Elizabeth Taylor Steve McQueen w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd po śmierci 2013 magazynu Forbes David Bowie w czerwonym garniturze Bettie Page
East News
1/14
East News

W przededniu Halloween jeden z najbardziej znanych magazynów finansowych świata - Forbes opublikował, jak co roku, listę nalepiej zarabiających zmarłych celebrytów. W rankingu trochę zaskoczeń i - niestety - dwa nowe nazwiska, osób które odeszły w mijającym roku. To dwaj genialni muzycy - David Bowie i Prince. Na których miejscach rankingu się znaleźli?

Zobaczcie cały ranking Forbes - top 13 najlepiej zarabiających zmarłych celebrytów!

 

Zobacz też: Zaskakujący, intrygujący... kameleon wśród artystów - David Bowie na niezwykłych zdjęciach

2/14
Elizabeth Taylor
ONS

Top 13 otwiera boska i  niezastąpiona Elizabeth Tylor. Tu widzimy ją w filmie "Kotka na gorącym blaszanym dachu". Zmarła w 2011 r. aktorka "zarobiła" w 2016, głównie na kosmetykach, 8 milionów dolarów.

3/14
Steve McQueen w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd po śmierci 2013 magazynu Forbes
ONS

Steve McQueen zarabia po śmierci głównie na reklamach i to luksusowych marek. W mijającym roku uzbierała się okrągła sumka - 9 mln dolarów.

4/14
David Bowie w czerwonym garniturze

Na miliony fanów na całym świecie wiadomość o śmierci Davida Bowie spadła jak grom z jasnego nieba. Szczególnie, że ledwie kilka dni wcześniej ukazał się jego najnowszy album... To na nim, i innych swoich wcześniejszych dokonaniach muzycznych David zarobił po śmierci 11 mln dolarów.

5/14
Bettie Page
East News/Courtesy Everett Collection

Miejsce 10. dla ikony seksu lat 50. Najsłynniejsza pin-up girl - Bettie Page zarobiła 11 mln dol. na liniach ubrań i akcesoriów.

6/14
John Malkovich jako Albert Einstein
Catherine Edelman Gallery

Miejsce 9. - słynny wynalazca Albert Einstein na licencjach za swoje pomysły zarobił 11 mln dol.!

7/14
John Lennon w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd po śmierci 2013 magazynu Forbes
ONS

John Lennon znalazł się na miejscu 8. Beatles zarobił na swojej muzyce 12 mln dol.

8/14
Theodor Geisel
East News

Dzieło Theodora Geisela znają wszystkie amerykańskie dzieci. To słynna postać Dr. Seussa! Na sprzedaży książek z nim Geisel zarobił w ubiegłym roku 20 milionów!

9/14
Bob Marley w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd po śmierci 2013 magazynu Forbes
materiały promocyjne

Legenda muzyki, ikona popkultury. Ale Bob Marley po śmierci zarabia na... produktach audio i napojach sygnowanych jego nazwiskiem. Zarabia sporo - 21 mln!

10/14
Prince
ONS

Kolejny zmarły w tym roku. Prince na sprzedaży płyt zarobił już po swojej śmierci 25 milionów dolarów. To zapewnia Księciu 5 miejsce na liście.

11/14
Elvis Presley w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd po śmierci 2013 magazynu Forbes
ONS

Ale Książę nie może wyprzedzić Króla! A ten był tylko jeden... Elvis Presley znalazł się w tym roku na 4. miejscu rankingo Forbesa. Zarobił na sprzedaży płyt i... biletów do swojej posiadłości, Gracelandu. Uzbierało się tego 27 milionów!

12/14
Arnold Palmer
East News

Arnold Palmer zmarł całkiem niedawno, we wrześniu tego roku! Legendarny amerykański golfista zarobił na linii napojów 40 milionów!

13/14
Charles Schulz
East News

I tak doszliśmy do 2. miejsca listy, które zajmuje Charles Schulz, z ogromną kwotą 48 mln dol.! Tyle dostali jego spadkobiercy za licencję słynnych Peanuts (Fistaszków)!

 

14/14
Michael Jackson
ONS

Tego można się było spodziewać. Na pierwszym miejscu zestawienia Michael Jackson. Zaskakiwać może, mimo wszystko, kasa. Na sprzedaży połowy posiadanego katalogu Sony/ATV (w tym praw do dzieł Beatlesów) zarobił 750 milionów dolarów! A razem ze sprzedażą własnych płyt i gadżetów wyszło tego 825 mln!