Mężczyzna stojący pod prysznicem
©zinkevych/Fotolia
Fleszstyle

Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji

Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest coraz popularniejsze. Włoski można przycinać prawie do skóry maszynką elektryczną z wymiennymi końcówkami i wykonać poprawki nożyczkami. Jednak depilacja męska laserem bądź gorącym woskiem w gabinecie kosmetycznym to najskuteczniejsze metodą usuwania zbędnego owłosienia.

Depilacja intymna mężczyzn nie kojarzy się już ze środowiskiem homoseksualistów, zawodem striptizera czy modela prezentującego bieliznę. Sfera seksu schodzi na drugi plan, najważniejsze stają się względy higieniczne. Gładka skóra jest także wygodna i bardziej estetyczna.

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Agnieszka poradziła sobie z rozstaniem? "Było ciężko"

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – która metoda jest najlepsza?

Skóra przyzwyczaja się do danej metody depilacji. Nie warto więc ciągle zmieniać sposobów pozbywania się zbędnych włosów ani stosowanych do tego kosmetyków, bo efektem będą ciągłe podrażnienia i zaczerwienienia.

Oto przegląd najpopularniejszych metod męskiej depilacji

Depilacja intymna mężczyzn jednorazową maszynka do golenia

Przed pierwszym goleniem miejsc intymnych maszynką warto zwilżyć włoski i przyciąć je nożyczkami. Należy zawsze używać żelu do golenia (rozprowadza się łatwiej niż pianka i nie zakłóca widoczności) i golić się z włosem. Maszynka goli precyzyjnie, tuż przy skórze. Na początku łatwo o zacięcia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach – na jądrach czy między pośladkami. Włoski odrastają dość szybko, są sztywne i kłują.

Golenie miejsc intymnych maszynką elektryczną

Elektryczna maszynka z wymiennymi nakładkami do skracania włosków lub nożyczki. Maszynka to wydatek nawet na kilka lat i idealny zakup dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień. Włoski można przycinać bardzo krótko, a ewentualne poprawki zrobić nożyczkami lub maszynką jednorazową.

Krem do depilacji - bezbolesna metoda depilacji intymnej mężczyzn

Ta bezbolesna metoda usuwania męskiego owłosienia dodatkowo osłabia włoski. Efekt depilacji kremem utrzymuje się kilka dni. Warto wykonać wcześniej próbę uczuleniową na małym kawałku skóry, np. na przedramieniu, aby nie narażać się na alergię wrażliwej skóry jąder. Jeśli wystąpi podrażnienie, najlepiej unikać przecierania skóry spirytusem, także rozcieńczonym. Pomoże użycie kremu witaminowego, oliwki dla niemowląt lub balsamu łagodzącego do skóry podrażnionej goleniem.

Gorący wosk - depilacja męskich pośladków

Gorący wosk to najlepsza metoda pozbywania się owłosienia z pośladków. Nawet już milimetrowe włosy usuwane są z cebulkami, efekty utrzymują się nawet 4 tygodnie. Ból stopniowo maleje z każdym zabiegiem, bo odrastające włoski są słabsze. Początkowo woskowanie może być kłopotliwe - aby zmniejszyć ból, mężczyzna powinien współpracować z kosmetyczką i przekładać penisa z jednej strony na drugą oraz lekko naciągać skórę na jądrach.

Laser - trwała metoda depilacji miejsc intymnych u mężczyzn

Bolesna depilacja trwale usuwa owłosienie po 4-6 zabiegach (powtarzanych co półtora miesiąca), całkowicie niszcząc włosy. Zabieg jest tym bardziej efektywny, im ciemniejsze i mocniejsze mężczyzna ma włosy. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania owłosienia jest opalona skóra (nawet samoopalaczem), przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych, antybiotyków, cukrzyca, łuszczyca.

 

Zobacz także
Mężczyzna stoi tyłem i ogląda swoje jądra

Samobadanie jąder pozwala ustrzec się przed rakiem jąder

Mężczyzna bierze prysznic

Nadmiar progesteronu u mężczyzn – ginekomastia, zaburzenia snu i problemy z erekcją

kobieta w bieliźnie

Seks oralny: poznaj sprawdzone techniki

 

maszynka do golenia
Pixabay/ kropekk_pl/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Jak golić owłosienie intymne, żeby uniknąć podrażnień?
Czym golić włosy łonowe? Najlepiej jednorazową maszynką lub maszynką elektryczną. Jak golić włosy łonowe? Z zachowaniem podstawowych zasad higieny i ostrożnie. I pytanie ostanie – zasadnicze – czy golić włosy łonowe? I tak i nie. Jest tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników golenia miejsc intymnych.

Czym golić włosy łonowe? Najlepiej jednorazową maszynką lub maszynką elektryczną. Jak golić włosy łonowe? Z zachowaniem podstawowych zasad higieny i ostrożnie. I pytanie ostanie – zasadnicze – czy golić włosy łonowe? I tak i nie. Jest tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników golenia miejsc intymnych.   Włosy łonowe mają do spełnienia szereg funkcji takich jak: ochrona przed infekcjami, brudem i uszkodzeniami podczas stosunku. Osoby, które mimo wszystko decydują się na opcję fryzury intymnej powinny podczas golenia przestrzegać kilku istotnych zasad. 1. Używanie jednorazowych maszynek do golenia włosów łonowych – jak golić włosy maszynką? Golenie włosów łonowych maszynką jednorazową to metoda:  skuteczna – ponieważ można dzięki niej pozbyć się nawet najdrobniejszych włosków;  tania – koszt maszynki to 2-6 zł;  bezbolesna – pod warunkiem, że nie golimy się zbyt często, ogolenie dopiero odrastających włosów może skutkować dużym podrażnieniem a nawet krwawieniem;  szybka – cały zabieg zwykle nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Jeżeli używamy maszynki jednorazowej wielokrotnie, wówczas przed każdorazowym zastosowaniem należy ją zdezynfekować . Można użyć do tego np. spirytusu salicylowego.   Odkażanie jest potrzebne, ponieważ maszynki najczęściej są przechowywane w łazience, czyli środowisku wilgotnym i ciepłym, idealnym do namnażania się drobnoustrojów (szczególnie bakterii i grzybów). Ważne też jest, aby maszynka której używamy była ostra, dzięki temu unikniemy bolesnych zacięć i osiągnięcie idealnie gładkiej skóry będzie dużo prostsze. Włosy najlepiej jest golić po ciepłym prysznicu , wówczas są one miękkie i cały zabieg trwa krócej. Do golenia miejsc intymnych są przeznaczone specjalne małe maszynki jednorazowe, dzięki którym łatwiej dotrzeć w miejsca trudno dostępne....

3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
©Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa, IPL... Jak pozbyć się niechcianych włosków? Jaką metodę wybrać?
Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem. Przyczyny nadmiernego owłosienia Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych , które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich . Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy . Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm. Metody depilacji – depilator elektryczny Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką .  Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk. Jak wybrać depilator elektryczny?  Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto...

Zdjęcie przedstawia wydepilowane nogi i miejsca intymne
©yuriyzhuravov/fotolia
Fleszstyle
Instrukcja golenia miejsc intymnych
Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień.

Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień. Czym i jak golić miejsca intymne? 1. Miejsca intymne najlepiej golić maszynką posiadającą kilka ostrzy (co najmniej dwa). Zwróć uwagę na to, aby maszynka miała pasek nawilżający. Kiedy nie jest nowa odkaź ją. Pilnuj, aby maszynka nie była zbyt często mokra. Nie używaj tej samej maszynki do golenia innych części ciała. 2. Koniecznie przed goleniem miejsc intymnych namocz skórę, która musi być miękka. Przed zabiegiem weź długą, gorącą kąpiel lub prysznic, co zmniejszy ryzyko podrażnień. 3. Zastosuj krem do golenia i posmaruj nim tylko te miejsca, z których chcesz się pozbyć włosków. Nigdy nie usuwaj włosów z miejsc intymnych, kiedy skóra jest sucha. 4. Podczas golenia usuwaj włosy z kierunkiem ich wzrostu. Jeśli golisz je pod włos możesz podrażnić skórę i zaciąć się. 5. Nawilżaj żelem aloesowym wygolone miejsca. Jego chłodzące działanie przyczyni się do zlikwidowania podrażnień i zaczerwień. 6. Nie zapominaj o bawełnianej, lekkiej bieliźnie, która pozwoli oddychać skórze. Szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy skóra jest podatna na pocenie się.   Jeśli podrażnienia nie znikną, zmień maszynkę do golenia na elektryczną, która całkowicie wyklucza wystąpienie podrażnień. Ostrza nie dotykają naskórka, mimo że ścina włoski przy samej skórze. Możesz zastosować również depilację pastą cukrową w salonie kosmetycznym.   Wysypka w miejscach intymnych to jeden z objawów infekcji dróg rodnych. Dowiedz się, jak powstają infekcje intymne u kobiet - jak sobie z nimi...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak