Maja Hyży

Maja Hyży to polska piosenkarka specjalizująca się w gatunku pop. Polska usłyszała o niej dzięki 3. edycji programu typu talent show "X Factor", w którym wzięła udział wraz ze swoim ówczesnym mężem Grzegorzem Hyżym. Artystka odpadła w półfinale, zajmując tym samym 4. miejsce, co wcale nie przekreśliło jej marzeń o karierze piosenkarki. W 2015 roku wydała swój pierwszy album "W chmurach". Brała udział w opolskim Festiwalu Piosenki Polskiej oraz programie "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020". Zakwalifikowała się również do finału eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji i była jedną z uczestniczek programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo".

Imię: Maja

Nazwisko: Hyży

Nazwisko Panieńskie: Krygier

Pseudonim: brak

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 3.12.1989 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki: - mąż Grzegorz Hyży (2011-2013) - obecny partner Konrad Kozak

Rodzice: brak informacji

Dzieci: synowie Wiktor i Aleksander (ur. 28.02.2012) oraz córka Antonina (ur. 10.07.2020 r.)

Rodzeństwo: siostra Kaja Krygier

BIO: Maja Hyży, z domu Krygier, urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. Drzwi do medialnej kariery otworzył jej występ w "X Factor", gdzie zajęła 4. miejsce. W 2015 roku pojawił się debiutancki album wokalistki "W chmurach", który promował singiel "Będę kochać". Teledysk do niego wyreżyserował Michał Kwiatek, który nakręcił klipy m.in. dla Michała Wiśniewskiego. Artystka występowała na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2015 roku na koncercie SuperPremier. Festiwal odbywał się już po raz 52. 3 lata później zakwalifikowała się do finału eliminacji krajowych do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Błysk/Skin". Z kolei w finałowym koncercie zajęła 7. miejsce, dzięki głosowaniu nie tylko jurorów, lecz także telewidzów. Na początku 2020 roku wzięła też udział w programie rozrywkowym "Szansa na sukces. Eurowizja 2020", którego celem było wyłonienie reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji. W 2021 roku z kolei dotarła do finału programu "Twoja twarz brzmi znajomo".Prywatnie jest szczęśliwą mamą trójki dzieci: Wiktora i Aleksandra - bliźniaków z pierwszego małżeństwa z Grzegorzem Hyżym oraz córeczki Antoniny - owocu związku wokalistki z obecnym partnerem Konradem Kozakiem. W 2020 roku Maja Hyży nagrała nową piosenkę. Utwór nosi tytuł "Lulajże" i w teledysku do niego po raz pierwszy piosenkarka pokazała światu swojego obecnego partnera oraz również dzieci. Wokalistka utwór zadedykowała swojej córeczce. To spokojna piosenka utrzymana w bardzo świątecznym klimacie, gdzie na tle śniegu, celebrytka pokazuje błogie i beztroskie chwile spędzone razem z całą rodziną.Wokalistka lubi chwalić się w mediach społecznościowych swoim bajkowym życiem, zwłaszcza dziećmi i partnerem, a także biżuterią, kosmetykami czy akcesoriami dla mam. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie ponad 170 tys. osób.

Znana z: występu w programie "X Factor" w 2014 roku. Artystka zgłosiła się do niego razem ze swoim ówczesnym mężem Grzegorzem Hyżym. Oboje zaszli bardzo daleko. Maja odpadła jednak w półfinale, konkurując wówczas ze swoim partnerem, który zajął finalnie 2. miejsce w programie. Wokalistka była podopieczną Kuby Wojewódzkiego, z kolei nad wokalem jej męża czuwał Czesław Mozil. W półfinale zaśpiewała piosenkę "Smooth Operator" z repertuaru angielskiej piosenkarki Sade, a Grzegorz "If You Don't Know Me By Now" Simply Red w mocno jazzowej wersji. Wstęp w programie obojgu otworzył drzwi do medialnej kariery. Obecnie Maja Hyży wydała płytę "W chmurach", na której znajdują się takie utwory jak: "Zgadnij", "Buza", "Kawa", "Huragan", "Będę kochać", "Kiedy do mnie wracasz", "Błysk/Skin" oraz "Chcę odkrywać".

Funkcja w filmie: -

Płyta:
 • "W chmurach" - album studyjny został wydany przez warszawską agencję QL City w marcu 2015 roku.


 • Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @marta.mandaryna

  Link Facebook: @majahyzy
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index