Jan Dąbrowski

Jan Dąbrowski w dzieciństwie i wczesnej młodości miał dwie pasje: sport i świat wirtualny, a zwłaszcza kanały na YouTubie. Ostatecznie postawił na tę ostatnią aktywność i rozpoczął karierę jako youtuber pod pseudonimem JDabrowsky. Jego filmy związane z "Minecraftem" zrobiły prawdziwą furorę w Internecie. W ciągu 10 lat od uruchomienia jego kanału w serwisie YouTube ma już 1,5 mln subskrybentów. Na kanale oprócz filmów gamingowych znaleźć można też covery znanych utworów. Poznaj więcej informacji o Janie Dąbrowskim.
 

Imię: Jan

Nazwisko: Dąbrowski

Pseudonim: JDabrowsky

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 29.09.1996 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: youtuber, prezenter radiowy i telewizyjny

Osoby - związki: - od 2018 r. w związku z piosenkarką Natalią Przybysz

Rodzice: matka Małgorzata (ur. 1961 r.), ojciec Jarosława (ur. 1961 r.)

Dzieci: dwie córki Pola (ur. 2020 r.) i Nela (ur. 2021 r.)

Rodzeństwo: Tomasz (ur. 1986 r.), Piotr (ur. 1988 r.), Paweł (ur. 1991 r.).

BIO: Jan Dąbrowski urodził się w Legnicy. W dzieciństwie i wczesnej młodości trenował taekwondo. Osiągał w tej dziedzinie duże sukcesy, a w wieku 15 lat wygrał międzynarodowy turniej Brabant Open. W liceum ogólnokształcącym uczył się w klasie matematyczno-fizycznej z rozszerzoną informatyką i właśnie sprawy związane ze światem wirtualnym, a zwłaszcza serwisem YouTube, całkowicie odmieniły jego życie.Początkowo współpracował z bardziej znanymi youtuberami, tworzył dla nich grafiki i intra. W 2011 roku postanowił pójść swoją drogą i założył własny kanał. Z początku pokazywał tam, jak tworzyć grafiki, a dwa lata później zmienił tematykę na gry, zwłaszcza "Minecraft". Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Kanał był na tyle interesujący, że został dostrzeżony przez jednego z bardziej znanych youtuberów minecraftowych, kryjącego się pod pseudonimem SKKF. Zaproponował on Janowi, który przyjął pseudonim JDabrowsky, przygotowanie wspólnego odcinka. Dąbrowski bardzo szybko zyskał dużą popularność. Na początku 2015 roku jego kanał miał 500 tys. subskrybentów, a około roku później liczba jego fanów podwoiła się.W 2014 roku Jan Dąbrowski rozszerzył swoją działalność i wypuścił na rynek własną markę odzieżową "JDabrowsky Wear". W 2015 roku nagrał partie wokalne do singla DJ-a Remo, a w 2016 roku zaśpiewał w piosence Donia "Rzucam torby". Stał się również osobowością telewizyjną. W latach 2015-2016 prowadził audycję "Terefere Radio" w radiowej "Czwórce", a w roku 2017 i 2019 wręczał nagrody "Bestsellery Empiku" w kategorii "Literatura dla młodzieży". Był też współprowadzącym drugą i trzecią edycję "The Voice Kids". Jan Dąbrowski jest także aktorem dubbingowym. Zadebiutował w 2016 roku, użyczając swojego głosu bohaterom filmów "Zwierzogród" i "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Znany z: serwisu YouTube. Od początku istnienia gamingowego kanału w 2011 roku, który firmuje pseudonimem JDabrowsky, zebrał już ponad 1,5 mln subskrypcji, a ogólna liczba wyświetleń przekracza 215 mln.

Funkcja w filmie:
 

 • rola dubbingowa w filmie "Zwierzogród" (2016);

 • rola dubbingowa w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016);

 • rola dubbingowa w filmie "Emotki. Film" (2017);

 • rola dubbingowa w filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 2" (2017);

 • rola dubbingowa w filmie "Ralph Demolka" (2019);

 • rola dubbingowa w filmie "Psi Patrol: Film" (2021).

 •  

 • Płyty: -

  Książki: W 2016 roku Jan Dąbrowski wydał książkę "Takie tam", w której udziela porad m.in. jak założyć i prowadzić kanał na YouTubie, jak pokonać nieśmiałość czy jak modnie się ubrać.

  Nagrody: w 2018 roku JDabrowsky otrzymał nominację do Nickelodeon Kids' Choice Awards w kategorii "Ulubiona polska gwiazda".

  Link Instagram: https://www.instagram.com/jdabrowsky/


  Link FB: https://www.facebook.com/user99382


Advertisement MPU index
Advertisement MPU index