Damian Kordas skradł serca widzów wygrywając "Masterchefa", a teraz jest już na stałe zadomowiony w naszym show-biznesie i chętnie bierze udział w różnym programach. Ostatnio jego aktywność w mediach społecznościowych była jednak znacznie mniejsza. Okazało się, że 30-latek przeszedł przeszczep nerki. Teraz postanowił opowiedzieć o wszystkim na swoim Instagramie — internauci są wzruszeni jego historią.

Reklama

Damian Kordas przeszedł przeszczep nerki

Damian Kordas zdobył popularność dzięki wygranej w 4. edycji "Masterchefa", kiedy miał zaledwie 22-lata. Od tego czasu jego kariera nabrała tempa i chętnie brał udział w innych popularnych programach m.in. "Taniec z gwiazdami" czy "Agent. Gwiazdy", które również zwyciężył. Utalentowany kucharz pojawiał się również w "Dzień dobry TVN", gdzie gotował na oczach widzów. Ostatnim czasem jego aktywność jednak zmalała - jak się teraz okazało, 30-latek zmagał się problemami zdrowotnymi. Na swoim Instagramie Damian poinformował, że miał przeszczep nerki.

Przeszczep nerki sprawił, że w końcu odzyskałem siły i chęci do działania, do gotowania dla Was. Ostatnie miesiące jeszcze przed przeszczepem były dla mnie ciężkie i choć bardzo chciałem, nie potrafiłem znaleźć w sobie pokładów energii, by działać na pełnych obrotach, jak wcześniej. Aaaaale! Wszystko poszło zgodnie z planem, czuję się już coraz lepiej, a na pewno jestem już w stanie wrócić do tego, co kocham najbardziej, czyli… do garów!
— napisał Damian Kordas.

Zobacz także: Ola Nowak i Damian Kordas tańczą razem w "Dance Dance Dance". Kto kogo zaprosił do udziału w show?

Nie jest tajemnicą, że czekanie na dawce może trwać latami. Damian Kordas na szczęście tego uniknął, ponieważ jego tata zdecydował się na oddanie mu swojej nerki.

Miał bardzo dobrą zgodność (...) Do szpitala zgłosiliśmy się dzień wcześniej, a na drugi dzień była sama operacja. Tata jako dawca leżał cztery dni w szpitalu, a ja leżałem siedem
— zdradził Damian w ''Dzień dobry TVN''.
Damian Kordas - co się dzieje po Tańcu z Gwiazdami?
Damian Kordas

Zobacz także: Gwiazdy na tajnej imprezie Polsatu. Julia Wieniawa, Nina Terentiew, Maciej Rock, Marcelina Zawadzka i inni

Zobacz także
Reklama

Pod nagraniem zwycięzcy "Masterchefa" pojawiło się mnóstwo ciepłych słów od internautów, którzy nie ukrywali, że bardzo za nim tęsknili w trakcie jego nieobecności.

Oh cudownie, że wszystko się udało! Dużo siły do samych pyszności!
Mnóstwo zdrówka Damian! Cieszę się niesamowicie, że czujesz się już lepiej, że nabrałeś energii na nowo i chcesz wracać do tego, co kochasz. Tęskniłam- nie ukrywam. Dobrze widzieć Twój uśmiech znów
Dużo zdrówka Damian! Tęskniliśmy! Trzymam kciuki, żeby było już wszystko dobrze. Wracaj i rób dalej to co kochasz, wszyscy czekamy z niecierpliwością na te pyszności!
— piszą internauci.
Czy Damian Kordas ma dziewczynę?
Damian Kordas
Reklama
Reklama
Reklama