Doda jako ikona show-biznesu Doda w Barze Doda odbiera Słowika Publiczności Doda i Radek Majdan Doda z rodzicami - Pawłem i Wandą Rabczewskimi
Doda jako ikona show-biznesu
1/8
Doda jako ikona show-biznesu

Urodziny Dody to prawdziwe święto w show-biznesie. Gdyby nie ona, mielibyśmy mniej pracy ;) Ale chyba nikt sobie nie wyobraża polskiej sceny bez tej barwnej artystki. W naszej galerii przypominamy 7 najważniejszych momentów i osób w karierze Doroty Rabczewskiej. Od "Baru", gdzie szokowała widzów swoim językiem i zachowaniem, przez Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie w 2005 roku, gdzie udowodniła, że potrafi śpiewać, po 2. miejsce na MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Artysta Światowy. Doda była bohaterką wielu okładek i sesji w magazynach o gwiazdach, muzycznych i lifestylowych. W samej VIVIE na okładkach gościła osiem razy - zobaczcie zdjęcia!

 

Chyba nie trzeba udowadniać, że Doda to ikona... Zobaczcie naszą galerię!

 

Zobacz także: Doda skończyła 32 lata! Gwiazda już w weekend dostała pierwszy prezent urodzinowy. Od kogo?

2/8
Doda w Barze

Doda zaczynała karierę w programie "Bar" w 2002 roku. Wypadła tam dość... kontrowersyjnie. Jako młoda dziewczyna, wokalistka nieznanego wówczas zespołu Virgin, szokowała niewybrednym słownictwem i zachowaniem. To tam również poznała Radka Majdana, w którym od razu się zakochała. Już wtedy proponowała mu dziecko ;) Po latach przyznała, że udział w programie służył jej tylko do wypromowania zespołu. Udało się - o Dodzie usłyszała całą Polska. Widzowie pokochali ją za bezpośredniość i szczerość. Skandale skandalami, ale tak charyzmatycznej osoby w tego typu programach wówczas nie było!

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zobaczcie zdjęcia!

3/8
Doda odbiera Słowika Publiczności

Jedni ją pokochali, inni stwierdzili, że Doda to ikona, ale kiczu, dziewczyna z dużym biustem, która nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Do czasu, kiedy pojawiła się na Sopot Festival 2015 w Sopocie, gdzie zaśpiewała "Znak pokoju". I wygrała! Słowik Publiczności potwierdził, że Doda ma piękny wokal, potrafi śpiewać i tworzyć muzykę, która porywa miliony. Artystka stała się gwiazdą numer jeden w Polsce.

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

4/8
Doda i Radek Majdan

Kiedy Doda została najpopularniejszą artystką w Polsce, media zaczęły interesować się jej życiem prywatnym. Związkiem i małżeństwem z Radkiem Majdanem żyła cała Polska przez kilka lat. Tak samo jak rozwodem. Para, mimo rozstania, wciąż się spotykała, a plotkom nie było końca. Kiedy definitywnie zakończyła związek z Radkiem, związała się z Nergalem - wokalistką znanego na całym świecie Behemoth. W 2010 para zaręczyła się. Niestety, Nergal poważnie zachorował. Para przeżywała dramatyczne chwile, kiedy Darski walczył z białaczką. Doda apelowała do fanów, aby oddawali szpik i zostali dawcami. Z sukcesem. Do DKMS zgłosiło się w kilka dni ponad 100 tys. chętnych! Doda wówczas otrzymała nagrodę od Minister Zdrowia, Ewy Kopacz. Niestety, związek z Nergalem nie przetrwał tej próby. W 2011 roku artystka związała się z Błażejem Szychowskim, a w 2015 roku z Emilem Haidarem. Z biznesmenem rozstała się w 2015 roku w listopadzie.

Jedno jest pewne - faceci w życiu Dody byli ważni. Artystka ma wszystko, ale do tej pory nie ma szczęścia w miłości. Tego jej życzymy!

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

5/8
Doda z rodzicami - Pawłem i Wandą Rabczewskimi
East News

Najważniejszymi osobami w życiu Dody są jej rodzice - Paweł i Wanda Rabczewscy. To im Doda ufa bezgranicznie i dziękuje w każdym wywiadzie, za to, jak ją wychowali. Kiedy mama Dody zachorowała na raka, artystka zrobiła wszystko, żeby pokonała chorobę. Towarzyszą jej w najważniejszych momentach życia. Jak mówi sama piosenkarka, zdzwania się z mamą codziennie, bo ta musi wiedzieć absolutnie wszystko, co się u niej dzieje! Tata Dody zaś jest sportowcem. Wpoił jej, że honor to jedna z najważniejszych wartości. To po nim ma wolę do walki, walki fair play. Zwłaszcza o dobro swojej rodziny!

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

6/8
Doda na MTV EMA 2009

Kolorowa prasa interesowała się głównie jej nowymi związkami, fani jednak robili swoje. To dzięki nim, przez ponad 15 lat kariery na polskiej scenie muzycznej, zdobyła ponad... 100 nagród! W tym TeleKamera, Słowik Publiczności, 12 VIVA Comet, Złote Dzioby czy SuperJedynki. Największym sukcesem jest jednak 2. miejsce na MTV EMA 2009 w kategorii najlepszy artysta na świecie! Zdobyła wówczas... 5 mln głosów!  Nie możemy nie wspomnieć o paru platynowych i złotych płytach. Królowa jest tylko jedna? Bez wątpienia.

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

7/8
Doda w Gwiazdy tańczą na lodzie

Potencjał i wielką popularność Dody zauważyli producenci telewizyjni. W krótkim czasie Doda pojawiła się we wszystkich najpopularniejszych programach w telewizji. Show z jej udziałem podnosiło oglądalność do nawet 6 mln widzów, jak w przypadku "Gwiazdy tańczą na lodzie". Dlatego też, jako jedyna polska gwiazda otrzymała jednego roku aż dwie nominacje do TeleKamery. Nie tylko w kategorii Muzyka, ale i Osobowość Telewizyjna.

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

8/8
Doda, Viva! lipiec 2007
Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek / photo-shop.pl

W  2010 czasopismo „Machina” ogłosiło ją jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek. W 2011 tygodnik „Wprost” umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, zaś magazyn „Viva!” ogłosił ją jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w kraju. „Wprost” uwzględnił piosenkarkę również na swojej liście 50 najbardziej wpływowych celebrytów w Polsce w 2015 roku. Ponadto Doda wielokrotnie znajdowała się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu publikowanej przez magazyn „Forbes”, najwyższą zajmując pozycję ósmą w 2009.

 

Czy potrzebujecie teraz jeszcze jakiś dowodów?

 

Zobacz także: Doda na okładkach VIVY! - zdjęcia!

Więcej na temat Doda