Michael Jackson


Imię: Michael

Drugie imię: -

Nazwisko: Jackson

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1958-08-29

Miejsce urodzenia: -

Data śmierci: 2009-06-25

Wzrost: 175

BIO: Michael Jackson – pochodzący z Los Angeles amerykański muzyk i artysta estradowy, aktor, kompozytor, tancerz, autor tekstów. W wieku siedmiu lat rozpoczął karierę muzyczną jako wokalista w zespole The Jackson 5. W 1971 roku debiutował wydając solowy album zatytułowany „Got to Be There”.
Największą popularność przyniósł mu album „Thriller”, sprzedany w 100 mln egzemplarzy, a także „Bad” i „Dangerous”. W roku 1987 muzyk wystąpił w filmie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, następnie w „Facetach w czerni II” i „Miss rozbitków”. Jego wielkim hobby były gry komputerowe, a jego postać pojawiła się chociażby w „Space Channel 5” czy „Michael Jackson's Moonwalker”.
W 1993 roku został oskarżony o molestowanie nieletnich, co wywołało w mediach sensację. Po długim procesie uniewinniono go dopiero w 2005 roku. W ciągu barwnego życia przeszedł szereg operacji plastycznych, był uzależniony od leków, adoptował szympansa, z którym jeździł po całym świecie, na oczach tłumu fanów o mało nie upuścił z balkonu syna, przyjaźnił się z kolejnym cudownym dzieckiem showbiznesu – M. Culkinem.
Artysta miał 2 żony (w tym córkę Elvisa Presley'a) i 3 dzieci: Michaela Juniora, Paris i Prince'a. Król popu zmarł 25 czerwca 2009 roku z powodu zatrzymania akcji serca. 

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index