Sukienki odcinane pod biustem nazywane są inaczej sukienkami empire lub dworskimi. Jest to dość uniwersalny fason, w którym można wyjść i na romantyczny spacer, i na przyjęcie. Krój empire dodaje elegancji i podkreśla kobiecość.

Reklama

Jak wygląda sukienka empire odcinana pod biustem

Sukienka empire jest zazwyczaj szyta ze zwiewnych, lekkich materiałów. Najistotniejsze w fasonie jest to, że materiał jest odcinany pod biustem – tuż pod jego linią – a dalej opada swobodnie. Na początku swojej kariery, czyli w XIX wieku, występowała jedynie w wersji maxi, czyli była bardzo długa. Obowiązkowe były też rękawy. W typowych sukienkach odcinanych pod biustem prezentowały się bohaterki powieści Jane Austen – możesz się im przyjrzeć, oglądając ekranizację choćby „Rozważnej i romantyczej”.

Komu pasują sukienki odcinane pod biustem

Sukienka empire idealnie ukrywa defekty figury i modeluje sylwetkę. Dzięki temu właściwie każda kobieta może czuć się w niej dobrze i wyglądać atrakcyjnie. Pod zwiewnym materiałem bez trudu ukryje się dodatkowe centymetry w okolicach brzucha, zatuszuje się niewielką talię i optycznie powiększy mały biust. Sukienka dworska gwarantuje także inny efekt – wydłużenia nóg nawet u niskich kobiet, choć te powinny pamiętać, by wybierać długość midi lub mini.

Sukienka empire idealna dla przyszłej mamy

Sukienki odcinane pod biustem są często noszone przez kobiety w ciąży – nie opinają brzuszka, dają poczucie swobody, a poza tym pozwalają czuć się zwiewnie i atrakcyjnie. Poza tym będzie służyła niemal przez całą ciążę – nie stanie się bardziej opięta, a jedynie lekko się uniesie wraz z rosnącym brzuszkiem.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama