Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mężczyzna stojący pod prysznicem
©zinkevych/Fotolia
Fleszstyle

Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji

Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest coraz popularniejsze. Włoski można przycinać prawie do skóry maszynką elektryczną z wymiennymi końcówkami i wykonać poprawki nożyczkami. Jednak depilacja męska laserem bądź gorącym woskiem w gabinecie kosmetycznym to najskuteczniejsze metodą usuwania zbędnego owłosienia.

Depilacja intymna mężczyzn nie kojarzy się już ze środowiskiem homoseksualistów, zawodem striptizera czy modela prezentującego bieliznę. Sfera seksu schodzi na drugi plan, najważniejsze stają się względy higieniczne. Gładka skóra jest także wygodna i bardziej estetyczna.

Jaki rozmiar buta mają gwiazdy? Katarzyna Cichopek ma 34! A Joanna Koroniewska? Nie zgadniecie

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – która metoda jest najlepsza?

Skóra przyzwyczaja się do danej metody depilacji. Nie warto więc ciągle zmieniać sposobów pozbywania się zbędnych włosów ani stosowanych do tego kosmetyków, bo efektem będą ciągłe podrażnienia i zaczerwienienia.

Oto przegląd najpopularniejszych metod męskiej depilacji

Depilacja intymna mężczyzn jednorazową maszynka do golenia

Przed pierwszym goleniem miejsc intymnych maszynką warto zwilżyć włoski i przyciąć je nożyczkami. Należy zawsze używać żelu do golenia (rozprowadza się łatwiej niż pianka i nie zakłóca widoczności) i golić się z włosem. Maszynka goli precyzyjnie, tuż przy skórze. Na początku łatwo o zacięcia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach – na jądrach czy między pośladkami. Włoski odrastają dość szybko, są sztywne i kłują.

Golenie miejsc intymnych maszynką elektryczną

Elektryczna maszynka z wymiennymi nakładkami do skracania włosków lub nożyczki. Maszynka to wydatek nawet na kilka lat i idealny zakup dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień. Włoski można przycinać bardzo krótko, a ewentualne poprawki zrobić nożyczkami lub maszynką jednorazową.

Krem do depilacji - bezbolesna metoda depilacji intymnej mężczyzn

Ta bezbolesna metoda usuwania męskiego owłosienia dodatkowo osłabia włoski. Efekt depilacji kremem utrzymuje się kilka dni. Warto wykonać wcześniej próbę uczuleniową na małym kawałku skóry, np. na przedramieniu, aby nie narażać się na alergię wrażliwej skóry jąder. Jeśli wystąpi podrażnienie, najlepiej unikać przecierania skóry spirytusem, także rozcieńczonym. Pomoże użycie kremu witaminowego, oliwki dla niemowląt lub balsamu łagodzącego do skóry podrażnionej goleniem.

Gorący wosk - depilacja męskich pośladków

Gorący wosk to najlepsza metoda pozbywania się owłosienia z pośladków. Nawet już milimetrowe włosy usuwane są z cebulkami, efekty utrzymują się nawet 4 tygodnie. Ból stopniowo maleje z każdym zabiegiem, bo odrastające włoski są słabsze. Początkowo woskowanie może być kłopotliwe - aby zmniejszyć ból, mężczyzna powinien współpracować z kosmetyczką i przekładać penisa z jednej strony na drugą oraz lekko naciągać skórę na jądrach.

Laser - trwała metoda depilacji miejsc intymnych u mężczyzn

Bolesna depilacja trwale usuwa owłosienie po 4-6 zabiegach (powtarzanych co półtora miesiąca), całkowicie niszcząc włosy. Zabieg jest tym bardziej efektywny, im ciemniejsze i mocniejsze mężczyzna ma włosy. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia jest opalona skóra (nawet samoopalaczem), przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych, antybiotyków, cukrzyca, łuszczyca.

 

 

maszynka do golenia
Pixabay/ kropekk_pl/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Jak golić owłosienie intymne, żeby uniknąć podrażnień?
Czym golić włosy łonowe? Najlepiej jednorazową maszynką lub maszynką elektryczną. Jak golić włosy łonowe? Z zachowaniem podstawowych zasad higieny i ostrożnie. I pytanie ostanie – zasadnicze – czy golić włosy łonowe? I tak i nie. Jest tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników golenia miejsc intymnych.

Czym golić włosy łonowe? Najlepiej jednorazową maszynką lub maszynką elektryczną. Jak golić włosy łonowe? Z zachowaniem podstawowych zasad higieny i ostrożnie. I pytanie ostanie – zasadnicze – czy golić włosy łonowe? I tak i nie. Jest tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników golenia miejsc intymnych.   Włosy łonowe mają do spełnienia szereg funkcji takich jak: ochrona przed infekcjami, brudem i uszkodzeniami podczas stosunku. Osoby, które mimo wszystko decydują się na opcję fryzury intymnej powinny podczas golenia przestrzegać kilku istotnych zasad. 1. Używanie jednorazowych maszynek do golenia włosów łonowych – jak golić włosy maszynką? Golenie włosów łonowych maszynką jednorazową to metoda:  skuteczna – ponieważ można dzięki niej pozbyć się nawet najdrobniejszych włosków;  tania – koszt maszynki to 2-6 zł;  bezbolesna – pod warunkiem, że nie golimy się zbyt często, ogolenie dopiero odrastających włosów może skutkować dużym podrażnieniem a nawet krwawieniem;  szybka – cały zabieg zwykle nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Jeżeli używamy maszynki jednorazowej wielokrotnie, wówczas przed każdorazowym zastosowaniem należy ją zdezynfekować . Można użyć do tego np. spirytusu salicylowego.   Odkażanie jest potrzebne, ponieważ maszynki najczęściej są przechowywane w łazience, czyli środowisku wilgotnym i ciepłym, idealnym do namnażania się drobnoustrojów (szczególnie bakterii i grzybów). Ważne też jest, aby maszynka której używamy była ostra, dzięki temu unikniemy bolesnych zacięć i osiągnięcie idealnie gładkiej skóry będzie dużo prostsze. Włosy najlepiej jest golić po ciepłym prysznicu , wówczas są one miękkie i cały zabieg trwa krócej. Do golenia miejsc intymnych są przeznaczone specjalne małe maszynki jednorazowe, dzięki którym łatwiej dotrzeć w miejsca trudno dostępne....

Zdjęcie przedstawia wydepilowane nogi i miejsca intymne
©yuriyzhuravov/fotolia
Fleszstyle
Instrukcja golenia miejsc intymnych
Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień.

Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień. Czym i jak golić miejsca intymne? 1. Miejsca intymne najlepiej golić maszynką posiadającą kilka ostrzy (co najmniej dwa). Zwróć uwagę na to, aby maszynka miała pasek nawilżający. Kiedy nie jest nowa odkaź ją. Pilnuj, aby maszynka nie była zbyt często mokra. Nie używaj tej samej maszynki do golenia innych części ciała. 2. Koniecznie przed goleniem miejsc intymnych namocz skórę, która musi być miękka. Przed zabiegiem weź długą, gorącą kąpiel lub prysznic, co zmniejszy ryzyko podrażnień. 3. Zastosuj krem do golenia i posmaruj nim tylko te miejsca, z których chcesz się pozbyć włosków. Nigdy nie usuwaj włosów z miejsc intymnych, kiedy skóra jest sucha. 4. Podczas golenia usuwaj włosy z kierunkiem ich wzrostu. Jeśli golisz je pod włos możesz podrażnić skórę i zaciąć się. 5. Nawilżaj żelem aloesowym wygolone miejsca. Jego chłodzące działanie przyczyni się do zlikwidowania podrażnień i zaczerwień. 6. Nie zapominaj o bawełnianej, lekkiej bieliźnie, która pozwoli oddychać skórze. Szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy skóra jest podatna na pocenie się.   Jeśli podrażnienia nie znikną, zmień maszynkę do golenia na elektryczną, która całkowicie wyklucza wystąpienie podrażnień. Ostrza nie dotykają naskórka, mimo że ścina włoski przy samej skórze. Możesz zastosować również depilację pastą cukrową w salonie kosmetycznym.   Wysypka w miejscach intymnych to jeden z objawów infekcji dróg rodnych. Dowiedz się, jak powstają infekcje intymne u kobiet - jak sobie z nimi...

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner