Cezary Żak - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy

Cezary Żak kojarzony jest przede wszystkim z postacią pomysłowego tramwajarza Karola Krawczyka w produkcji "Miodowe lata". Popularność przyniosła mu też podwójna rola w serialu "Ranczo". Aktor ma na swoim koncie ciekawe występy filmowe - wcielił się m.in. w Leonida Breżniewa w filmie "Gierek". Niechętnie dzieli się informacjami z życia prywatnego.Imię: Cezary

Nazwisko: Żak

Pseudonim: brak

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 22.08.1961 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy

Osoby - związki:
 • Żona Katarzyna Żak (od 1985 r.) - para poznała się w czasie studiów na obozie jeździeckim. Partnerka Cezarego również jest aktorką.


 • Rodzice: brak informacji

  Rodzeństwo: Brak informacji, wiadomo jednak, że jego ciotecznym bratem jest satyryk i komik Tadeusz Drozda.

  Dzieci: Cezary Żak ma dwie córki: Aleksandrę (ur. 1988), która jest producentką filmową i Zuzannę (ur. 1995), która została lekarzem.

  BIO: Cezary Żak urodził się w 1961 roku w Brzegu Dolnym. Początkowo chciał studiować romanistykę, ale nie zdał egzaminów. W 1985 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zadebiutował w 1986 roku w sztuce "Panna Tutli Putli" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Później aktor związany był m.in. z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatrem Powszechnym w Warszawie. Przed kamerami zadebiutował w 1993 roku w serialu "Czterdziestolatek - 20 lat później". Współpracował z wieloma znanymi reżyserami, m.in. z Zanussim, Kutzem, Machulskim. Aktor prywatnie związany jest z Katarzyną Żak, z którą ma dwie córki. Mocno strzeże życia prywatnego. Przez wiele lat zmagał się z otyłością, ale ostatnio znacznie schudł.

  Znany z: Cezary Żak ma na swoim koncie dziesiątki ról filmowych i serialowych. Jedne z bardziej znanych to takie postaci serialowe jak Józef Sobolewicz w "Klanie" oraz komisarz Tadeusz Chudziszewski "Chudy" w "Ludzie Chudego". Niezapomnianą rolą Żaka jest też Karol Krawczyk z "Miodowych lat". Zagrał tego bohatera również w spin-offie serialu "Całkiem nowe lata miodowe". W obu tych produkcjach występuje z Arturem Barcisiem. Popularność przyniosła mu także podwójna rola braci bliźniaków Pawła i Piotra Koziołów w serialu, a później filmie "Ranczo". Razem z Tadeuszem Drozdą występował w kabarecie "Drozda Show". Próbował sił jako prowadzący teleturniej "As, dama, walet" oraz program "Ładny Dom". W 2017 roku był jurorem w "The Brain. Genialny umysł". Aktor podkładał głos m.in. w grze "Kroniki Myrtany: Archolos". Cezary Żak wystąpił w wielu spektaklach - sztuki teatralne z jego udziałem to m.in. "Roberto Zucco", "Złoty chłopak", "Dróżnik", "Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" i "Komedia amerykańska".

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):aktor w serialu "Matki, żony i kochanki" (1995)aktor w filmie "Pułapka" (1997)aktor w serialu "Klan" (1997-2002)aktor w serialu "Miodowe lata" (1998-2003)aktor w filmie "Zemsta" (2002)aktor dubbingowy w filmie "Kajko i Kokosz" (2005)aktor dubbingowy filmie "Stefan Malutki" (2006)aktor w serialu "Ranczo" (2006-2009, 2011-2016)aktor w filmie "Ranczo Wilkowyje" (2007)aktor dubbingowy w filmie "Garfield: Festyn humoru" (2008)aktor dubbingowy w filmie "Shrek Forever" (2010)aktor w serialu "Ludzie Chudego" (2010-2011)aktor dubbingowy w filmie "Żółwik Sammy 2" (2012)aktor w serialu "Druga szansa" (2017-2018)aktor dubbingowy w filmie "Mary Poppins powraca" (2018)aktor w filmie "Gierek" (2021)

  Płyty: brak

  Książki: - W ostatnich latach Cezary Żak przeszedł spektakularną metamorfozę. Znacznie zrzucił masę ciała, co stało się pobudką do napisania książki "Moja skuteczna dieta. 12 kroków do dobrej wagi" (2013).

  Nagrody (wybrane):nagroda Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora (1993)Trofeum od Prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1994)Kryształowy Granat dla najkomiczniejszego aktora na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu (2010)Wiktor Publiczności (2014)Złoty Szczeniak w kategorii najlepsza rola serialowa za "Ranczo" (2020)

  LINK Instagram: @cezaryzak.official

  LINK Facebook: @cezaryzakofficial
  Boże Narodzenie u Cezarego Żak i Katarzyny Żak
  Cezary Żak
  Katarzyna Żak

  "Ranczo": Tak wygląda Boże Narodzenie u Katarzyny i Cezarego Żaków. Mają piękne tradycje i "tandem nie do zastąpienia"

  Katarzyna Żak zdradziła, jak wygląda Boże Narodzenie w jej rodzinie. Pochwaliła Cezarego Żaka i wspomniała o córkach. "Długo celebrujemy Wigilię".
  Natalia Brzostowska
  Marta Chodorowska w odważnym ujęciu - komentarz Cezarego Żaka! 
  Marta Chodorowska
  Cezary Żak

  "Ranczo": Marta Chodorowska na bardzo odważnym zdjęciu! Cezary Żak: "Córciu, na rany Boga..."

  Serialowa Klaudia z "Rancza", czyli Marta Chodorowska, zaskoczyła fanów seksownym zdjęciem z sesji. Reakcja Cezarego Żaka podbija sieć.
  Angelika Bielska
  Katarzyna Żak i Cezary Żak na planie Dzień Dobry TVN
  Cezary Żak
  Katarzyna Żak

  Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się?! Aktor zabrał głos w sprawie

  Cezary Żak zdecydował się skomentować spekulacje na temat jego rozwodu. Gwiazdor "Rancza" sugeruje skąd wzięły się plotki na ten temat...
  Milena Tuzimek
  Serial Receptura w TVN
  Agnieszka Więdłocha
  TVN
  Jacek Koman

  "Receptura": Zosia dzięki recepturze zmieni swoją przyszłość? Nowy serial hitem TVN

  Serial TVN „Receptura” łączy dwie epoki i zabiera widzów w magiczną historię, która może odmienić życie jednej z bohaterek! Jak historia z przeszłości dotycząca rodzinnej tajemnicy wpłynie na Zosię i jej wybory? Niespodzianek nie zabraknie!
  Milena Tuzimek
  Ranczo: Cezary Żak nie wróci do serialu
  Ranczo
  Cezary Żak

  "Ranczo" bez Cezarego Żaka?! Aktor nie chce zagrać w produkcji! "To zamknięta historia"

  Czyżby jednak fani "Rancza" nie doczekali się jego kontynuacji? Jak się okazuje, z gry w serialu zrezygnował Cezary Żak i to z bardzo ważnego powodu.
  Karina Sulich
  Kadry z serialu "Miodowe Lata". Smutny Tadeusz Norek, Alina i Karol Krawczyk przy stole
  Polsat
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  'Miodowe lata": Najlepsze piosenki Karola i Tadka! Po tym QUIZIE będziesz je nucić!

  Karol Krawczyk i Tadeusz Norek to tramwajarz i kanalarz, których do dziś kochają tysiące Polaków! Chociaż od zakończenia emisji "Miodowych lat" minęło już kilkanaście lat, fani serialu wciąż z sentymentem wracają do ulubionych odcinków. Cezary Żak i Artur Barciś w swoich brawurowych rolach dwójki przyjaciół wciąż wywołują uśmiechy na twarzach widzów. W serialu śmieszyły nie tylko zabawne dialogi i słowne przepychanki między bohaterami ale również autorskie piosenki Tadzia i Karola oraz innych sąsiadów! Pamiętacie je? Rozwiążcie nasz QUIZ! Ciekawe czy pamiętacie wszystkie. Miłej zabawy! 

  Zobacz także: Cezary Żak przeszedł metamorfozę. Fani go nie poznali! "Zmiana na plus"

  Natalia Brzostowska
  Cezary Żak w ciemnej koszuli
  Cezary Żak

  Cezary Żak przeszedł metamorfozę. Fani go nie poznali! "Zmiana na plus"

  Cezary Żak nie przypomina siebie! W sieci pojawiło się nowe zdjęcie aktora "Rancza", a fani... są zachwyceni!
  Karolina Błaszkiewicz
  Kadr z serialu Ranczo
  Ranczo
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  "Ranczo" bez Czerepacha?! Słowa Artura Barcisia zjeżą włos na głowie każdego fana serialu! 

  "Ranczo", jeden z ulubionych serialów Polaków zyskał sławę dzięki dwóm głównym rolom, wójta i Czerepacha. O mały włos, a Artur Barciś nie zagrałby tej roli.
  Redakcja
  Najdłuższe i najpiękniejsze związki gwiazd
  Robert Lewandowski
  Paulina Sykut
  Katarzyna Cichopek

  Miłość ponad wszystko! Oto najpiękniejsze i najdłuższe związki polskich gwiazd! O takich uczuciach się śni...

  Miłość ponad wszystko! Oto najpiękniejsze i najdłuższe związki polskich gwiazd! O takich uczuciach się śni...
  Natalia Brzostowska
  Quiz z Miodowych lat
  Polsat
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  QUIZ! Naprawdę trudny QUIZ z "Miodowych lat"! Myślisz, że wiesz o tym serialu wszystko? Sprawdź się!

  Czas na kolejny, tym razem naprawdę trudny QUIZ z serialu "Miodowe lata" z udziałem takich gwiazd jak Cezary Żak, Marta Lipińska, Artur Barciś czy Dorota Chotecka! Jak uważnie oglądaliście ten kultowy sitcom Polsatu? Czas na sprawdzenie Waszej wiedzy! 

  Do dzieła!

  Zobacz także: QUIZ! Jak dobrze pamiętasz "Miodowe lata"? To test dla wiernych fanów kultowego serialu

  Bartek Ufniarz
  Miodowe lata - quiz
  Dorota Chotecka
  Agnieszka Pilaszewska
  Cezary Żak

  QUIZ! Jak dobrze pamiętasz "Miodowe lata"? To test dla wiernych fanów kultowego serialu

  Może ciężko w to uwierzyć, ale mija 22 lata odkąd cała Polska zakochała się w "Miodowych latach"! Kultowy serial z Cezarym Żakiem, Arturem Barcisiem, Dorotą Chotecką i Agnieszką Pilaszewską w rolach głównych do tej pory cieszy się jednak ogromną popularnością (wciąż jest powtarzany na kanałach Polsatu). Dla wszystkich fanów mamy TEST! Co pamiętacie? Niektóre pytania będą łatwiejsze, inne naprawdę trudne!

  Czas start!

  Zobacz także: "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało zabawnych wpadek

  Bartek Ufniarz
  Katarzyna Żak pokazała córkę, Zuzannę
  Cezary Żak
  Katarzyna Żak

  Katarzyna Żak pokazała córkę! Jak wygląda i czym się zajmuje? Nie poszła śladami rodziców! 

  Katarzyna Żak pokazała córkę. Co robi? Dzieci Katarzyny Żak i Cezarego Żaka
  Bartek Ufniarz
  Katarzyna Żak i Cezary Żak na planie Dzień Dobry TVN
  Ranczo
  Cezary Żak

  Nowa rola gwiazdora "Rancza". Cezary Żak przeszedł ogromną metamorfozę! "Czekamy na premierę" komentują fani

  Nowa rola gwiazdora "Rancza". Cezary Żak przeszedł ogromną metamorfozę! "Czekamy na premierę" komentują fani
  Karolina Błaszkiewicz
  Katarzyna Żak i Cezary Żak na planie Dzień Dobry TVN
  Cezary Żak
  Katarzyna Żak

  Katarzyna i Cezary Żakowie biorą rozwód? Jest komentarz gwiazdora "Rancza"! 

  Katarzyna i Cezary Żakowie biorą rozwód? Jest komentarz gwiazdora "Rancza"! 
  Karolina Błaszkiewicz
  Cezary Żak jako wójt Kozioł w serialu "Ranczo"
  Cezary Żak

  QUIZ dla fanów serialu "Ranczo"! Kto to powiedział... Ksiądz biskup Piotr, czy wójt senator Paweł?

  Nasza kolejna propozycja dla wszystkich fanów serialu "Ranczo". Wójt senator Paweł Kozioł i jego brat-bliźniak ksiądz biskup Piotr Kozioł to nie tylko aktorski popis Cezarego Żaka, ale też doskonały pomysł scenarzystów na barwne i wyraziste postaci. Ciekawe czy będziecie pamiętali który z braci wypowiedział te słowa...

  BZ
  Artur Barciś i Cezary Żak znów razem
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Hot16challenge: Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Tym razem rapują, ale fani myślą o powrocie kultowego serialu 

  Cezary Żak i Artur Barciś rapują w ramach akcji Hot16challenge. Hot 16 Cezarego Żaka i Artura Barcisia!
  Bartek Ufniarz
  Cezary Pazura
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Znasz kultowe polskie filmy i seriale? To jak nazywają się ich bohaterowie... Rozwiąż nasz quiz!

  Wszyscy znamy kultowe polskie filmy i seriale. Ale czy naprawdę? Sprawdźmy... Umiecie dopasować twarz do imienia i nazwiska bohatera? Część wydaje się oczywista, ale bądźcie czujni!

  BZ
  Najdłuższe małżeństwa
  Dorota Chotecka
  Cezary Żak
  małżeństwo

  Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...

  Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...
  Milena Tuzimek
  Gwiazdy Rancza kiedyś i dziś
  Ranczo
  Dorota Chotecka
  Katarzyna Żak

  Gwiazdy "Rancza" na zdjęciach sprzed nawet 15 lat! Jak bardzo się zmieniły? Zobacz!

  Gwiazdy "Rancza" na zdjęciach sprzed nawet 15 lat! Jak bardzo się zmieniły? Zobacz!
  Bartek Ufniarz
  Plan serialu Ranczo
  Paweł Królikowski
  Ilona Ostrowska
  Cezary Żak

  Wy również kochacie "Ranczo"? Zobaczcie, jak zmieniły się gwiazdy hitowego serialu!

  Wy również kochacie "Ranczo"? Zobaczcie, jak zmieniły się gwiazdy hitowego serialu!
  Karolina Błaszkiewicz
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Artur Barciś głównym bohaterem w serialu "Ranczo"? Co się stanie z Cezarym Żakiem?

  Artur Barciś głównym bohaterem w serialu "Ranczo"? Co się stanie z Cezarym Żakiem?
  Milena Tuzimek
  Miodowe Lata mają 20 lat
  Agnieszka Pilaszewska
  Dorota Chotecka
  Cezary Żak

  "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało WPADEK!

  "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało WPADEK!
  Bartek Ufniarz
  Pogrzeb Wojciecha Pokory
  Agata Nizińska
  Cezary Żak
  Katarzyna Żak

  Pogrzeb Wojciecha Pokory. Wielkiego aktora pożegnali wnuczka Agata Nizińska, Kasia i Cezary Żakowie i inni ZDJĘCIA

  Pogrzeb Wojciecha Pokory. Wielkiego aktora pożegnali wnuczka Agata Nizińska, Kasia i Cezary Żakowie i inni ZDJĘCIA
  Bazyl Starewicz
  Quiz z cytatów z Miodowych Lat
  Cezary Żak

  W "Miodowych Latach" kultowych tekstów nie brakowało! Pamiętacie cytaty Krawczyka i Norka? QUIZ

  Stacja Polsat w tym roku świętuje swoje 25-lecie! Z tej okazji w grudniu odbędzie się wielka urodzinowa gala najbardziej słonecznej telewizji w Polsce ;) A my przypominamy jeden z najbardziej kultowych seriali komediowych Polsatu - "Miodowe Lata"! Pamiętacie zabawne historie dwóch przyjaciół - tramwajarza Karola Krawczyka oraz kanalarza Tadeusza Norka oraz ich rodzin? Na pewno! Do dziś śmiejemy się z ich kultowych tekstów. Dlatego też zapraszamy Was na quiz, który będzie nie tylko świetną zabawą, ale i fantastyczną podróżą w tamte czasy! 

   

  Czas start!

   

  Zobacz także: Pamiętacie Alinkę z "Miodowych Lat"? Tak wyglądała ponad 20 lat temu. Jak się zmieniła? ZDJĘCIA!

   

  Bartek Ufniarz
  Zwiastun drugiej edycji show "The Brain. Genialny Umysł"
  Cezary Żak

  Między Remigiuszem Wierzgoniem a Cezarym Żarkiem iskrzy na planie "The Brain. Genialny umysł"?!

  Między Remigiuszem Wierzgoniem a Cezarym Żarkiem iskrzy na planie "The Brain. Genialny umysł"?!
  Marta Kosakowska
  Cezary Żak
  Cezary Żak

  Cezary Żak o drugim sezonie "The Brain. Genialny umysł": Szczęki opadają nam nisko!

  Cezary Żak o drugim sezonie "The Brain. Genialny umysł": Szczęki opadają nam nisko!
  Marta Kosakowska
  Zwiastun drugiej edycji show "The Brain. Genialny Umysł"
  Anita Sokołowska
  Cezary Żak
  Rezigiusz

  Nowy juror, nowe wyzwania - mamy zwiastun drugiej edycji "The Brain. Genialny Umysł"!

  Nowy juror, nowe wyzwania - mamy zwiastun drugiej edycji "The Brain. Genialny Umysł"!
  Bartek Ufniarz
  Powstaną nowe odcinki serialu "Ranczo"?
  Ranczo
  Cezary Żak

  Powstaną nowe odcinki serialu "Ranczo"? Cezary Żak zdradził nam całą prawdę!

  Powstaną nowe odcinki serialu "Ranczo"? Cezary Żak zdradził nam całą prawdę!
  Karolina Błaszkiewicz
  Anita Sokołowska o jurorach The Brain
  Anita Sokołowska
  Mariusz Pudzianowski
  Cezary Żak

  Jak Anicie Sokołowskiej współpracuje się z Pudzianowskim i Żakiem? "Oni mnie tak denerwują..."

  Jak Anicie Sokołowskiej współpracuje się z Pudzianowskim i Żakiem? "Oni mnie tak denerwują..."
  Bartek Ufniarz
  Zwiastun The Brain.
  Anita Sokołowska
  Cezary Żak

  "The Brain. Genialny Umysł": Człowiek pająk i żywy magnetofon w 3. odcinku! ZWIASTUN!

  "The Brain. Genialny Umysł": Człowiek pająk i żywy magnetofon w 3. odcinku! ZWIASTUN!
  Bartek Ufniarz
  Nasze akcje
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa
  Weleda
  Newsy
  Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
  Współpraca reklamowa