Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kto z Polski na Eurowizję 2016?
Newsy

Eurowizja 2016: Oni też chcą pojechać na konkurs! Jest już ponad 20 chętnych z Polski!

A wśród nich Maja Hyży

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2016? Znamy coraz więcej polskich artystów, którzy wyrazili zainteresowanie konkursem! Jak Podaje dziennik Eurowizyjny, wśród nich są Asteya Dec, Marta Zalewska, zespół Basta, Monika Urlik, Maja Hyży, Renata Wolkiewicz, Lilly Hates Roses, Dorota Osińska, Fismoll oraz zespół Piękni i Młodzi. Wcześniej swoją gotowość deklarowali Michał Szpak, Stashka i Agnieszka Twardowska. Kto z nich pojedzie? Dowiemy się już podczas koncertu 5 marca.

Eurowizja 2017: Maja Hyży weźmie udział? Co mówi o konkursie?

Eurowizja 2016 - kim są artyści

Redakcja Dziennika Eurowizyjnego zapytała polskich artystów o ich gotowość na Eurowizję 2016. Pozytywne odpowiedzi przyszły od wyżej wymienionych artystów. Jednak to, czy wezmę udział w polskich preselekcjach będzie zależało od komisji TVP, która wybierze kilku artystów - ich listę poznamy już 16 lutego.

 

Zobacz także: Edyta Górniak chce jechać na Eurowizję? Jest intrygujący wpis gwiazdy! Piszą o tym światowe media!

 

Kim są Ci artyści? Basta oraz Piękni i Młodzi to jedne z najpopularniejszych polskich zespołów z nurtu disco-polo. Byłby to precedens! ;) Asteya Dec, Monika Urlik czy Dorota Osińska swoje kariery zaczynały zaś w "The Voice of Poland". Marta Zalewska jest z kolei laureatką konkursów skrzypcowych i wokalnych, a na co dzień współpracuje z takimi wokalistkami jak Krystyna Prońko, Kayah czy Majka Jeżowska. Na swoim Facebooku napisała:

Jeśli chodzi o Eurowizję - tak, planuję się zgłosić, mam nadzieję, że uda się wystąpić - pisze artystka.

Dość głośno było swego czasu o Renacie Wołkiewicz, finalistce rosyjskiego The Voice, która chciałaby nas reprezentować na Eurowizji 2016:

Chciałabym bardzo jechać na Eurowizję. Wielu dziennikarzy z Rosji pytało mnie już o ten konkurs. Moim marzeniem jest występ na Konkursie Piosenki Eurowizji. W jakich barwach? To zależy od tego, który kraj pierwszy mi to zaproponuje - mówiła w Pytaniu na śniadanie.

"Lilly Hates Roses” to polski duet muzyczny wykonujący muzykę indie pop. Z kolei Fismoll, czyli Arkadiusz Glens, to polski muzyk tworzący muzykę akustyczną i liryczną. Czy ktoś z nich pojedzie na Eurowizję 2016? Jeśli doniesienia Dziennika Eurowizyjnego okażą się prawdziwe, to mamy ciekawe propozycje...

 

AKTUALIZACJA!

 

O Eurowizję walczą również m.in.Margaret, Edyta Górniak, Natalia Szroeder, Gracjan Kaladnyk, Kasia Nova, Kasia Moś.

 

Zobacz: TYLKO U NAS: Znamy datę premiery eurowizyjnej piosenki Edyty Górniak "Grateful"!

 

 

Monika Urlik chce pojechać na Eurowizję.

Monika Urlik w półfinale The Voice of Poland
Akpa

Maja Hyży również chce pojechać na Eurowizję.

Maja Hyży na pokazie nowej kolekcji grupy sieciówek LPP

Dorota Osińska również chciałaby pojechać na Eurowizję 2016.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Edyta Górniak śpiewa To nie ja
YouTube
Newsy
"To nie ja" było plagiatem? 7 rzeczy, których nie wiedzieliście o występie Górniak na Eurowizji
"To nie ja" było plagiatem? 7 rzeczy, których nie wiedzieliście o występie Górniak na Eurowizji
Eurowizja 2016 - polskie preselekcje
Newsy
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!

Dziś o godzinie 18:30 w programie "Świat się kręci" poznamy kandydatów na Eurowizję 2016. Kto wystąpi na polskich preselekcjach? W jury zasiedli dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Jak mówił Artur Orzech, na liście zgłoszonych utworów znalazło się ostatecznie 88 utworów. Okazuje się, że niektórzy artyści zgłosili po kilka utworów. Polskie preselekcje na Eurowizję 2016 - kto wybrał artystów? Już wczoraj w sieci pojawiła się lista kandydatów, która jest ponoć potwierdzona przez TVP. Znaleźli się na niej: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz. Czy przeciek okaże się prawdziwy? Przekonamy się już 16 lutego w "Świat się kręci". Jeden z jurorów, Zygmunt Kukla, zapewniał, że Edyta Górniak podniosła prestiż tegorocznych eliminacji. Nie chciał jednak zdradzić, czy diwa z utworem "Grateful" dostała się do kolejnego etapu.  Już 5 marca o godz. 21:25 TVP 1 wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. Macie już swoich faworytów?   Zobacz także: Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?   Artur Orzech zasiadł w komisji TVP. Robert Janowski również! Czy Edyta Górniak pojedzie na Eurowizję?  

Logo i hasło Eurowizji 2016
Newsy
Disco-polo na Eurowizji 2016?! Znamy kolejnych chętnych polskich artystów!
O udział stara się również gwiazdor "The Voice"!

Kto pojedzie na Eurowizję 2016? Znamy kolejnych artystów, którzy zgłosili się do preselekcji ( koncert już 5 marca). Wśród nich sporo zespołów disco polo, ale i uznani artyści. Listę kandydatów TVP zaprezentuje już 16 lutego.  Eurowizja 2016 - oni chcą reprezentować Polskę! Już jakiś czas temu mówiono o tym, że Polskę na Eurowizji chcą reprezentować m.in. zespoły disco polo Basta oraz Piękni i Młodzi, którzy wygrywają w naszej sondzie. Do tego grona dołącza, jak informuje disco-polo.info, zespół Blue Box, który chce zaprezentować Europie utwór "Posłuchaj Serca". Swoje zgłoszenie do TVP wysłał również zespół Magik Band: Możemy Wam już zdradzić, że zgłosiliśmy Naszą propozycję do Krajowych eliminacji 61. Konkursu piosenki Eurowizji 2016 ;) Czy się uda? No, zobaczymy :) Spróbować zawsze warto  - napisali na Facebooku.  Grupa Magik Band gra utwory góralskie, często występuje na weselach. Jak podaje Dziennik Eurowizyjny  w konkursie chcą również wziąć udział Kasia Moś (znana m.in. z występów w "Must be the music") oraz Patty. Z kolei nam udało się również dowiedzieć, że na Eurowizję 2016 chce pojechać Gracjan Kalandyk - uczestnik "The Voice of Poland". Nie jest on jedynym wokalistką znanym z tego programu, który chce nas reprezentować . Wśród wymienianych artystów są m.in. Monika Urlik oraz Dorota Osińska.  Dość głośno było również o kandydaturze Edyty Górniak, która zapytała swoich fanów, czy chcą ją zobaczyć na Eurowizji raz jeszcze, o czym napisały światowe media!   Czy wyżej wymienieni artyści zostaną docenieni przez komisję TVP, która wybierze kandydatów? Przekonamy się wkrótce!   Zobacz także:  Edyta Górniak chce jechać na Eurowizję? Jest intrygujący wpis gwiazdy! Piszą o tym światowe media!   Propozycja na Eurowizję od zespołu Blue Box.  ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner