Michael Jackson Michael Jackson ALLONS_660312_Michael Jackson, Madonna.jpg Michael Jackson, Ronald Regan Michael Jackson, Elizabeth Taylor
Michael Jackson
ONS
Muzyczna kariera wszechczasów, burzliwe losy i zagadkowa śmierć - tak żyją i umierają królowie
1/10
Michael Jackson
ONS
Lata 60.
Michael Jackson karierę zaczynał jako dziecko. Miał siedem lat, gdy w Jackson Five, razem ze starszymi braćmi, po raz pierwszy wystąpił na scenie. I od razu odniósł sukces.
2/10
Michael Jackson
ONS
Lata 80.
Michael Jackson jest u szczytu kariery. Jego „Thriller” okrzyknięto albumem wszech czasów. Dzięki nowatorskim teledyskom staje się pierwszą gwiazdą epoki MTV.
3/10
ALLONS_660312_Michael Jackson, Madonna.jpg
ONS
Lata 80. i początek 90.
Michael Jackson i Madonna. Królowie popu. Podziwiali się nawzajem na scenie, bawili wspólnie poza nią. Menedżer Madonny zdradził, że gwiazda chciała dołączyć do Jacksona podczas jednego z jego londyńskich występów. Nie zdążyła.
4/10
Michael Jackson, Ronald Regan
1985.
W Ameryce tamtych lat Michael Jackson był pierwszy po Bogu. Prezydent Ronald Reagan chętnie zapraszał go na przyjęcia do Białego Domu. Zrobienie sobie zdjęcia z czarnoskórą gwiazdą stało się nobilitacją.
5/10
Michael Jackson, Elizabeth Taylor
ONS
1992.
To Elizabeth Taylor pierwsza nazwała Michaela Jacksona „królem popu”, wspierała w najtrudniejszych momentach życia. Kiedy odszedł, zdruzgotana powiedziała: „Moje serce… mój umysł… są złamane. Kochałam Michaela całą duszą i nie potrafię wyobrazić sobie życia bez niego”.
6/10
Michael Jackson, Lisa Marie Presley
ONS
1994.
Michael Jackson chciał ugruntować swoją pozycję króla popu, żeniąc się z córką króla rocka Elvisa Presleya, Lisą Marie Presley. Małżeństwo przetrwało tylko 16 miesięcy, ale przyjaźń – do końca jego życia.
7/10
Michael Jackson, Diana Ross
ONS
Michael Jackson i Diana Ross przyjaźnili się przez wiele lat
8/10
Michael Jackson
2006.
Michael Jackson zaczynał karierę jako czarnoskóre utalentowane dziecko. W miarę upływu lat odcień jego cery i rysy zmieniały się coraz bardziej. Ostatnio pokazywał światu już tylko maskę. Upudrowaną na biało twarz i pomalowane czerwoną szminką usta. Jak się okazało, również perukę.
9/10
Michael Jackson
ONS
2009.
Jedno z ostatnich rodzinnych zdjęć. Michael „Prince” (12), Paris (11) i Prince „Blanket” (7) – jak zwykle w maskach. Dzieci Michaela Jacksona były wychowywane w izolacji, z dala od rówieśników.
10/10
Michael Jackson
ONS
Michael Jackson mówił: „Jestem niezwyciężony”.
Miał rację. Bo choć odszedł, jedno jest pewne – świat o nim nie zapomni. Piosenki Michaela Jacksona biją rekordy na YouTube, płyty znikają z półek.