Honorata Skarbek

Honorata Skarbek jest polską piosenkarką, autorką tekstów oraz blogerką modową. Jak w przypadku wielu innych znanych artystek, kobieta zaczynała przygodę z muzyką już w szkole, gdzie uczestniczyła w chórach. Na początku swojej kariery muzycznej była również aktywną blogerką modową i ambasadorką marek kosmetycznych i odzieżowych. Przez kilkanaście lat obecności na rynku wydała łącznie sześć albumów i kilkadziesiąt singli wraz z teledyskami. Od kilku lat gościnnie zaprasza do współpracy innych twórców. Prywatnie jako nastolatka musiała mierzyć się z poważną chorobą. Zobacz, z czego Honorata Skarbek jest najbardziej znana!

Imię: Honorata

Nazwisko: Skarbek

Nazwisko panieńskie: Skarbek

Pseudonim: Honey

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 23 grudnia 1992 roku

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów i blogerka modowa

Osoby - związki:
- partner Igor Pilewicz,
- partner Norbert "Smolasty" Smoliński.

Rodzice: Bożena Skarbek, Mariusz Skarbek

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak Paweł Skarbek (ur. 1988)

BIO: Honorata Skarbek urodziła się 23 grudnia 1992 roku w Zgorzelcu. Ma starszego o cztery lata brata, Pawła. W czasach szkolnych występowała w chórkach. Jeszcze wcześniej, zanim zaczęła pasjonować się śpiewem, pracowała w sklepie prowadzonym przez jej ojca. W 2006 roku w wieku 14 lat Skarbek dowiedziała się, że choruje na przewlekłą białaczkę szpikową. Artystka przyjmowała leki powstrzymujące rozwój chorych komórek, co doprowadziło do poprawy stanu zdrowia. Później choroba na szczęście jej już nie atakowała.
Pierwsze próbki swoich nagrań udostępniała w serwisie MySpace, w 2011 roku wydała zaś pierwszy album. W 2013 roku odnotowała duży sukces, supportując koncert Justina Biebera w łódzkiej Atlas Arenie. Poza karierą muzyczną Skarbek jest również aktywna w mediach społecznościowych, gdzie często chwali się współpracami z markami modowymi i kosmetycznymi. W 2012 roku stworzyła markę modową Soul Bird, a także własną kolekcję ubrań Milion. Często dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego, w tym miłosnego. Była w związku między innymi z managerem Dawida Kwiatkowskiego, Igorem Pilewiczem. Spotykała się ponadto z Norbertem "Smolastym" Smolińskim.

Znana z: debiutanckiego albumu "Honey" z 2011 roku, który promowany był przez single "No One", "Runaway" i "Sabotaż". Była również twarzą marki odzieżowej MOODO (2011) i kosmetyków marki C-Thru (2014). W 2013 roku wydała płytę "Milion", promowaną przez single "LaLaLove", "Nie powiem jak" i "Insomnia", a także piosenką "Fenyloetyloamina". Dwa lata później pojawił się jej krążek "Puzzle", a w 2018 roku "Sunset". Wydała ponadto dwa minialbumy - "Come Close / Hard Drive" (2012) i "Codependency" (2019). Jeśli chodzi o single, w 2018 roku wspólnie z Martą Gałuszewską i Eweliną Lisowską nagrała utwór "Tylko mój", piosenkę "Chora" z Wdową, rok później "IYO" z Iwaro, a w 2021 roku "Holy Grail" z Floral Bugs. Ponadto Skarbek dwukrotnie użyczyła głosu do produkcji dla dzieci. W 2017 roku odegrała rolę Becky w "Sing", a rok później Śpiącej Królewny w filmie animowanym "Książę Czaruś".

Funkcja w filmie:
- aktorka dubbinowa w filmie "Sing" (2016);
- aktorka dubbingowa w filmie "Książę Czaruś" (2018).

Płyty:
- "Honey" (2011);
- "Come Closer/Hard Drive 2012" (2012);
- "Milion" (2013);
- "Puzzle" (2015);
- "Sunset" (2018);
- "Codependency" (2019).

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda TOPtrendy w kategorii nagroda internautów za utwór "Runaway" (2011);
- Nagroda Famka w kategorii wokalistka roku (2011);
- Nagroda VIVA Comet w kategorii debiut roku (2012);
- Nagroda Specjalna Super Expressu podczas 50. KFPP w Opolu (2013);
- Nagroda Young Stars Festival w kategorii teledysk roku za utwór "Naga" (2015).

Instagram: @honkabiedronka

Facebook: @honorataskarbekofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index