Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz weszła do świata muzyki dzięki wygranej w "Szansie na sukces" w odcinku z zespołem Varius Manx. Przez lata była jego wokalistką. Na chwilę odeszła z grupy, by spróbować sił, występując solo. Kasia Stankiewicz znana jest z takich piosenek, jak m.in.: "Marzec", "Schyłek lata", "Ruchome piaski", "Orła cień". Jej piosenki nie raz znalazły się na ścieżkach dźwiękowych filmów i seriali.

Imię: Katarzyna Maria

Nazwisko: Stankiewicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 2.06.1977

r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: piosenkarka alternatywna i autorka tekstów

Osoby - związki: Nie wiadomo, z kim spotyka się obecnie piosenkarka. Wcześniej partnerem Katarzyny Stankiewicz był Radosław Łuka, znany pod pseudonimem Luka. To gitarzysta basowy, występujący w zespołach Rotary i Mancu oraz kompozytor muzyki filmowej i swego czasu producent płyt Kasi Stankiewicz.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: Piosenkarka ma dwa lata młodszą siostrę Annę Stankiewicz, która towarzyszyła jej w programie tanecznym "Dance Dance Dance".

Dzieci: Katarzyna Stankiewicz ma syna o imieniu Frederick, który urodził się w 2004 r.

BIO: Katarzyna Stankiewicz urodziła się w 1977 r. w Działdowie. Zadebiutowała w 1995 r., występując w muzycznym show "Szansa na sukces" z udziałem zespołu Varius Manx. W 1996 r. została jego wokalistką. Specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych, jak: rock alternatywny, pop-rock, electro. Artystka jest bardzo aktywna w sieci.

Znana z: Katarzyna Stankiewicz znana jest z występów w zespole Varius Manx, założonym w 1989 r. przez Michała i Pawła Marciniaków oraz Roberta Jansona. Artystka była jego wokalistką w latach 1996-2000. Jedne z bardziej znanych piosenek, jakie wykonała z zespołem, to: "Orła cień", "Ten sen", "Biegnij", "Kot bez ogona", "Małe zaćmienie", "Najlepszy z dobrych", "Nieme ściany", "Ruchome piaski". Od 2000 r. Katarzyna Stankiewicz działała jako artystka solowa. Znane utwory z tego okresu to m.in.: "Dopiero od jutra", "Chciałabym być aniołem", "Marzec", "Schyłek lata", "Francuzeczka". Po pięciu latach wróciła do grupy Varius Manx. W 1997 r. nagrała piosenki do ścieżki dźwiękowej filmu "Nocne graffiti", w 2008 r. utwór "Night Club" do serialu "Pitbull", a jej piosenka "Run" pojawiła się w serialu "Londyńczycy".

Funkcja w telewizji: W okresie 1997-1999 Stankiewicz zasiadała w jury "Mini Playback Show". Była gościem wielu programów telewizyjnych, w tym m.in.: "Baru", "Poplisty", "Kuby Wojewódzkiego", "Śpiewających fortepianów", "Spełniamy marzenia", "Szansy na sukces". W 2016 r. wzięła udział w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Tanecznym partnerem Stankiewicz był Tomasz Barański. Para zajęła siódme miejsce. W 2020 r. rywalizowała w kolejnym tanecznym show "Dance Dance Dance". Jej przygoda w programie nie trwała jednak długo, a co więcej - między Stankiewicz a jury nawiązał się konflikt.

Płyty: Katarzyna Stankiewicz ma na swoim koncie liczne albumy. Część wydała, występując z zespołem Varius Manx, w tym m.in.: "Ego" (1996 r.), "End" (1997 r.), "Ent" (2018 r.). Jako artystka solowa nagrała takie płyty, jak np.: "Kasia Stankiewicz" (1999 r.), "Extrapop" (2003 r.), "Mimikra" (2006 r.), "Lucy and the Loop" (2014 r.).

Książki: brak

Nagrody: Piosenkarka była wielokrotnie nagradzana. Oto wybrane wyróżnienia, jakie otrzymała: - pierwsze miejsce w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu (1996 r.); - złoty mikrofon od "Popcornu" za przebój "Orła cień" (1996 r.); - Machiner za debiut roku (1996 r.); - Nagroda Publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (1998 r.); - drugie miejsce w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu (1999 r.); - Nagroda Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu (1999 r.); - Nagroda Fotoreporterów i Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu (2016 r.).

Link na Instagram: @kasia\_stankiewicz\_official

Link FB: @KasiaStankiewiczOfficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index