Sylwia Lipka

Sylwia "Mia" Lipka to polska piosenkarka, która zajmuje się również m.in. pisaniem tekstów i nagrywaniem filmików na YouTube. Jest jedną z najpopularniejszych polskich influencerek. Jej instagramowy profil obserwuje ponad milion osób! Sylwia Lipka dzieli się ze swoimi fanami selfie i zdjęciami prywatnymi.

Imię: Sylwia Maria

Nazwisko: Lipka

Nazwisko panieńskie: Lipka

Pseudonim: Mia

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 12.12.1996 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Sylwia ma sześcioro rodzeństwa.

BIO: Sylwia "Mia" Lipka: piosenkarka, autorka tekstów, youtuberka. Jest też aktywną influencerką, której instagramowy profil obserwuje ponad milion osób. Równie dużą popularnością cieszy się jej oficjalny kanał YouTubie, gdzie nagrywa tutoriale, odpowiedzi na pytania fanów i challenge. Udostępnia tam także teledyski do swoich utworów oraz backstage z koncertów lub współprac. Co wiemy o jej życiu prywatnym? Piosenkarka urodziła się 12 grudnia 1996 roku w Katowicach. Wychowywała się w Knurowie, a obecnie mieszka w Warszawie. Jako dziecko uczęszczała na zajęcia do szkoły baletowej. W 2014 roku rozpoczęła współpracę ze stacją telewizyjną Disney Channel Polska. Sylwia była tam prowadzącą programu "I Love Violetta". Rok później zadebiutowała jako piosenkarka z singlem "Masz to coś". W 2016 roku wydała swój pierwszy album "Szklany sen". Płyta ta zdobyła 2. miejsce na liście najczęściej sprzedawanych albumów w 2016 roku, wyprzedziło ją tylko "Byle być sobą" Michała Szpaka. W latach 2016-2017 Sylwia Lipka była w trasie koncertowej "Szklany Sen Tour". Kolejny jej album "Fala/Wave" otrzymał nagrodę "Złotej Płyty". Podobnie jak "Szklany sen" trafił na 2. miejsce oficjalnej listy sprzedaży OLiS. Został nagrany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Dwa lata później Lipka wydała kolejny album "Wbrew pozorom", który dotarł na 3. miejsce OLiS. W latach 2017-2018 odbyła się druga trasa koncertowa Sylwii Lipki pod hasłem "Na Fali". 1 października 2017 roku piosenkarka pełniła funkcję jury w krajowych eliminacjach do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zaledwie kilka dni po zakończeniu drugiej trasy koncertowej zaprezentowała teledysk do piosenki "Kalkulacje". 1 czerwca 2019 roku pojawił się teledysk do utworu "Wbrew pozorom" z płyty o tej samej nazwie. Sam album został wydany 30 sierpnia. "Wbrew Pozorom Tour", czyli trzecia trasa koncertowa, rozpoczęła się 20 października 2019 roku, a zakończyła 8 marca 2020 roku. W jej trakcie Sylwia zagrała główną rolę w filmie "Jestem M. Misfit", w którym wcieliła się w postać Julii Morskiej. W 2020 roku uczestniczyła w programie stacji Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Wraz z tancerzem Rafałem Maserakiem zajęła 4. miejsce. Przerwała udział w programie w związku z zarażeniem się koronawirusem. W 2021 roku miała miejsce premiera jej pierwszej książki, zatytułowanej "Mery Majka". W tym samym roku Sylwia Lipka wydała też płytę "Forever".

Znana z: kariery muzycznej, a przede wszystkim takich singli jak: "Masz to coś", "Zapomnieć chcę", "Zobacz", "Wbrew pozorom" czy "Forever". Sylwia Lipka znana jest również z książki "Mery Majka", roli dubbingowej w filmie "Tini: Nowe życie Violetty" (2016), głównej roli w filmie "Jestem M. Misfit" oraz licznych filmików na jej oficjalnym kanale YouTube. "Mia" jest też aktywną influencerką na Instagramie. Jej konto obserwuje ponad milion fanów, z którymi gwiazda jest w stałym kontakcie.

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Jestem M. Misfit" (2019)

Płyty: - "Szklany sen" (2016) - "Fala/Wave" (2017) - "Wbrew pozorom" (2019) - "Forever" (2021)

Książki:"Mery Majka" Sylwia Lipka; Wydawnictwo Insignis (2021)

Nagrody:
  • Złota Płyta za album "Fala/Wave" (2017)


  • LINK Instagram: @sylwialipka_music i @sylwialipka.mess


    LINK Facebook: @sylwia.lipka.music
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index