Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Menadżerka o śmierci Przybylskiej
ONS
Newsy

Lekarz Przybylskiej o przebiegu jej choroby: Wyła z bólu. Planowała mieć kolejne dziecko

Kulisy walki z nowotworem

Wczoraj po południu zmarła Anna Przybylska. Aktorka od ponad roku zmagała się z nowotworem, choć nie chciała mówić o chorobie publicznie. W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła "Vivie!", przyznała jednak, że zmaga się z takim doświadczeniem życiowym, które uczy jej pokory i radości nawet z najmniejszych chwil. Przypomnijmy: "Chciałabym jeszcze trochę pożyć"

Aktorka cierpiała na nowotwór złośliwy trzustki, który należy do najtrudniejszych do zdiagnozowania, a co za tym idzie, również leczenia. Potwierdza to Dr hab. N. Med. Dariusz Zadrożny, który operował Anię - lekarz udzielił dziś wywiadu TVP Info, w którym szczegółowo omówił przypadek swojej pacjentki. Wyznał m.in., ze widział ją wielokrotnie, gdy zwijała się z bólu.
 

Nikt się nie spodziewał, że u tak młodej dziewczyny może dojść do tego, że ten nowotwór jest złośliwy. Nowotwory trzustki są nowotworami ludzi starych, a nie takich jak Ania. Kiedy ją poznałem była osobą pełną życia. Zresztą do końca była taka, mimo tego, że widziałem ją w stadium w którym niewielu z Państwa chciałaby ją widzieć, kiedy dopadał ją ból, że niemal wyła. Nie było w niej nic z gwiazdy. Była skromną dziewczyną proszącą byśmy w miarę możliwości zachowali dyskrecję. Ania walczyła o każdy dzień. Nie jakoś natarczywie, nienachalnie, nie mówiąc „należy mi się”. Walczyła tak jak każdy inny chory i to jest coś co w niej ceniłem. Miała by możliwości jak Steve Jobs by poruszyć niebo i ziemię by jej można było pomóc. Wykorzystała to co mogła. Niestety choroba była zbyt poważna. W młodym wieku nowotwory lite przebiegają bardzo często szybko i zdradliwie. Tak właśnie było u niej - relacjonuje lekarz.


Zobacz: Przybylska przed odejściem zagrała w kilku reklamach. Miała w tym swój cel

Specjalista wyjaśnił też, jak postępowała choroba i dlaczego nie zdecydowano się na tomografię komputerową. Okazuje się, że Przybylska planowała kolejne dziecko, a tak mocne promieniowanie pozbawiłoby ją takiej szansy.
 

Pani Przybylska miała pierwotne rozpoznanie guza łagodnego. Tam w obrębie trzustki jest wiele rodzajów nowotworów, które mogą się stworzyć. Część z nich to są nowotwory o stosunkowo dobrym rokowaniu. Do momentu w którym nie otrzymamy wyników badania histopatologicznego nie wiemy z czym mamy do czynienia. A nowotwór trzustki jest to nowotwór który jest biologicznie bardzo złośliwy i trudny do wykrycia. Pani Ania miała nowotwór w takim miejscu, które nie dawało szybko objawów. Miejsce to było miejscem na pograniczu głowy i trzonu. To bardzo złe miejsce bo bardzo późno daje objawy, a szybko nacieka bardzo ważne miejsce styku nerwów, tzw. splotu słonecznego i powoduje straszne bóle. Nie da się tak łatwo rozpoznać czegoś co jest ukryte przed naszymi oczami. Słyszałem dzisiaj wiele głosów, że trzeba robić tomografię komputerową. Nie dajmy się zwariować, to była 35-letnia dziewczyna, której dawka promieniowania, która idzie za takim badaniem może zaszkodzić. Ona jeszcze chciała mieć dzieci! - tłumaczy.


Wywiad z lekarzem Ani to niezwykle poruszająca, ale ważna część dramatu, z którym musiała zmierzyć się gwiazda i jej najbliżsi.

Zobacz:
"Choroba Ani jest delikatną sprawą"

Przybylska i Bieniuk świętują na Instagramie. Okazja była szczególna
"Choroba mnie zaskoczyła. Przede mną długa droga"
Przybylska dla AfterParty.pl: "Muszę stać na straży dzieci. Żadna babcia nie zastąpi mamy"
"Moja kariera dobiega końca"


 

Ojciec Anny Przybylskiej zmarł na raka
ONS
Newsy
Ojciec Przybylskiej również zmarł na raka. Aktorka była obciążona genetycznie
Miała wtedy 16 lat

W ubiegłą niedzielę zmarła Anna Przybylska . W 2013 roku zdiagnozowano u niej raka trzustki. Aktorka przeszła operację, jednak nowotwór okazał się złośliwy. Wczoraj lekarz gwiazdy opowiedział o dramatycznych szczegółach choroby Przybylskiej. Gwiazda walczyła do końca swoich dni. Przypomnijmy:  Lekarz Przybylskiej o przebiegu jej choroby: Wyła z bólu. Planowała mieć kolejne dziecko Okazuje się, że w rodzinie Anny ta choroba pojawiła się już bardzo dawno temu. Kiedy miała 16 lat, na raka zmarł jej ojciec. Gwiazda szczerze opowiedziała o śmierci taty w jednym z wywiadów . Brała pod uwagę to, że również może zachorować . Dlatego też szybko zdecydowała się na założenie rodziny i dzieci: Wbiłam sobie do głowy, że szybko muszę mieć dziecko. Wcześnie straciłam ojca, może dlatego.... Zachorował nagle na raka, zmarł w półtora miesiąca od postawienia diagnozy. 52 lata. Bardzo mi go brakowało, miałam 16 lat, kiedy odszedł i moje poczucie bezpieczeństwa się rozsypało. Dlatego sama chciałam być szybko rodzicem, bo nawet jak zachoruję – myślałam – to dzieci będą już duże i sobie poradzą . Za chwilę będę mieć 34 lata, ciągle odliczam dni i myślę, co jeszcze mogę zrobić – mówiła gwiazda w dwutygodniku „Gala”. Ania osierociła trójkę dzieci - córkę Oliwię (12 l.) oraz synów: Szymona ( 9 l.) i Jana (3 l.). W czwartek odbędzie się pogrzeb gwiazdy. Zobacz:  Pogrzeb Przybylskiej w czwartek. Rodzina podała plan ceremonii Anna Przybylska na Instagramie: 

Anna Przybylska
Akpa
Newsy
To już dwa lata bez Ani Przybylskiej. W ostatnim wywiadzie mówiła: "Teraz znów kumpluję się z Panem Bogiem"
To już dwa lata bez Ani Przybylskiej. W ostatnim wywiadzie mówiła: "Teraz znów kumpluję się z Panem Bogiem"

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. Wszyscy jej najwierniejsi fani nie mogli pogodzić się ze śmiercią aktorki. Ania Przybylska starała się unikać medialnych wystąpień od momentu w którym zdiagnozowano u niej raka trzustki. Ania udzieliła swojego wywiadu Vivie. Mówiła wówczas, że bardzo tęskni za latem, za ciepłem, że myśli teraz o mniejszych sprawach, raczej krótkoterminowo... Zobacz też:  Lekarz Anny Przybylskiej ukarany. Zdradzał szczegóły choroby Ani i jej planowanej ciąży przed milionami widzów (...) nie ma co wybiegać za bardzo w przyszłość. Ale chciałabym strasznie, żeby już była wiosna, nie mogę się jej doczekać. Wtedy będę mogła wsiąść na rower. Tęsknię za plażą, za latem. No i mam jeszcze parę marzeń zawodowych.  Ale najbardziej chciałabym wyjść z tej sytuacji, w jakiej się teraz znajduję, i móc funkcjonować tak, jak funkcjonowałam do tej pory. Jeszcze trochę pożyć. Bardzo głęboko wierzę, że mi się uda  - mówiła wówczas Ania Przybylska. Zaskakujące również było to, że Ania wprost przyznała się, że choroba zbliżyła ją do Boga. Przesterowałam moją głowę na pozytywne myślenie, żeby cieszyć się życiem. I walczyć, bo mam o co. I wiesz, co - wyspowiadałam się pierwszy raz od 13 lat. Teraz znowu kumpluję się z Panem Bogiem, chodzimy co niedziela na kawę.  Bardzo dobrze mi z tą przyjaźnią, lecz nie narzucam nikomu mojej wiary, nie manifestuję jej i nie zmuszam innych, aby razem ze mną na tę niedzielną kawę chodzili. Ale uwierz mi, że po tych spotkaniach jest mi naprawdę o wiele lżej. I myślę, że dostałam swoją lekcję od Niego w jakimś celu. Po coś  - tłumaczyła w wywiadzie Ania Przybylska.   Zobacz:  Bieniuk i Przybylska myśleli o ślubie. Po śmierci Ani czeka go ogromne wyzwanie   Anna Przybylska jest nadal kochana przez fanów!  ...

Katarzyna Figura o śmierci Ani Przybylskiej
TVN
Newsy
Wzruszona Figura wspomina Przybylską: Zaprosiła mnie do domu i...
Katarzyna opowiedziała nieznane historie z życia Ani

Śmierć Ani Przybylskiej wstrząsnęła przedwczoraj całą Polską. 36-letnia gwiazda zmarła po ciężkiej walce z rakiem trzustki. Aktorka nie poddawała się jednak i walczyła do końca. Jej lekarz zdradził kilka szczegółów z przebiegu choroby Anny. Nikt nie spodziewał się, że nowotwór tak szybko mógł ją zniszczyć. Przypomnijmy:  Lekarz Przybylskiej o przebiegu jej choroby: Wyła z bólu. Planowała mieć kolejne dziecko Nie tylko lekarze są przekonani, że Anna nie chciała i nie potrafiła się poddać. Wczoraj wzruszającego wywiadu w TVN 24 udzieliła Katarzyna Figura , która znała Anię prywatnie. Aktorka opowiedziała o kulisach przyjaźni z Przybylską. Wspominała również, jak zmarła gwiazda zaprosiła ją do swojego domu w Gdyni i powiedziała o chorobie . Figurze często łamał się głos: Będę wspominała Anię jako samo życie. Ania była zjawiskiem, była jakimś cudownym, przepięknym, niesamowitym, niepowtarzalnym człowiekiem, który dawał tyle radości życia, tyle energii, tyle sił życiowych innym ludziom, jak rzadko kto. Ania była nie tylko znakomitą aktorką. Mimo wszystko nie do końca jej potencjał aktorski był wykorzystany. Wszystko to co zagrała jest niesamowite, ale wydaje mi się, jestem przekonana, że mogła dużo więcej ciekawych ról. Jej uroda była zniewalająca. Nie można było oderwać od niej oczu. I właśnie jako aktorka miała coś więcej dać ludziom, coś jeszcze więcej do zaoferowania. To nie była tylko dobrze zagrana rola, to było coś ponad, co jest bardzo rzadkie i unikalne.  Pamiętam jak rok temu, kiedy zamieszkałam w Gdyni z córeczkami, spotkałyśmy się z Anią jako matki, odbierając dzieci z tej samej szkoły. Ania zaprosiła mnie do domu, przepięknego zresztą, urządzonego tak, jak zawsze chciała: w cudownych, takich morskich kolorach, dużo błękitu, dużo bieli. I powiedziała, że od dziecka marzyła, (…) żeby mieć dom z widokiem na...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner