Magdalena Ogórek broni Agaty Dudy. Była kandydatka na urząd prezydenta postanowiła skomentować działalność Pierwszej Damy, która przez wiele gwiazd jest krytykowana za brak reakcji na ważne w Polsce sprawy. Żona prezydenta nie zabrała głosu m.in. w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Plany polityków podzieliły Polaków, a w całym kraju były organizowane protesty. O to, żeby Agata Duda zajęła stanowisko w kontrowersyjnej sprawie apelowała wówczas Paulina Młynarska, która za pośrednictwem Facebooka pokazała nagranie skierowane do żony Andrzeja Dudy.

My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna i że pani się nie angażuje a to dlatego, że wzięła pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża i setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, żeby była pani dziś z nami. Zwracam się jako do matki, jako do nauczycielki, jak do siostry. Czekamy na panią- mówiła wówczas Paulina Młynarska.

Teraz swoją ocenę działalności Agaty Dudy wystawiła Magdalena Ogórek, która w rozmowie z wideoportal.pl zachwycała się postawą Pierwszej Damy. Co powiedziała o żonie prezydenta?

Każda pierwsza dama ma prawo wybrać sobie taki sposób funkcjonowania, jaki uważa za zasadny i doskonale wiemy, że część mediów próbowała sprowokować ją do wypowiedzi a ona uznała, że dana tematyka jest zbyt newralgiczna i nie chciała mówić. Ja tak to odbieram, to jest moje prywatne zdanie. Natomiast pani prezydentowa mówi i to bardzo dużo, bo ja śledzę to, co robi. Ona codziennie uczestniczy w bardzo ważnych wydarzeniach i bardzo istotnych inicjatywach. Odwiedza szpitale, odwiedza domy dziecka. Jest między ludźmi, rozmawia z ludźmi i dotyka spraw takich bardzo ważnych. 

Co jeszcze powiedziała Magdalena Ogórek? Posłuchajcie sami!

 

Zobacz także: Jak pokonać uczucie nieśmiałości?

 

Magdalena Ogórek zachwycona postawą Agaty Dudy.

Magdalena Ogórek

Więcej na temat Magdalena Ogórek Agata Duda