Andrzej Duda, Robert Lewandowski, Edmund Janniger, Antoni Macierewicz andrzej-duda-GALLERY_BIG-42713.jpg Robert Lewandowski bohaterem memów Justin Bieber Jarosław Kaczyński, Beata Szydło - memy po ogłoszeniu składu rządu
Andrzej Duda, Robert Lewandowski, Edmund Janniger, Antoni Macierewicz
Internet
1/10
Andrzej Duda, Robert Lewandowski, Edmund Janniger, Antoni Macierewicz
Internet

Oto najlepsze memy w 2015 roku! Czym żył internet w minionym roku? Jakie wydarzenia ze świata polityki, mediów, sportu i show-biznesu przykuwały największą uwagę? Z czego się śmialiśmy, co szokowało, a co irytowało? Niewątpliwy rok 2015 w Polsce upłynął pod znakiem polityki. Wybory prezydenckie, a  później parlamentarne dostarczyły wielu emocji i... internetowych memów. Bohaterem wielu z nich był prezydent Andrzej Duda, a także Jarosław Kaczyński i inni politycy głównie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W sportowym świecie bez wątpienia wybił się Robert Lewandowski, którego kariera sportowa już dawno wykroczyła poza granice naszego kraju. A w show-biznesie? Największą ilość internetowych memów na swoim koncie z pewnością w tym roku najbardziej znana celebrytka świata Kim Kardashian. Lecz bohaterami prześmiewczych obrazków była także Lady Gaga i Justin Bieber. Pamiętacie najciekawsze memy tego roku! Oto nasze zestawienie tych najlepszych!

 

Zobacz też: W Sejmie trwa awantura o Trybunał Konstytucyjny! Internauci jak zwykle szybko i celnie... MEMY

2/10
andrzej-duda-GALLERY_BIG-42713.jpg

Niewątpliwie jednym z ulubionych bohaterów internetowych memów w tym roku był prezydent Andrzej Duda. W okolicy wyborów prezydenckich i tuż po nich, sieć zalały obrazki z wizerunkiem nowej głowy państwa. Nie brakowało porównań i odniesień do postaci ze świata filmu czy seriali. Nasze ulubione to te wykorzystujące motyw z popularnego amerykańskiego serialu o polityce "House of cards".

 

Zobacz też: Prezydent elekt Andrzej Duda ratuje hostię. Zobaczcie najlepsze memy!

3/10
Robert Lewandowski bohaterem memów
sportowybar.pl

Gwiazdą internetu był w tym roku również Robert Lewandowski. Jego spektakularne sukcesy na boisku sprawiły, że stał się on ulubieńcem nie tylko fanów sportu, ale i wszystkich Polaków. Lewandowski to nasza duma narodowa za granicą! Memy z Lewandowskim mają prawie wyłącznie pozytywny charakter! A to w internecie spektakularny sukces! Brawo Robert!

 

Zobacz też: Robert Lewandowski zaliczył wpadkę! No cóż, zdarza się nawet najlepszym...

4/10
Justin Bieber
Internet

Jednym z najpopularniejszych motywów memów w tym roku była również... pupa Justina Biebiera! Znany piosenkarz zamieścił na swoim Instagramie nagą fotkę tylnych części ciała, czym zyskał zawrotną ilość polubień! W dwa dni jego zdjęcie polubiło ponad 2 miliony osób! Pośladki Justina dorobiły się także kilkudziesięciu memów, których autorami były również inne znane osoby, np. Miley Cyrus.

 

Zobacz też: Honorata Skarbek pokazuje zdjęcie z wakacji z Justinem Bieberem... A fani pytają "kiedy dziecko"

5/10
Jarosław Kaczyński, Beata Szydło - memy po ogłoszeniu składu rządu
Internet

W Polsce główną bohaterką memów została premier Beata Szydło. Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych nowa liderka rządku szybko stała się ulubienicą twórców memów, którzy bezlitośnie wytykają każdą wpadkę pani premier.

 

Zobacz też: Beata Szydło i Angela Merkel w takich samych garsonkach na unijnym szczycie. Wpadka? :-)

6/10
Lady Gaga w białej sukni i gumowych rękawicach
Internet

Lady Gaga uwielbia szokować swoim kreacjami! I zwykle jej się to udaje! Jednak tym razem jej kreacja przykuła wielką uwagę mediów na całym świecie i... szybko posypały się memy. Mowa o stylizacji, którą piosenkarka zaprezentowała podczas tegorocznego rozdania Oskarów. Gwiazda miała na sobie piękną białą, połyskującą kryształkami suknię, do której założył czerwone, gumowe rękawice...

 

Zobacz też: Ależ Lady Gaga schudła! Zobacz przemianę gwiazdy!

7/10
Edmund Janniger, Antoni Macierewicz
Internet

Spore zainteresowanie wzbudził także doradca nowego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Edmund Janniger, który miał doradzać Macierewiczowi w ważnych sprawach, dotyczących bezpieczeństwa naszego kraju ma zaledwie... 20 lat! I choć Janniger zdążył już zrezygnować z tej funkcji, to internet pamięta!

 

Zobacz też: Zgadnijcie, ile lat ma nowy doradca ministra obrony narodowej?

8/10
Kim Kardashian, Kanye West, Saint West
Internet

Rok 2015 bez wątpienia upłynął pod znakiem ciąży Kim Kardashian. Najpopularniejsze na świecie celebrytka i jej mąż Kanye West powitali na świecie swoje drugie dziecko. To była ciąża pełna kontrowersji! Kardashianka szokowała ciążowymi stylizacjami, zachciankami, przerobieniem łożyska na tabletki, a także... imieniem chłopca. Kim i Kanye nazwali swojego syna Saint (z ang. Święty). Nic dziwnego, że w wyobraźni twórców memów pojawili się jako święta rodzina...

 

Zobacz też: „Przerobiłam je na tabletki, a nie usmażyłam jak stek” - Kim Kardashian tłumaczy się ze... (Uwaga, mocne!)

9/10
Maria Skłodowska-Curie
Internet

Niemałe emocje w Polsce wzbudziła kampania promująca macierzyństwo "Nie zdążyłam zostać matką". Spot reklamowy wywołał spore kontrowersje. Jedni chwalili, inni - wręcz przeciwnie. A twórcy memów mieli używanie.

 

Zobacz też: Kampania "Nie odkładaj macierzyństwa na potem" doczekała się mema z Matką Kisio

10/10
Jarosław Kaczyński na memach
Internet

Bohaterem hitowych memów w 2015 rok był również Jarosław Kaczyński. Przywódca PiS to jedna z ulubionych postaci twórców internetowych obrazków. Memy z Kaczyńskim pojawiały się przez cały rok, nie tylko przy okazji wyborów, ale również po nich. Nasza przepowiednia na 2016 rok? Jarosław Kaczyński nadal będzie ulubieńcem internautów!

 

Zobacz też: Jarosław Kaczyński chce zapisać cały swój majątek bratanicy? "Jest dla niego jak córka, której nigdy nie miał"