Pomysły na strojenie choinki: druciki kreatywne

Fot. ©robcartorres/Fotolia

Na sklepowych półkach możemy odnaleźć wiele ozdób choinkowych w różnym kształcie i o fantazyjnych kolorach, jest więc w czym wybierać. Mimo tak dużego rynku oferującego choinkowe ozdoby, bardziej się docenia ozdoby wykonane własnoręcznie. Efektowne ozdoby z bibuły, styropianu, suszonych owoców, a także z drucików kreatywnych można wykonać samodzielnie.

Druciki kreatywne: czym są?

Druciki kreatywne to zwykłe miękkie druciki obleczone puszystym materiałem. Są bardzo łatwo dostępne w sklepach internetowych oraz w pasmanteriach. Druciki kreatywne kosztują niewiele: już za około 5 zł można kupić 25 sztuk różnokolorowych drucików.

Zastosowanie drucików kreatywnych

Druciki kreatywne często towarzyszą dzieciom przy zabawie. Są kolorowe i przyjemne w dotyku, dzięki temu dzieci mogą uczyć się rozpoznawania kolorów, a dodatkowo poprawiają swoje zdolności manualne.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: krokiety z pieczarkami

Druciki te są bardzo elastyczne i można z nich wytworzyć różnego rodzaju figurki, a nawet ozdoby świąteczne, np. bałwana, choinkę czy aniołka. Takie oryginalne ozdoby z pewnością wzbudziłyby zaciekawienie wśród domowników.

Pomysły na ozdoby świąteczne z drucików kreatywnych

Choinka: wystarczy przygotować zielony drucik oraz kilka kolorowych koralików. Na drucik należy nałożyć koraliki w nieregularnych odstępach. Następnie trzeba go zwinąć w stożek i choinka jest już gotowa. Tak powstałe drzewko może służyć jako ozdoba na wigilijnym stole.

Gwiazdka: do jej przygotowania także wystarczy jeden drucik o długości około 50 cm. Należy go uformować w gwiazdkę i ozdoba jest gotowa. Przygotowaną gwiazdkę można powiesić na choince albo postawić na przygotowanym z drugiego drucika stojaku.

 

Płatek śniegu: do jego przygotowania potrzebne będą trzy druciki o długości 15 cm, sześć o długości 7 cm, sześć o długości 5 cm i sześć o długości 3 cm.

 

Najdłuższe druciki należy zawinąć na ich środkach w taki sposób, aby stanowiły sześcioramienną gwiazdkę. Następnie na środku każdego powstałego ramienia należy zawinąć 7-centymetrowe druciki i rozchylić powstałe ramiona tak, aby przypominały literę V. Podobnie należy uczynić z pozostałymi drucikami, zawijając je coraz niżej. Po wykorzystaniu wszystkich drucików trzeba je wyrównać, aby powstała gwiazdka była proporcjonalna.


Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje