Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke to aktorka filmowa i teatralna, której popularność przyniosła rola doktor Magdy w filmie „Botox” Patryka Vegi. Zagrała wiele ciekawych ról na deskach polskich teatrów, takich jak: Stary Teatr w Krakowie, Teatr Rozmaitości w Warszawie czy Teatr Polski we Wrocławiu. Prywatnie szczęśliwa mama małej Heleny, urodzonej w 2019 roku. Oprócz kariery aktorskiej zajmowała się również reżyserią oraz wypuściła na rynek linię własnych torebek.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Warnke

Nazwisko panieńskie: Warnke

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 2 sierpnia 1977 roku

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
- mąż Krzysztof Rawski (od 2004 do 2010 roku),
- mąż Piotr Stramowski (od 2016-obecnie), jednak para pod koniec 2022 roku poinformowała, że się rozstają.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Helena (ur. 2019)

Rodzeństwo: brat Wojciech (były gitarzysta metalowego zespołu Faust Again, funkcjonującego w latach 1999–2013).

BIO: Katarzyna Warnke urodziła się 2 sierpnia 1977 roku w Grudziądzu. Tam uczęszczała do liceum, a następnie do Teatru Wizji i Ruchu, gdzie przez 4 lata uczyła się gry aktorskiej. Edukację kontynuowała w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. W 2002 roku została tam absolwentką wydziału aktorskiego. Od tego czasu zaczęła regularnie pojawiać się na deskach Teatru Starego w Krakowie i warszawskiego Teatru Rozmaitości oraz w Teatrze Studio. Grała w licznych sztukach teatralnych, takich jak: „Makbet” w reżyserii Andrzeja Wajdy, „Szkoła żon” Moliera w reżyserii Kazimierza Kutza, „Fryzjer” w reżyserii Macieja Pieprzycy, „Portret Doriana Graya” w reżyserii Michała Borczucha, „Solaris. Raport” oraz „Wyznawca” w reżyserii Natalii Korczakowskiej, „Biesy” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.
Katarzyna Warnke zajmowała się również reżyserią. Już w trakcie studiów wyreżyserowała „Drzewo tropików” – spektakl teatralny wystawiany w krakowskim Teatrze 38. W 2013 roku wystąpiła również w roli reżysera w monodramie „Uwodziciel”, którego premiera odbyła się na deskach Teatru Nowego w Warszawie. Aktorka miała epizod w świecie mody. W 2016 roku dzięki współpracy z marką MAKO stworzyła autorską linię eleganckich, skórzanych torebek. Z kolei w 2020 roku wystąpiła w audiobooku „Wyrwa. Historia Ułana”, w adaptacji kryminału Wojciecha Chmielarza w roli Marty u boku Adama Woronowicza, Nikodema Rozbickiego, Jacka Belera, Magdaleny Celmer, Elżbiety Kijowskiej, Macieja Więckowskiego.
W 2004 roku poślubiła fotografa Krzysztofa Rawskiego. Małżeństwo jednak nie przetrwało i 6 lat później para się rozstała. W 2015 roku na planie filmu „W spirali” aktorka poznała Piotra Stramowskiego. Rok później byli już małżeństwem, a w 2019 roku urodziła się im córka Helena. Para w październiku 2022 roku poinformowała, że się rozstają.

Znana z: gry w produkcjach Patryka Vegi – popularnego polskiego scenarzysty i reżysera. Przełom w karierze aktorki przyniosła rola doktor Magdy filmie pt. „Botox” w 2017 roku, jak również Anny Ostrowskiej w filmie „Kobiety mafii” rok później. Katarzyna Warnke zagrała też wiele mniejszych ról w popularnych polskich serialach telewizyjnych, takich jak: „Złotopolscy”, „Graczykowie”, „M jak miłość”, „Teraz albo nigdy!”, „Usta usta”, „Hotel 52”, „Lekarze”, „Uwikłani”, „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”, „Chyłka”.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
- aktorka w filmie „Dzień dobry, kocham cię” (2014);
- aktorka w filmie „W spirali” (2015);
- aktorka w filmie „Botoks” (2017);
- aktorka w filmie „Ach śpij kochanie” (2017);
- aktorka w filmie „Kobiety mafii” (2018);
- aktorka w filmie „Pan T.” (2019);
- aktorka w filmie „Kobiety mafii 2” (2019);
- aktorka w filmie „Pętla” (2020);
- aktorka w filmie „Powrót do tamtych dni” (2021);
- aktorka w filmie „Cały ten seks” (2023).

Płyty: brak

Książki:
- audiobook „Wyrwa. Historia Ułana” Wojciecha Chmielarza, w roli Marty

Nagrody: brak

Instagram: @kasiawarnke

Facebook: @Kasia-Warnke
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index