Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek jest osobą o wszechstronnym wykształceniu. Ma tytuł magistra historii i doktora nauk społecznych. Przez pewien czas była również nauczycielem akademickim. W połowie lat dwutysięcznych zdecydowała się na karierę polityczną w strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zrobiła tam błyskotliwą karierę i w 2011 roku wystartowała z ramienia partii w wyborach parlamentarnych, a cztery lata później była już zaskakującym kandydatem Lewicy na najważniejsze stanowisko w Polsce - prezydenta RP. Poznaj więcej informacji o Magdalenie Ogórek.

Imię: Magdalena Agnieszka

Nazwisko: Ogórek

Nazwisko panieńskie: Ogórek

Pseudonim: -

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 23.02.1979 r.

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna, historyczka, nauczycielka akademicki, działaczka polityczna

Osoby - związki: W 2014 roku wyszła za mąż za byłego posła SLD i nauczyciela akademickiego Piotra Mochnaczewskiego.

Rodzice: Ojciec Magdaleny Ogórek był górnikiem i szefem działu inwestycji w kopalni Rymer, mama Barbara uczyła w Technikum Górniczym w Niedobczycach.

Dzieci: córka Magda (2005)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Magdalena Ogórek urodziła się w Rybniku, gdzie uczęszczała do liceum ogólnokształcącego. Gdy miała 14 lat, jej mama zmarła na raka, przez co przyszła dziennikarka bardzo szybko musiała się usamodzielnić i zająć domem. W 2002 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim na kierunku historia, a rok później studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku integracja europejska. W 2004 roku została zatrudniona w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie pracowała przez dwa kolejne lata. W 2005 roku ukończyła studia na European Institute of Public Administration w Maastricht, a w 2009 roku zdobyła tytuł doktora nauk społecznych na Uniwersytecie Opolskim. Niedługo później została nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Cła i Logistyki w Warszawie oraz w Małopolskiej Szkole Wyższej im. J. Dietla w Krakowie. W latach 2008-2010 współpracowała z przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorzem Napieralskim i była członkinią jego sztabu wyborczego w wyborach prezydenckich. W 2011 roku wystartowała do Sejmu z list SLD, ale bez sukcesu. W latach 2012-2014 pracowała przy realizacji filmów zamawianych przez Narodowy Bank Polski. W 2015 roku wystartowała jako kandydatka SLD w wyborach prezydenckich, ale uzyskała poparcie na poziomie zaledwie 2,38%. W 2016 roku diametralnie zmieniła swoje poglądy i została publicystką konserwatywnego tygodnika "Do Rzeczy". W tym samym roku zaczęła prowadzić programy publicystyczne w Telewizji Polskiej, takie jak "Minęła dwudziesta", "O co chodzi" i "W tyle wizji".

Znana z: 9 stycznia 2015 roku to przełomowa data dla wzrostu popularności Magdaleny Ogórek. Zupełnie niespodziewanie została ona wtedy zatwierdzona jako kandydatka SLD w wyborach na prezydenta Polski. Mimo niepowodzenia stała się osobą ogólnie znaną.

Funkcja w filmie:
 • rola w serialu "Na dobre i na złe" (1999)
 • rola w serialu "Lokatorzy" (2002)
 • rola w filmie "Los Chłopacos" (2003)
 • rola w serialu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2003)
 • rola w filmie "Pokaż kotku, co masz w środku" (2011)


 • Płyty: brak

  Książki: - "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku" (praca doktorska 2012) - "Polscy templariusze. Mity i rzeczywistość" (2005) - "Lista Wächtera - generał SS, który ograbił Kraków" (2017) - "Kat kłania się i zabija. Wächter-Heydrich-Menten" (2021)

  Nagrody:W 2000 roku Magdalena Ogórek została laureatką konkursu "Piękne dziewczyny na ekrany" gazety "Elle" oraz czasopisma "Film". Nagrodą była możliwość wzięcia udziału w gali XXV Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz filmowych castingach.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/magdalena.ogorek/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/2MagdalenaOgorek
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index