bio

  • Wiek:
    43 lat
  • Data urodzenia:
    2 czerwca 1977
  • Zawód:
    wokalistka
  • Znak zodiaku:
Kasia Stankiewicz - urodzona w Działdowie wokalistka i autorka tekstów, której popularność przyniosły występy razem z zespołem Varius Manx, w którym zastąpiła Anitę Lipnicką. Debiutowała w wieku 18 lat programie telewizyjnym "Szansa na sukces" w odcinku poświęconym twórczości Varius Manx, który wygrała. Tam została wypatrzona przez lidera zespołu Roberta Jansona. Pierwszym singlem grupy, jaki został wydany z udziałem Kasi Stankiewicz była piosenka "Orła cień", która dotarła na wiele krajowych list przebojów. Zawierający go album "Ego" uzyskał status platynowej płyty. Ponad 400 tysięcy sprzedanych egzemplarzy sprawiło, że album pokrył się multiplatyną. Kasia Stankiewicz zaśpiewała również w duecie z Ireną Santor i Kayah, a cztery piosenki Stankiewicz i Varius Manx znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Nocne graffiti". Kolejna płytą Kasi Stankiewicz i zespołu Varius Manx był album "End". W 2000 roku Stankiewicz odeszła z zespołu, a jej miejsce zajęła Monika Kuszyńska.
Wcześniej, bo w maju 1999 roku, premierę miał pierwszy solowy album wokalistki zatytułowany po prostu "Kasia Stankiewicz". Drugi album wydała własnym sumptem - by do tego doszło zdecydowała się na sprzedaż swojego mieszkania. Krążek "Extrapop" spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony zarówno słuchaczy jak i krytyków. Stankiewicz nadal udzielała się na innych płytach, zaśpiewała m.in. w duecie z Michałem Żebrowskim piosenkę "Niepewność", która znalazła się na albumie "Lubię, kiedy kobieta". Kasia śpiewała też w duetach z Kubą Badachem i Mieczysławem Szcześniakiem. Kolejnymi płytami Kasi Stankiewicz były "Mimikra" oraz "Lucy and the Loop".
W 2016 razem z Varius Manx wzięła udział w jubileuszowej trasie koncertowej z okazji 25-lecia zespołu. Wystąpiła również w piątej edycji polsatowskiego show tanecznego "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", w którym w parze z Tomaszem Barańskim zajęła siódme miejsce.

Kasia Stankiewicz prywatnie

Kasia Stankiewicz jest mamą Fryderyka, który przyszedł na świat w 2004 roku. Jego ojcem jest producent muzyczny Radosław Łuka. Związek nie przetrwał próby czasu. Obecnie Kasia Stankiewicz spotyka się z mężczyzną, którego nazywa imieniem Vito.