Monika Richardson

Monika Richardson to znana prezenterka telewizyjna. Przez wiele lat była związana z TVP, gdzie prowadziła kilka programów, lecz szerszej publiczności dała się poznać z dwóch: "Pytanie na śniadanie" i "Europa da się lubić". Dziennikarka była kilka razy zamężna. Szczególnie medialny był jej związek z Zamachowskim.
 

Imię: Monika Justyna

Nazwisko: Richardson (wcześniej Zamachowska)

Nazwisko panieńskie: Pietkiewicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 25.04.1972 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: dziennikarka, iberystka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: Monika Zamachowska podczas studiów spotykała się z Przemysławem Pohrybieniukiem, który jest obecnie dyrektorem zarządzającym Kulczyk Foundation. Dziennikarka była trzy razy zamężna. Jej pierwszym mężem (do 2000 r.) był
amerykański dziennikarz i podróżnik Will Richardson. W 2001 r. dziennikarka została żoną Jamiego Malcolma

- szkockiego byłego pilota RAF, który pracował wówczas dla linii Virgin Atlantic. Para rozwiodła się w 2012 r. Trzecim mężem dziennikarki był aktor Zbigniew Zamachowski. Para wzięła ślub w maju 2014 r., a rozstała się w 2021 r. Podczas ich małżeństwa w mediach pojawiały się często doniesienia o konflikcie dziennikarki z byłą żoną Zamachowskiego - aktorką Aleksandrą Justą. Obecnie spotyka się z Konradem Wojterkowskim.

Rodzice: Mamą Moniki Zamachowskiej jest Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. To dziennikarka, realizatorka, producentka, scenarzystka filmów dokumentalnych. Ojcem

- architekt Jerzy Pietkiewicz.

Rodzeństwo: Dziennikarka miała młodszego brata, który zmarł w 2012 r.

Dzieci: Monika Zamachowska ma dwoje dzieci z drugiego małżeństwa

- syna Tomasza Davida Malcolma (ur. 2001 r.) oraz córkę Zofię Malcolm (ur. 2004 r.). U chłopca stwierdzono zespół Aspergera.

BIO: Monika Zamachowska urodziła się w 1972 r. we Wrocławiu. Uczęszczała do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła iberystykę. Zanim rozpoczęła pracę w zawodzie, zajmowała się nauczaniem języka angielskiego, pracowała w dziale PR firmy Dell czy w agencji reklamowej Biura Reklamy SA. Kariera telewizyjna Zamachowskiej rozpoczęła się w 1995 r. W latach 2006-2008 była redaktor naczelną "Zwierciadła" - miesięcznika dla kobiet. W 2011 r. odeszła z telewizji publicznej. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Radiu Złote Przeboje. Przez rok była współprowadzącą program "Złote Przeboje na Dzień Dobry". W 2012 r. Związała się ze stacją TTV. Rok później wróciła do telewizji publicznej. Pracowała tam do 2019 r. Od 2020 r. współpracuje z tygodnikiem "Wprost". Prywatnie Monika Zamachowska była trzy razy zamężna i ma dwoje dzieci. Jej bliskim kuzynem jest Piotr Kraśko.

Znana z: Monika Zamachowska znana jest z roli prowadzącej/współprowadzącej i autorki licznych programów w TVP, w tym m.in. "Kultów popkultury", "Europejczyków", "Teleadwokata", "Orła czy reszty?", "Strefy otwartej", "Witaj, Europo", "Wstępu Wolnego". Szerszej publiczności dała się poznać z programu rozrywkowego "Europa da się lubić", do którego zapraszano mieszkających w Polsce przedstawicieli różnych państw. W 2006 r. była członkiem jury w "Supertalencie". Trzy lata później można było oglądać jej zmagania w "Tańcu z gwiazdami". Tanecznym partnerem Moniki Zamachowskiej był Krzysztof Hulboj. Para uplasowała się na czwartym miejscu. Na antenie TTV w 2012 r. była współprowadzącą programu "Raz lepiej, raz gorzej" i weekendowego magazynu "Studia TTV". W latach 2013

- 2019 pełniła rolę współprowadzącej "Pytanie na śniadanie". W 2019 r. wystąpiła ponownie w roli gospodarza programu "Europa da się lubić". Monika Zamachowska jest też autorką kilku książek i prowadzi szkolenia medialne - informacje o nich można znaleźć na stronie https://monikarichardson.pl.

Funkcja w filmie: Monika Zamachowska wystąpiła w kilku filmach. W 1985 r. wcieliła się w postać Joasi Paliwody, córki Janka w filmie "Problemat profesora Czelawy" w reżyserii Zygmunta Lecha i Aleksandra Sajkowiego. W 2000 r. zagrała prezenterkę telewizyjną w filmie "Egoiści" w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Płyty: nie ma

Książki: - "Lubię być Polakiem" (2008 r., Wydawnictwo Dolnośląskie), - "Moja Europa da się lubić" (2008 r., Wydawnictwo Publicat), - "Polki na Bursztynowym Szlaku" (2012 r., Wydawnictwo Świat Książki); napisana razem z Lidią Popiel, - "Pożegnanie z Anglią" (2012 r., Wydawnictwo Czerwone i Czarne); napisana razem z Małgorzatą Pietkiewicz, - "Kuchnia kobiet" (2014 r., Wydawnictwo Ole).

Nagrody: Monika Zamachowska wyróżniona została kilkoma nagrodami. Otrzymała m.in. Europejskie Pióro, Mikrofon, Ekran. Jest też laureatką Telekamer Tele Tygodnia (2005 r.).

Link na Instagram: @monikarichardson

Link FB: @Monika-Richardson
 
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index