Artur Barciś - aktor

Artur Barciś, czyli serialowy Tadeusz Norek z "Miodowych lat", to polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Rola u boku Cezarego Żaka przyniosła mu ogromną popularność i sympatię widzów. Aktor zagrał też w takich filmach jak: "Galerianki", "Sztuka kochania", "Krótki film o zabijaniu" i "Znachor". Poza grą aktorską zajmuje się również reżyserią seriali telewizyjnych, a także sztuk teatralnych. Od 1984 roku związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza.Imię: Artur

Nazwisko: Barciś

Pseudonim: brak

Wzrost: 169 cm

Data urodzenia: 12.08.1956 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktor

Osoby - związki:żona Beata Dorota Barciś

Rodzice: Celina Barciś, brak informacji o ojcu

Dzieci: syn Franciszek (ur. 1989)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Artur Barciś urodził się 12 sierpnia 1956 roku w Kokawie. Jest absolwentem łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach na deskach takich teatrów jak: Teatr Narodowy, Ateneum, Rampa oraz Teatr Telewizji. Popularność przyniosły mu występy w programie telewizyjnym dla dzieci "Piątek z Pankracym", emitowanym w latach 1978-1990. Poza grą w filmach, serialach i teatrach aktor zajmuje się także dubbingiem oraz reżyserią. Głos podkładał w takich filmach jak m.in.: "Iniemamocni", "Auta", "Rycerz Blaszka". "Pogromca smoków", "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian", "Uniwersytet potworny", "Asterix i Obelix kontra Cezar", "Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń". Artur Barciś wyreżyserował także piąty odcinek serialu "Kocham Klarę" oraz kilka sztuk teatralnych ("Taka noc nie powtórzy się nigdy", "Kochać", "Trzy razy Piaf" i "Szaleć nienagannie").

Znany z: roli sympatycznego Tadeusza Norka w serialu "Miodowe lata", gdzie wystąpił u boku Cezarego Żaka, Agnieszki Pilaszewskiej oraz Doroty Choteckiej. Aktor grał również w wielu innych popularnych serialach telewizyjnych, takich jak np.: "07 zgłoś się", "Szklany dom", "Pitbull", "Kasia i Tomek", "Kryminalni", "Na dobre i na złe". Za rolę ojca Alicji w filmie "Galerianki" otrzymał nagrodę Złotej Kaczki, a w 2005 roku był nominowany do nagrody Telekamery w kategorii najlepszy aktor.

Funkcja w filmie (wybrane produkcje): - aktor w filmie "Polonia Restituta" (1980) - aktor w filmie "Znachor" (1981) - aktor w filmie "Człowiek z żelaza" (1981) - aktor w filmie "Wierna rzeka" (1983) - aktor w filmie "Przemytnicy" (1984) - aktor w filmie "Porcelana w składzie słonia" (1984) - aktor w filmie "Bez końca" (1984) - aktor w filmie "Zaproszenie" (1985) - aktor w filmie "Sam pośród swoich" (1985) - aktor w filmie "Prywatne śledztwo" (1986) - aktor w filmie "Krótki film o zabijaniu" (1987) - aktor w filmie "Bez grzechu" (1987) - aktor w filmie "Krótki film o miłości" (1988) - aktor w filmie "Virtuti" (1989) - aktor w filmie "Urodzony po raz trzeci" (1989) - aktor w filmie "Ostatni prom" (1989) - aktor w filmie "Kawalerskie życie na obczyźnie" (1992) - aktor w filmie "Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza" (1993) - aktor w filmie "Wielki tydzień" (1995) - aktor w filmie "Pułkownik Kwiatkowski" (1995) - aktor w filmie "Operacja Koza" (1999) - aktor w filmie "Córa marnotrawna" (2001) - aktor w filmie "Jak to się robi z dziewczynami" (2002) - aktor w filmie "Wstyd" (2006) - aktor w filmie "Bezmiar sprawiedliwości" (2006) - aktor w filmie "Ranczo Wilkowyje" (2007) - aktor w filmie "Galerianki" (2009) - aktor w filmie "Sztuka kochania" (2017) - aktor w filmie "Ucho Prezesa" (2017)

Płyty:
 • "Złota kolekcja: Zagrać siebie" (2003)
 • "Koncerty w Trójce vol. 3. Nie jesteś sama. Piosenki Agnieszki Osieckiej" (2013)


 • Książki: brak

  Nagrody:Złota Kaczka w kategorii najlepsza rola męska za film "Galerianki" (2009)Kryształowy Meteor - nagroda przyznana przez radio Meteor za całokształt twórczości (2019)

  LINK Instagram: brak

  LINK Facebook: brak
  Artur Barciś o chorobie
  Ranczo
  Artur Barciś

  Artur Barciś w dramatycznym wyznaniu: "Uświadomiłem sobie, że mogę umrzeć. Tak szybko"

  Artur Barciś i jego żona, w rozmowie z "Vivą!", opowiadają o chorobie gwiazdora filmu "Znachor" w trakcie pandemii: "Znalazłem się na granicy, i nie wiedziałem, w którą stronę popchnie mnie los"
  Bartek Ufniarz
  Quiz z filmu Znachor
  Leszek Lichota
  Anna Dymna
  Artur Barciś

  QUIZ! Powstaje nowy "Znachor". A jak dobrze znasz kultowy film Jerzego Hoffmana?

  Kilka dni temu Netflix zapowiedział nową adaptację znakomitej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor". W roli profesora Rafała Wilczura zobaczymy tym razem Leszka Lichotę. Czy produkcja ma stać się tak kultowa jak film z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana? O tym przekonamy się wkrótce, tymczasem dla wszystkich wiernych fanów "Znachora" mamy QUIZ! Jak dobrze znasz ten film? Sprawdź się w naszym teście!

  Zobacz także: Wielki QUIZ z "Kogel Mogel". Widziałeś te filmy więcej niż jeden raz? Sprawdź się!

  Bartek Ufniarz
  Barbara Barciś i Artur Barciś
  Artur Barciś

  Artur Barciś oświadczył się żonie na pierwszym spotkaniu. Są razem już 36 lat!

  Artur Barciś obchodzi dziś 66. urodziny, a z Beatą Barciś spędził już ponad połowę swojego życia. Historia ich miłości to najpiękniejsze, co słyszeliśmy!
  Karina Sulich
  Artur Barciś odpowiada Annie Wendzikowskiej
  Anna Wendzikowska
  Artur Barciś

  Artur Barciś odpowiada Ani Wendzikowskiej! "Załamałem się..."

  W piątkowym "Dzień Dobry TVN" Anna Wendzikowska skrytykowała niski wzrost Toma Cruise'a. Artur Barciś zdecydował się na wymowny komentarz.
  Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
  Serialowe role Artura Barcisia
  Ranczo
  Artur Barciś

  Artur Barciś świętuje dziś 65. urodziny. Jak dobrze znasz filmy i seriale z jego udziałem? QUIZ!

  Artur Barciś świętuje dziś 65. urodziny. Wybitny aktor filmowy, serialowy i teatralny ma na swoim koncie role, za które kocha go cała Polska! Chyba wszyscy widzowie pamiętają role Artura Barcisia w serialach "Zmiennicy", "Ranczo", "Miodowe lata" czy "Doręczyciel". Od 2012 roku gra również w "M jak miłość".

  Filmowe i serialowe role Artura Barcisia. QUIZ!

  Nie można również zapominać o filmowych rolach Barcisia. W jego ogromnej filmografii są m.in. "Znachor", "Człowiek z żelaza", "Szwadron" czy "Pułkownik Kwiatkowski". 

  Jak dobrze pamiętacie te role? Sprawdźcie się w naszym urodzinowym QUIZIE! Panu Arturowi zaś życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

  Zobacz także: "Miodowe lata": Najlepsze piosenki Karola i Tadka! Po tym QUIZIE będziesz je nucić!

  Bartek Ufniarz
  Artur Barciś w niebieskiej marynarce
  M jak miłość
  Artur Barciś

  "M jak miłość": Artur Barciś w mocnym wpisie komentuje śmierć Jana Jangi-Tomaszewskiego 

  Artur Barciś w poruszającym komentarzu zdradził, że przyjaźnił się ze zmarłym aktorem. "Błagałem go, żeby nie palił" - zdradził gwiazdor "Rancza" i "M jak miłość"
  Karolina Błaszkiewicz
  Kadry z serialu "Miodowe Lata". Smutny Tadeusz Norek, Alina i Karol Krawczyk przy stole
  Polsat
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  'Miodowe lata": Najlepsze piosenki Karola i Tadka! Po tym QUIZIE będziesz je nucić!

  Karol Krawczyk i Tadeusz Norek to tramwajarz i kanalarz, których do dziś kochają tysiące Polaków! Chociaż od zakończenia emisji "Miodowych lat" minęło już kilkanaście lat, fani serialu wciąż z sentymentem wracają do ulubionych odcinków. Cezary Żak i Artur Barciś w swoich brawurowych rolach dwójki przyjaciół wciąż wywołują uśmiechy na twarzach widzów. W serialu śmieszyły nie tylko zabawne dialogi i słowne przepychanki między bohaterami ale również autorskie piosenki Tadzia i Karola oraz innych sąsiadów! Pamiętacie je? Rozwiążcie nasz QUIZ! Ciekawe czy pamiętacie wszystkie. Miłej zabawy! 

  Zobacz także: Cezary Żak przeszedł metamorfozę. Fani go nie poznali! "Zmiana na plus"

  Natalia Brzostowska
  Artur Barciś w niebieskiej marynarce
  Artur Barciś

  Artur Barciś z "Rancza" chciał popełnić samobójstwo: "Poszedłem na most Śląsko-Dąbrowski i chciałem ze sobą skończyć"

  Artur Barciś zdobył się na bardzo intymne wyznanie. Okazuje się, że w pewnym momencie swojego życia myślał o popełnieniu samobójstwa. Co go powstrzymało?
  Karina Sulich
  Kadr z serialu Ranczo
  Ranczo
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  "Ranczo" bez Czerepacha?! Słowa Artura Barcisia zjeżą włos na głowie każdego fana serialu! 

  "Ranczo", jeden z ulubionych serialów Polaków zyskał sławę dzięki dwóm głównym rolom, wójta i Czerepacha. O mały włos, a Artur Barciś nie zagrałby tej roli.
  Redakcja
  Artur Barciś
  Artur Barciś

  Artur Barciś jest w żałobie. Wzruszające słowa: "Małemu zakompleksionemu chłopakowi pokazała drogę"

  Artur Braciś w żałobie. Aktor umieścił na swoim Facebooku wzruszający wpis. Pożegnał bliską osobę.
  Redakcja
  Quiz z Miodowych lat
  Polsat
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  QUIZ! Naprawdę trudny QUIZ z "Miodowych lat"! Myślisz, że wiesz o tym serialu wszystko? Sprawdź się!

  Czas na kolejny, tym razem naprawdę trudny QUIZ z serialu "Miodowe lata" z udziałem takich gwiazd jak Cezary Żak, Marta Lipińska, Artur Barciś czy Dorota Chotecka! Jak uważnie oglądaliście ten kultowy sitcom Polsatu? Czas na sprawdzenie Waszej wiedzy! 

  Do dzieła!

  Zobacz także: QUIZ! Jak dobrze pamiętasz "Miodowe lata"? To test dla wiernych fanów kultowego serialu

  Bartek Ufniarz
  Miodowe lata - quiz
  Dorota Chotecka
  Agnieszka Pilaszewska
  Cezary Żak

  QUIZ! Jak dobrze pamiętasz "Miodowe lata"? To test dla wiernych fanów kultowego serialu

  Może ciężko w to uwierzyć, ale mija 22 lata odkąd cała Polska zakochała się w "Miodowych latach"! Kultowy serial z Cezarym Żakiem, Arturem Barcisiem, Dorotą Chotecką i Agnieszką Pilaszewską w rolach głównych do tej pory cieszy się jednak ogromną popularnością (wciąż jest powtarzany na kanałach Polsatu). Dla wszystkich fanów mamy TEST! Co pamiętacie? Niektóre pytania będą łatwiejsze, inne naprawdę trudne!

  Czas start!

  Zobacz także: "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało zabawnych wpadek

  Bartek Ufniarz
  Piotr Machalica
  Piotr Machalica
  Artur Barciś

  Artur Barciś bardzo cierpi po stracie Piotra Machalicy. Mówi o chorobie, z którą ostatnio zmagał się zmarły aktor

  Artur Barciś bardzo cierpi po stracie Piotra Machalicy. Mówi o chorobie, z którą ostatnio zmagał się zmarły aktor
  Redakcja
  Artur Barciś walczy z koronawirusem
  Artur Barciś
  koronawirus

  Artur Barciś walczy z Covid-19! "Będziesz się zwijał z niemocy"! Wstrząsające słowa gwiazdora „Rancza”

  Artur Barciś walczy z Covid-19! "Będziesz się zwijał z niemocy"! Wstrząsające słowa gwiazdora „Rancza”
  BZ
  Artur Barciś i Cezary Żak znów razem
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Hot16challenge: Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Tym razem rapują, ale fani myślą o powrocie kultowego serialu 

  Cezary Żak i Artur Barciś rapują w ramach akcji Hot16challenge. Hot 16 Cezarego Żaka i Artura Barcisia!
  Bartek Ufniarz
  Cezary Pazura
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Znasz kultowe polskie filmy i seriale? To jak nazywają się ich bohaterowie... Rozwiąż nasz quiz!

  Wszyscy znamy kultowe polskie filmy i seriale. Ale czy naprawdę? Sprawdźmy... Umiecie dopasować twarz do imienia i nazwiska bohatera? Część wydaje się oczywista, ale bądźcie czujni!

  BZ
  gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego
  Ilona Ostrowska
  Paweł Królikowski
  Artur Barciś

  Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego. Te najbardziej wzruszające słowa są od aktorów "Rancza": "Będziesz ze mną do końca życia"

  Gwiazdy w poruszających słowach żegnają Pawła Królikowskiego.
  Milena Tuzimek
  Artur Barciś żegna Pawła Królikowskiego
  Paweł Królikowski
  Artur Barciś

  Artur Barciś żegna Pawła Królikowskiego. Wzruszające słowa gwiazdy "Rancza"

  Artur Barciś pożegnał Pawła Królikowskiego, z którym grał w serialu "Ranczo"
  Joanna Murawska
  Cezary Żak
  Artur Barciś

  Artur Barciś głównym bohaterem w serialu "Ranczo"? Co się stanie z Cezarym Żakiem?

  Artur Barciś głównym bohaterem w serialu "Ranczo"? Co się stanie z Cezarym Żakiem?
  Milena Tuzimek
  Serial Ranczo wraca!
  Ilona Ostrowska
  Ranczo
  Artur Barciś

  Wielki powrót serialu "Ranczo"! Szykują się spore zmiany w obsadzie. Kogo zabraknie?

  Wielki powrót serialu "Ranczo"! Szykują się spore zmiany w obsadzie. Kogo zabraknie?
  Bartek Ufniarz
  Miodowe Lata mają 20 lat
  Agnieszka Pilaszewska
  Dorota Chotecka
  Cezary Żak

  "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało WPADEK!

  "Miodowe Lata" mają 20 lat! Bawią do dziś, ale w tym serialu nie brakowało WPADEK!
  Bartek Ufniarz
  Karolina Korwi Piotrowska o Jerzym Zelniku
  Karolina Korwin Piotrowska
  Artur Barciś
  Jerzy Zelnik

  „Dno i wodorosty” - Korwin Piotrowska o aktorze, który wysłał kolegę na emeryturę za poglądy polityczne

  „Dno i wodorosty” - Korwin Piotrowska o aktorze, który wysłał kolegę na emeryturę za poglądy polityczne
  JG
  Artur Barciś

  Artur Barciś o żonie: „Wyrzuciłem ją z łóżka”

  Odważne wyznanie aktora
  RP
  Gwiazdy na premierze filmu "Ups! Arka odpłynęła"
  Małgorzata Foremniak
  Artur Barciś
  Olaf Lubaszenko

  Foremniak, Barciś, Racewicz, Majstrak i innie na premierze filmu "Ups! Arka odpłynęła" [FOTO]

  Foremniak, Barciś, Racewicz, Majstrak i innie na premierze filmu "Ups! Arka odpłynęła" [FOTO]
  Gwiazdy podczas 3. urodzin "TVP Seriale" w "Pytaniu na śniadanie"
  Monika Zamachowska
  Artur Barciś
  Cezary Żak

  Gwiazdy na urodzinowej imprezie kanału z serialami [FOTO]

  Gwiazdy na urodzinowej imprezie kanału z serialami [FOTO]
  Hades
  Artyści i dziennikarze podczas kwesty na Powązkach
  Beata Tadla
  Jarosław Kret
  Anna Gzyra

  Artyści i dziennikarze podczas kwesty na cmentarzu [FOTO]

  Artyści i dziennikarze podczas kwesty na cmentarzu [FOTO]
  Hades
  Gwiazdy na premierze "Krótkiego filmu o miłości" po cyfrowym odrestaurowaniu
  Artur Barciś
  Maciej Zień
  Grażyna Szapołowska

  Gwiazdy na premierze "Krótkiego filmu o miłości" [FOTO]

  Gwiazdy na premierze "Krótkiego filmu o miłości" [FOTO]
  Hades
  Gwiazdy na premierze spektaklu "Old Love" w Teatrze Kamienica
  Mateusz Banasiuk
  teatr
  Artur Barciś

  Gwiazdy na premierze komediowej sztuki "Old Love" [FOTO]

  Gwiazdy na premierze komediowej sztuki "Old Love" [FOTO]
  Hades
  Gwiazdy na próbie medialnej spektaklu "Old love"
  teatr
  Artur Barciś
  Małgorzata Ostrowska-Królikowska

  Blondynka z reklam Playa i inne gwiazdy na próbie spektaklu [FOTO]

  Blondynka z reklam Playa i inne gwiazdy na próbie spektaklu [FOTO]
  Hades
  Gwiazdy na premierze spektaklu "Mayday 2" w Och-Teatrze
  teatr
  Artur Barciś
  Katarzyna Figura

  Gwiazdy na premierze nowej sztuki w Och Teatrze [FOTO]

  Gwiazdy na premierze nowej sztuki w Och Teatrze [FOTO]
  Hades
  Nasze akcje
  Douglas
  Styl życia
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa