Rolnik szuka żony

Polub stronę
Rolnik szuka żony

opis

„Rolnik szuka żony” to program emitowany przez TVP1, prowadzony przez Martę Manowską. Pierwszy (pilotażowy) odcinek 1. serii można było oglądać w maju 2014, a 2. seria rozpoczęła się w Wielkanoc 2015 roku. Uczestnicy „Rolnik szuka żony” są singlami prowadzącymi gospodarstwa rolne. Marzą oni o zjednaniu sobie względów kobiet, które mogłyby zostać ich towarzyszkami życia.

Rolnik szuka żony - zasady

Prowadząca w odcinku pilotażowym odwiedza rolników w ich gospodarstwach. Panowie przedstawiają się i mówią o swoich oczekiwaniach względem partnerki. Od emisji pierwszego odcinka przez miesiąc kobiety przed telewizorami mają czas, aby nadsyłać listy do swoich faworytów. W drugim odcinku wyłanianych jest 5 (spośród 8–10) uczestników, którzy otrzymali najwięcej listów. Panowie wybierają po kilka kandydatek, umawiają się z każdą z nich na spotkanie, a potem zapraszają je do siebie, gdzie kobiety mają poznać realia wiejskiego życia. Z każdym odcinkiem grono wybranek się zawęża. Te, które dotrwają do końca, zabierają uczestników do swoich domów, aby przedstawić ich rodzinie. W finałowym (11. odcinku) spotykają się z nimi na romantycznej randce w urokliwym zakątku Polski. Miesiąc później Marta Manowska powraca z kamerą do gospodarstw uczestników, by dowiedzieć się, czy rolnikom udało się stworzyć udany związek z paniami, które wyłonili jako kandydatki na żony.

Nie wszyscy uczestnicy osiągają swój cel. Adam Kraśko w 1. sezonie nie znalazł wybranki serca, ale po udziale w programie wystąpił jeszcze w „Celebrity splash”. W 2. sezonie „Rolnik szuka żony” wśród uczestników pojawiła się pierwsza kobieta.

Śluby w Rolnik szuka żony

Po drugim sezonie doszło również do pierwszego ślubu w programie! 2 kwietnia 2016 ślub wzięli Agnieszka i Robert. Filochowiczowie to pierwsza para z programu, która zdecydowała się na sakramentalne "tak". Para młoda bardzo szybko postanowiła, że chcą się pobrać - program skończył się w październiku, już w listopadzie były zaręczyny, a na wiosnę ślub. Dokładnie 2 tygodnie później "tak" powiedzieli sobie również Anna Warachim i Grzegorz Bardowski.

W 2015 roku show otrzymało „Telekamerę” w kategorii program rozrywkowy.