Artur Barciś
East News
Newsy

Artur Barciś jest w żałobie. Wzruszające słowa: "Małemu zakompleksionemu chłopakowi pokazała drogę"

Artur Braciś w żałobie. Aktor umieścił na swoim Facebooku wzruszający wpis. Pożegnał bliską osobę.

Artur Barciś przeżywa trudne chwile. Opublikował w sieci smutny wpis, który poświęcił jednej z ważnych osób w swoim życiu, którą niestety przyszło mu pożegnać już na zawsze. Aktor postanowił uczcić pamięć swojej nauczycielki od polskiego, która przyczyniła się do początków jego kariery i wyboru zawodu. To ona zauważyła w młodym wówczas Arturze niezwykły talent i cieszyła się z każdego sukcesu zawodowego. 

Najwspanialsza nauczycielka, jaką kiedykolwiek miałem [*] Pani Elżbieto. DZIĘKUJĘ [*] - wspomina Barciś.

Karol Fijołek z "Hell's Kitchen" nie żyje. Miał zaledwie 31 lat. Kim był i czym się zajmował?

Artur Barciś pożegnał ukochaną nauczycielkę

Artur Barciś postanowił uczcić pamięć swojej ukochanej nauczycielki. W poruszających słowach opisał wpływ Pani Elżbiety na jego karierę.

Była cudowną nauczycielką. Małemu, zakompleksionemu chłopakowi ze wsi pokazała drogę, dzięki której uwierzył w siebie i w swoje marzenia. Nauczyła mnie kochać język polski, nauczyła szacunku do literatury, nauczyła miłości do poezji i muzyki. To w jej prywatnym mieszkaniu słuchałem z płyt, piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Wysłała mnie na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który w 1973 roku wygrałem. Płakała ze szczęścia gdy dostałem się na wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi - wspomina aktor swoją nauczycielkę.

Artur Barciś rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem jeszcze w czasach szkolnych. Udzielał się w teatrze szkolnym, konkursach recytatorskich. Dzięki swojej nauczycielce konsekwentnie dążył do celu i udał się na egzaminy do łódzkiej szkoły filmowej. Po studiach zyskał popularność dzięki występom w młodzieżowym programie ''Okienko Pankracego''. Jednak największą popularność przyniosła Barcisiowi m.in. rola w ''Miodowych latach''. 

Pod postem aktora znalazło się wiele pocieszających komentarzy. Fani wspominają także swoich pedagogów, którzy wpłynęli na ich życie. 

- Okazać wdzięczność, to piękna umiejętność - zauważa internautka
- Ja także dziękuję Pani Elżbieto za odkrycie talentu naszego wspaniałego Artura Barcisia - dodaje kolejna osoba
- Wyrazy współczucia (*) (*) (*) - składa kondolencje jeden z fanów aktora
- Oby na drodze edukacji spotykać takich pedagogów. Panie Arturze miał Pan wielkie szczęście, że Pan wyfrunął spod Jej skrzydeł - dodaje kolejny internauta.

My także dołączamy się do licznych kondolencji.  To kolejna bolesna strata dla Artura Barcisia. Jeszcze niedawno artysta bardzo przeżył śmierć przyjaciela po fachu, Piotra Machalicy. 

Zobacz także: Artur Barciś żegna Pawła Królikowskiego. Wzruszające słowa gwiazdy "Rancza"

Artur Barciś pożegnał swoją nauczycielkę  we wzruszających słowach.

Była cudowną nauczycielką. Małemu, zakompleksionemu chłopakowi ze wsi pokazała drogę, dzięki której uwierzył w siebie i...

Opublikowany przez Artura Barcisia Środa, 20 stycznia 2021

Artur Barciś jest uwielbiany przez widzów. 

Artur Barciś i Cezary Żak znów razem

 

Kamil Stoch
Viva 2013
Newsy
Kamil Stoch na okładce "Vivy!". Jak wyglądała jego droga na szczyt?
Rodzina i przyjaciele zdradzają tajemnice sportowca

Złamana stopa to nie wszystko. Dwa tygodnie wcześniej na zgrupowaniu przed igrzyskami odmroziła sobie palce nóg. Musiała ściągać paznokcie. Stawy też coraz bardziej bolą. Po przyjeździe do Soczi, idąc po schodach, obtarła jeszcze ścięgno Achillesa. Jednak im trudniej, tym lepiej dla Justyny. Tak już ma. W czwartek, 13 lutego, staje na starcie. Zrób swoje – myśli w duchu. Albo od razu pójdziesz na maksa, albo już się z tego nie wygrzebiesz. Bez kompromisów. Po pierwszych pięciu kilometrach biegu ma już dość. Śnieg jest ciężki. Słońce ostre. A zostało jeszcze drugie tyle. Na ostatnich fragmentach trasy maszeruje. Nie może wprowadzić nart w ślizg. Przekłada tylko nogami. Wbija kijki w śnieg niczym dwa topory. Korpus pracuje bez przerwy: góra, dół, góra, dół. Dwadzieścia siedem minut i kolejno doliczane sekundy. Meta już blisko. Na stadionie w Soczi wzmaga się wrzawa. Ostatnie metry, milimetry. Za to dwa tysiące kilometrów stąd, w Kasinie Wielkiej, rodzina Justyny śledzi w napięciu każdy jej ruch. Oglądają relację w domu na trzech telewizorach. Kilkaset metrów od nich, w miejscowym domu strażaka, wójt gminy i mieszkańcy Kasiny Wielkiej skandują: „Ju-sty-na, Ju-sty-na, Ju-sty-na…”. W oddalonym o niecałe trzy kilometry od nich barze U Rafała fanklub Kowalczyk zwiera szyki: „Ale za to dziesiątka, ale za to dziesiątka będzie dla nas!”. Zgiełk. Gwizdki. Trąbki. Biało-czerwone flagi łopoczą. Nagrywa ich TVN24. Wszystko idzie na żywo. Jest! Jest! Jest złoto! 28 minut 17,8 sekundy! Duma. Wzruszenie. Komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch wychodzi z siebie: „Jesteś zagadką, jesteś szaradą (…) rozbujajmy wszystkie dzwony w kraju, niech proboszczowie także oprócz na Anioł Pański dzwonią o dwunastej, że Justyna zdobyła złoty medal (…) jest cudowna, jest tulipanem, pobiegła dzisiaj w czerwonym kombinezonie, a tulipan bez słońca no to tak, jakby makowiec...

Antek Królikowski w marynarce
Instagram
Newsy
O tacie, rodzinie, nowych filmach... Antoni Królikowski w szczerym wywiadzie dla magazynu "Party"
O tacie, rodzinie, nowych filmach... Antoni Królikowski w szczerym wywiadzie dla magazynu "Party"

Ostatnie miesiące były dla niego bardzo trudne, ale Antoni Królikowski poczuł, że musi ruszyć dalej. Nam aktor opowiada, skąd czerpał siłę po śmierci taty, co jest mu winien i czego nie zdążył zrobić. Pod koniec lutego oczy wszystkich zwróciły się na jego rodzinę. Śmierć Pawła Królikowskiego poruszyła wiele osób. Te z branży filmowej straciły kolegę, widzowie – aktora, on – tatę. Antoniemu Królikowskiemu (31) nie było łatwo, ale wymyślił, co zrobić, aby uczcić pamięć ojca. Pracują nad tym całą rodziną. Do tego dochodzą obowiązki – Antoni jest przecież wziętym aktorem, a lada chwila do kin wejdą dwa filmy, w których zagrał. Stoją też przed nim inne wyzwania, nie tylko zawodowe. Zobacz także:  Antek Królikowski rozstał się z partnerką! Kasia Dąbrowska opublikowała w sieci szczery wpis! Za nami trzymiesięczna izolacja. Dla ciebie był to jednak czas szczególny z dwóch powodów. Jak go wspominasz? Dużo się wtedy nałożyło. Odszedł mój tata, a chwilę potem cały świat znalazł się nagle w jakiejś dziwnej, nowej dla wszystkich rzeczywistości. W dodatku jeszcze kończyłem pracę nad filmem. Musieliśmy zdecydować, czy nagrywamy dalej, czy czekamy. W końcu uznaliśmy, że dopóki możemy zachować bezpieczeństwo w czasie kręcenia i robić to zgodnie z prawem, to powinniśmy pracować. Zdjęcia skończyliśmy na parę dni przed wprowadzeniem nakazu noszenia maseczek. Kilka wcześniejszych miesięcy było dla mnie wyjątkowo intensywnych, więc kiedy zamknąłem wszystkie zaległe sprawy i projekty, mogłem w spokoju poświęcić czas rodzinie. Moje główne wspomnienia z pandemii to odpoczynek, regeneracja i bliscy. Izolacja wśród najbliższych. Doceniam ten czas, myślę, że był nam wszystkim potrzebny. Nigdy wcześniej nasze pokolenie nie doświadczyło...

Teresa Lipowska z M jak miłość
Mat. pras.
Newsy
Teresa Lipowska o "M jak miłość" i Witoldzie Pyrkoszu. Zdradziła jego największy sekret!
Teresa Lipowska o "M jak miłość" i Witoldzie Pyrkoszu. Zdradziła jego największy sekret!

Spotykamy się w warszawskim mieszkaniu aktorki. Teresa Lipowska (83) zaprasza do stołu i szykuje herbatę. Pokazuje swoje nagrody, statuetki, osiągnięcia życia, a także kolekcję ponad 170 aniołów, które dostała od fanów. W październiku 2000 roku padł pierwszy klaps na planie „M jak miłość” i do dziś to najchętniej oglądany serial w Polsce. Niezmiennie od 20 lat! A wśród aktorów nie ma nikogo, kto tak jak Teresa Lipowska znałby wszystkie tajemnice tej produkcji. Na czym polega fenomen „M jak miłość” ? Scenarzystka Ilona Łepkowska wymyśliła wszystko cudownie! To był pierwszy serial, który opowiadał o problemach trzypokoleniowej rodziny mieszkającej na przedmieściach. To nie była ani wieś, ani metropolia i dlatego ludzie szybko się z nami utożsamili. Kobiety pisały do mnie: „Wie pani, zaczęłam panią naśladować. Choć z mężem jesteśmy czterdzieści lat po ślubie, to ja teraz wprowadziłam w życie podpatrzone u pani zwyczaje. Przytulę męża, cmoknę go w policzek przed snem. Już się nie wstydzę i to mi się sprawdza”. A młodzi czasem piszą? Były takie sceny, kiedy Barbara pojechała ze starszym wnukiem na kolonie do wnuczki, bo dowiedziała się, że ona ma kłopoty. Wtedy nastolatki pisały z tęsknotą: „Żeby mieć taką babcię!”. Dzięki temu serialowi jestem osobą niezwykle szczęśliwą. Dał mi ogromną popularność. Wcale nie uważam, że jestem najlepszą polską artystką, ale ten serial zrobił ze mnie najpopularniejszą i najbardziej kochaną mamę, babcię, prababcię i teściową. Zdarza się, że ludzie biegną za mną na ulicy z bukietem słoneczników, bo wiedzą z wywiadów, że te kwiaty kocham najbardziej. To miłe.  Jest pani skarbnicą wspomnień o „M jak miłość”. Czy pamięta pani pierwszy dzień zdjęciowy? Kiedyś dostałam...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner