bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  19 lipca 1984
 • Pochodzi z:
  Mrągowo
 • Znany/a z...:
  zdobyła popularność jako Kasia Mularczyk z serialu "M jak Miłość"
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  158cm
 • Znak zodiaku:
Agnieszka Sienkiewicz – urodzona w Mrągowie aktorka telewizyjna i teatralna. Absolwentka Policealnego Studium Teatralnego przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, które ukończyła w 2005 roku. Na deskach teatru można ją oglądać w warszawskich Teatrze 6. Piętro oraz Teatrze Kwadrat, a także w teatrze imienia Bogusławskiego w Kaliszu. Znana przede wszystkim z gry w polskich serialach obyczajowych.
Na początku swojej kariery aktorskiej Agnieszka wystąpiła m.in. w serialach "Na dobre i na złe", "Plebania", "Samo życie", "Prosto w serce" czy "Faceci do wzięcia". Pierwszą główną rolą Agnieszki Sienkiewicz był udział w serialu telewizyjnym "Agentki", który jednak nie zyskał sympatii publiczności. Dopiero występ w serialu "M jak Miłość", w którym w latach 2011-2015 wcielała się w postać Katarzyny Mularczyk, przyniósł jej popularność. Dobrą passę kontynuowała w serialu telewizji Polsat "Przyjaciółki", w którym również wcieliła się w jedną z głównych ról.
Agnieszka Sienkiewicz wystąpiła także w kilku polskich filmach, m.in. „Ile waży koń trojański?” czy „Yuma”. Poza działalnością aktorską wzięła udział w 2. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” na antenie Polsatu, którą wygrała w parze ze Stefano Terrazzino.
 

Agnieszka Sienkiewicz prywatnie

Przez kilka lat Agnieszka Sienkiewicz spotykała się z aktorem Wojciechem Marczewskim. W 2015 roku związała się z działającym w branży farmaceutycznej biznesmenem Mikołajem Gauerem. W kwietniu 2016 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko - córka Zofia. W wywiadzie dla miesięcznika "Grazia" Agnieszka Sienkiewicz tak mówiła o swoim partnerze:
- Mam wspaniałego mężczyznę u boku. Jest oazą spokoju i daje mi duże oparcie, bardzo czegoś takiego potrzebowałam. Zawsze chciałam mieć spokojny port, w którym czeka na mnie ktoś, kto ogarnie mój wewnętrzny bałagan.
Agnieszka Sienkiewicz i Mikołaj Gauer pomagają charytatywnie wspierając m.in. ośrodek preadopcyjny dla niemowląt.