Blanka Lipińska

Blanka Lipińska to jedna z najpopularniejszych polskich autorek książek z zakresu literatury popularnej. Specjalizuje się w pisaniu powieści obyczajowych. Sławę przyniosła jej erotyczna trylogia - rozpoczyna ją książka "365 dni", na podstawie której nakręcono także film. Cała twórczość Lipińskiej budzi kontrowersje m.in. ze względu na barwne opisy scen seksu. Celebrytka lubi prowokować. Jest znana ze śmiałych i ciętych wypowiedzi.Imię: Blanka Marta

Nazwisko : Lipińska

Nazwisko Panieńskie: Lipińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia : 22.07.1985 r.

Znak zodiaku : Rak

Zawód: pisarka, celebrytka, postać medialna

Osoby - związki:partner Maciej Buzała (2018-2019)partner Aleksander Milwiw-Baron (2020 r.)

Rodzice: Grzegorz Lipiński i Małgorzata Lipińska

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Jakub Lipiński

BIO: Blanka Lipińska urodziła się w Puławach. Tu też uzyskała dyplom ukończenia Liceum Ogólnokształcącego nr VI Zespołu Szkół nr 3. Po zakończeniu edukacji w szkole średniej podjęła naukę w studium kosmetycznym, które przygotowało ją do wykonywania zawodu wizażystki.Lipińska miała jednak nieco inne plany na życie. W 2007 roku zamieszkała w Warszawie i tam początkowo spełniała się na stanowisku specjalistki ds. sprzedaży oraz marketingu w przedsiębiorstwach z sektora hotelarskiego. Po pewnym czasie podjęła pracę w federacji KSW jako rekruterka, promotorka i prowadząca szkolenia dla "ring girls". Między 2015 a 2016 rokiem pełniła także funkcję menedżerki w znanych sopockich klubach nocnych.Pierwszą książkę napisała w 2014 roku. Przełomem w jej życiu okazał się jednak 2018 rok, kiedy to opublikowała powieść "365 dni" słynąca z barwnych opisów ostrego seksu. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem i otworzyła Blance drzwi do sławy oraz świata show-biznesu.Do 2021 roku Lipińska napisała trzy powieści, które składają się na erotyczną trylogię. Jej książki budzą duże kontrowersje i nie zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytyków. Pokochały je jednak rzesze czytelników w Polsce. W 2020 i 2021 roku przetłumaczono też te powieści na inne języki - łącznie wydano je w przeszło 30 państwach na świecie.Poza karierą pisarską Blanka dobrze odnajduje się w świecie mediów i show-biznesu. W 2020 roku przez trzy miesiące prowadziła program telewizji Polsat "Tylko jeden". Pod koniec tego samego roku zaprojektowała też szpilki, które wypuściła firma Casadei.W życiu prywatnym Blanka Lipińska jest otwarta i pewna siebie. Śmiało opowiada mediom o zabiegach kosmetycznych i tych z zakresu medycyny estetycznej, które przeszła. Chętnie udziela wywiadów i dzieli się szczegółami ze swojego życia m.in. za pośrednictwem konta na portalu Instagram, które pod koniec 2021 roku obserwowało ponad 791 tys. osób.Lipińska była trzy razy zaręczona. Ostatnim jej głośnym i medialnym związkiem była relacja ze znanym muzykiem Baronem w 2020 roku. Para jednak rozstała się po ośmiu miesiącach.

Znana z: napisania erotycznej trylogii "365 dni". Jej książki sprzedały się w rekordowych nakładach. Pierwsza część rozeszła się w ponad 500 tys. egzemplarzy, co sprawiło, że stała się niezaprzeczalnym bestsellerem. W latach 2019-2020 Lipińska była uważana za jedną z najpopularniejszych polskich pisarek.Blanka Lipińska jest także znana z kontrowersyjnych wypowiedzi i wystąpień. W 2018 roku było o niej głośno za sprawą rozbieranej sesji do magazynu "CKM", podczas której osłaniała intymne miejsca przy pomocy egzemplarzy własnej książki.Sławę przyniósł jej także film, który nakręcono na podstawie pierwszej części jej trylogii. W 2022 roku mają zostać wypuszczone kolejne dwa filmy.

Funkcje w filmie:aktorka (cameo) i współtwórczyni scenariusza w filmie "365 dni" (2020)

Książki: - "365 dni" (2018) - "Ten dzień" (2018) - "Kolejne 365 dni" (2019)

Nagrody:
 • nagroda portalu Plejada.pl dla "Nadziei Plejady" w 2019 roku
 • nagroda Bestsellery Empiku za wysoką sprzedaż książki "Kolejne 365 dni" w 2019 roku
 • nagroda specjalna plebiscytu #Hashtagi Roku w 2021 roku;
 • nagroda na gali Marka Roku dla największej osobowości roku w 2021 roku.


 • LINK Instagram: @blanka_lipinska


  Link FB: @LipinskaBlanka
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index