Michael Jackson Michael Jackson Michael Jackson Michael Jackson Michael Jackson
Michael Jackson
East News
1/9
Michael Jackson
East News

Michael Jackson zmarł w wieku 50 lat. Został znaleziony martwy w swej rezydencji w Los Angeles 25 czerwca 2009 roku. Powodem śmierci było przedawkowanie leku uspokajającego, Propofolu przepisanego piosenkarzowi przez jego osobistego lekarza Conrada Murraya.

 

Lekarz, który do końca nie przyznawał się do winy, został prawomocnie skazany na karę więzienia za doprowadzenie do śmierci Jacksona. Część rodziny spekulowała że w jego śmierć zaangażowanych było więcej osób i że było to morderstwo.

 

Michael Jackson został uroczyście pochowany na cmentarzu w Forest Lawn Memorial Park w Glendale w Kalifornii.

Król Popu sprzedał 750 milionów płyt i zostawił po sobie... 500 milionów długów.

 

Na zdjęciu rodzinny zespół The Jackson Five, gdzie Michael zaczynał karierę wokalisty. (od lewej: Jackie, Tito, Marlon, Michael, Jermaine i w powietrzu - Randy). Grudzień 1972 r.

2/9
Michael Jackson
East News

Michael Jackson urodził się w 1958 roku w Gary, w stanie Indiana. Przyszły Król Popu zaczął  występować w Jackson Five już jako 7-latek.

(Na zdjęciu - drugi od prawej na dole).

3/9
Michael Jackson
East News

Michael Jackson już jako nastolatek wiedział, ze zostanie Królem Pop (patrz koszulka :))

4/9
Michael Jackson
ONS

Michael Jackson rozpoczął karierę solową w latach 70. Ale największe sukcesy odnosił w latach 80. Stał się wtedy ikoną popu, a teledyski, „Billy Jean” i „Thriller” zmieniły przemysł muzyczny!

Pamiętacie te kawałki?!
 

 

5/9
Michael Jackson
East News

Michael Jackson zdobył 13 nagród Grammy, sprzedano 750 mln jego płyt. A album „Thriller” utrzymywał się w pierwszej dziesiątce na listach przebojów przez 80 tygodni.

6/9
Michael Jackson
ONS

Michael Jackson z pierwszą żoną (i córką Elvisa) Lisą Marie Presley.  Ślub wzięli w 1994 roku, a rozwiedli dwa lata później.

7/9
Michael Jackson
East News

Czyż to nie uroczy obrazek?

8/9
Michael Jackson
EastNews

W latach 90. kariera Króla Pop przygasła. W 2003 roku Jackson został oskarżony o molestowanie nieletniego Gavina Arvizo. 18 grudnia 2003 Jackson został postawiony przed sądem z siedmioma zarzutami molestowania dziecka i dwoma zarzutami podawania alkoholu w celu popełnienia tego przestępstwa. Jackson zaprzeczał oskarżeniom.

9/9
Michael Jackson
East News

Sprawy sądowe o molestowanie ciągnęły się latami. Na tym zdjęciu z 2005 roku widzimy Michaela Jacksona przed sądem w słabej już formie fizycznej. W towarzystwie ochroniarzy i ojca (pierwszy od prawej).

 

Wielkim powrotem Jacksona do show-biznesu miała być trasa koncertowa. Miała się zacząć 13 lipca 2009 roku w Londynie serią 50 koncertów. Niestety Michael zmarł przed ich rozpoczęciem.

Więcej na temat Michael Jackson