Damian Kordas

Damian Kordas od 2015 roku robi karierę, którą śmiało można określić jako oszałamiającą. Kiedy miał 22 lata, był nikomu nieznanym studentem drugiego roku weterynarii. Wtedy jednak udało mu się zakwalifikować do programu "MasterChef Polska". Dzięki znakomitemu przygotowaniu, wytrwałości i determinacji odniósł zwycięstwo. Zdobył popularność, a także możliwość wydania własnej książki. Później wszystko potoczyło się z prędkością lawiny: założenie własnego kanału na YouTube, wydanie trzech książek, zwycięstwo w "Agencie - Gwiazdy" i "Tańcu z gwiazdami". Poznaj więcej informacji o Damianie Kordasie.

Imię: Damian

Nazwisko: Kordas

Pseudonim: -

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 22.05.1993 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: kucharz, youtuber, osobowość medialna

Osoby - związki:
 • 2016-2017 w związku z modelką Karoliną Pisarek


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: -

  Rodzeństwo: siostra

  BIO: Damian Kordas urodził się w Brzegu. Początkowo postawił na studia na weterynarii, od zawsze jednak pasjonował się kuchnią. Wszystko zaczęło się, gdy miał 12 lat, kiedy jego ojciec wyjechała na misję w Afganistanie. Wtedy to Damian, chcąc pomóc mamie, która pracowała i studiowała, zajął się gotowaniem. Jego pierwszym nauczycielem w sztuce przygotowywania potraw była babcia. Czując, że ma talent w tej dziedzinie, próbował zakwalifikować się do programu TVN "MasterChef Polska", jednak dwukrotnie bez powodzenia. Damian był bardzo zdeterminowany. Czekając na kolejne eliminacje, uczęszczał na wiele kursów i warsztatów kulinarnych, aby doskonalić warsztat. Dzięki temu za trzecim razem udało mu się dostać do czwartej edycji w 2015 roku. Trafił do finału, gdzie zadaniem jego uczestników było przygotowanie pięciu niedużych dań, lekkich i atrakcyjnych dla oka. Damian okazał się bezkonkurencyjny, a zwycięstwo przyniosły mu: grillowane roladki z cukinii z kozim serem, tatar wołowy, sandacz na maśle rakowym, sarna z sosem grzybowo-jałowcowym oraz sorbet jabłkowy z pudrem migdałowym. Największe wrażenie na ekspertach zrobił deser, który nie tylko świetnie smakował, ale również został przygotowany nowoczesną techniką z wykorzystaniem ciekłego azotu. W nagrodę Damian otrzymał 100 tysięcy złotych, bilet lotniczy do Tokio ufundowany przez PLL LOT, a także kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej. Dodatkowy prestiż przyniósł mu tytuł najmłodszego "MasterChefa Polska" - w momencie odbierania nagrody miał skończone zaledwie 22 lata. Był też pierwszym mężczyzną, który wygrał ten program w Polsce. Jak sam Damian podkreśla, jego kolejnym marzeniem jest założenie własnej, przynajmniej trzygwiazdkowej, restauracji, w której oczywiście będzie szefem kuchni. Po sukcesie w programie założył kanał na YouTube, gdzie prezentuje potrawy przygotowane przez siebie lub wspólnie z gwiazdami, m.in. z Mają Sablewską i Tomaszem Karolakiem. Kanał ma ponad 200 tysięcy subskrypcji.Damian Kordas nie zrezygnował z kariery w show-biznesie, gdzie odnosi same sukcesy. Zwyciężył w czwartej edycji programu "Agent - Gwiazdy". Wziął udział także w 10. edycji "Tańca z gwiazdami" i... oczywiście wygrał. A w finale zachwycił jurorów paso doble do piosenki "Canción del Mariachi", które zatańczył z Janją Lesar.

  Znany z: Damian Kordas bardzo szybko stał się celebrytą. Do jego popularności najbardziej przyczyniły się zwycięstwa w trzech programach telewizyjnych. Obecnie ma stałą rzeszę fanów, którzy w liczbie ponad 200 tysięcy subskrybują jego kanał na YouTube, a na Instagramie zyskał już blisko 300 tysięcy followersów.

  Funkcja w filmie: -

  Płyty: -

  Książki: Damian Kordas w 2015 roku wydał własną książkę kucharską "Moje pyszne inspiracje", której sfinansowanie było jedną z nagród za wygraną w "MasterChefie Polska". W kolejnych latach wydał jeszcze dwie książki kulinarne: "Ale ciacho" i "Super food".

  Nagrody: - 2020 - nominacja do Kids Choice w kategorii "Ulubiona polska gwiazda".

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/damiankordas/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/kordasdamian
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index