać na konkurs Eurowizji 2016. "United for Love" to oficjalna piosenka Wolkiewicz na 61. Konkurs Piosenki Eurowizji – Sztokholm 2016. Oprócz Renaty, swoje propozycje zaprezentowali na razie Michał Szpak oraz Kasia Nova.

Michał Szpak znowu na Eurowizji?! Oj! Zdradził nam chyba trochę za dużo! ;)

Kim jest Renata Wolkiewicz? 

Renata Wolkiewicz pochodzi z Lublina, ale od sześciu lat na stałe mieszka w Rosji. Popularność zdobyła za sprawą programu "Golos" - rosyjskiej edycji "The Voice". Ostatecznie w grudniu 2015 roku dotarła do finału programu. Wolkiewicz jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jak to się stało, że mieszka w Rosji? Pojechała tam poprowadzić warsztaty gospel i miejscowy pastor poprosił by została...


Renata Wolkiewicz zgłosiła się do polskich preselekcji ze swoim debiutanckim singlem "United For Love". Autorami piosenki są małżeństwo Grzegorz Kloc (muzyka) i Olga Pruszkowska-Kloc (tekst). Oboje są współautorami największych przebojów grupy Sixteen. Co ciekawe, w 1998 roku grupa Sixteen reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji z piosenką "To takie proste"  i zajęła 17. miejsce.

Jednak to, czy Renata i inni kandydaci wezmą udział w polskich preselekcjach będzie zależało od komisji TVP, która wybierze kilku artystów - ich listę poznamy już 16 lutego. Finał preselekcji odbędzie się 5 marca.

 

Posłuchaj piosenki zgłoszonej na konkurs Eurowizji przez Renatę Wolkiewicz.

 

A jak podobają Wam się pozostałe dwie piosenki zgłoszone do preselekcji na Eurowizję 2016? Michał Szpak startuje z "Color of your life".

 

Kasia Nowa na konkurs Eurowizji chciałaby pojechać z piosenką: "Love is Music". Posłuchaj.

AKTUALIZACJA:

 

Znamy także propozycję muzyczną Marty Zalewskiej. Na Eurowizję 2016 wysłała utwór "Tommorow I Will Keep On Trying".

 

Zobacz także: Eurowizja 2016: Oni też chcą pojechać na konkurs! Jest już ponad 20 chętnych z Polski!

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016
East News
Newsy
Kim są polscy artyści, którzy walczą o wyjazd na Eurowizję? Oto wszystkie piosenki! SONDA!
Kim są polscy artyści, którzy walczą o wyjazd na Eurowizję? Oto wszystkie piosenki! SONDA!

Kto dziś walczy o bilet na Eurowizję z Edytą Górniak i Margaret?

Eurowizja 2016
Eurowizja 2016
Newsy
Eurowizja 2016: JEST PRZECIEK! Znamy 10 artystów, którzy wystąpią w polskich preselekcjach!
Edyta Górniak, Margaret i kto jeszcze?

Jest przeciek! Znamy listę kandydatów, którzy wystąpią w preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016! Ogłoszenie dziesiątki artystów miało nastąpić dopiero jutro, ale nam już udało się dotrzeć do listy gwiazd, które mają szansę pojechać na konkurs! Kto powalczy o wyjazd do Szwecji na Eurowizję 2016? To jest lista szczęśliwców:  Margaret, Edyta Górniak , Stashka , Michał Szpak , Wojtek Bałwako , zespół Piękni i Młodzi , Dorota Osińska , Monika Urlik , Madox , Renata Wolkiewicz!   To lista uczestników zakwalifikowanych przez Komisję Konkursową, którzy prawdopodobnie powalczą 5 marca o wyjazd na konkurs Eurowizji 2016. Czy ona się potwierdzi? Dowiemy się jutro w "Świat się kręci" o 18.30, wtedy Artur Orzech ma podać listę uczestników konkursu! Jak na razie znane są tylko 3 piosenki, które usłyszymy na koncercie w preselekcjach 5 marca. Edyta Górniak zaśpiewa balladę "Grateful" , Michał Szpak  piosenkę "Color of your life" a Renata Wolkiewicz -  uczestniczka rosyjskiego "The Voice"  - "United for Love".  A Wy komu będziecie kibicować z ostatecznej dziesiątki wykonawców?   UWAGA NAJNOWSZE: Oficjalna lista wykonawców, którzy wystąpią w preselekcjach do Eurowizji 2016!   Edyta Górniak "Grateful":   Michał Szpak "Color of your Life":   Renata Wolkiewicz "United for Love":

Kto z Polski na Eurowizję 2016?
Newsy
Eurowizja 2016: Oni też chcą pojechać na konkurs! Jest już ponad 20 chętnych z Polski!
A wśród nich Maja Hyży

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2016? Znamy coraz więcej polskich artystów, którzy wyrazili zainteresowanie konkursem! Jak Podaje dziennik Eurowizyjny, wśród nich są Asteya Dec, Marta Zalewska, zespół Basta, Monika Urlik, Maja Hyży , Renata Wolkiewicz, Lilly Hates Roses, Dorota Osińska, Fismoll oraz zespół Piękni i Młodzi. Wcześniej swoją gotowość deklarowali Michał Szpak, Stashka i Agnieszka Twardowska. Kto z nich pojedzie? Dowiemy się już podczas koncertu 5 marca. Eurowizja 2016 - kim są artyści Redakcja Dziennika Eurowizyjnego zapytała polskich artystów o ich gotowość na Eurowizję 2016. Pozytywne odpowiedzi przyszły od wyżej wymienionych artystów. Jednak to, czy wezmę udział w polskich preselekcjach będzie zależało od komisji TVP, która wybierze kilku artystów - ich listę poznamy już 16 lutego.   Zobacz także: Edyta Górniak chce jechać na Eurowizję? Jest intrygujący wpis gwiazdy! Piszą o tym światowe media!   Kim są Ci artyści? Basta oraz Piękni i Młodzi to jedne z najpopularniejszych polskich zespołów z nurtu disco-polo. Byłby to precedens! ;) Asteya Dec, Monika Urlik czy Dorota Osińska swoje kariery zaczynały zaś w "The Voice of Poland". Marta Zalewska jest z kolei laureatką konkursów skrzypcowych i wokalnych, a na co dzień współpracuje z takimi wokalistkami jak Krystyna Prońko, Kayah czy Majka Jeżowska. Na swoim Facebooku napisała: Jeśli chodzi o Eurowizję - tak, planuję się zgłosić, mam nadzieję, że uda się wystąpić - pisze artystka. Dość głośno było swego czasu o Renacie Wołkiewicz, finalistce rosyjskiego The Voice, która chciałaby nas reprezentować na Eurowizji 2016: Chciałabym bardzo jechać na Eurowizję. Wielu dziennikarzy z Rosji pytało mnie już o ten konkurs. Moim...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner