siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

"Rolnik szuka żony": Elżbieta oskarżała Marka, że "szukał lokum". Teraz żałuje swoich słów!

Zabieg fotodepilacji

Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła. Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym

Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym

Po zabiegu depilacji laserem diodowym należy przez pierwsze 3 dni bardzo delikatnie obchodzić się ze skórą, myć ją żelem bezmydłowym lub mleczkiem bezalkoholowym. Nie powinno stosować się dezodorantów ani antyperspirantów, jednak jeśli jest taka potrzeba, można użyć zasypki np. Alantan. Skórę należy osuszać delikatnie, nie można jej mocno wycierać.

 

Urządzenie do wykonywania depilacji laserem diodowym można kupić za około 500 złotych, dzięki czemu można wykonywać depilację samodzielnie w domu. Pojedynczy zabieg w salonie kosmetycznym to koszt około 150 złotych za jedną część ciała.


Kobiety w bikini
Flickr/Don Johnson 395/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Sposób na idealną strefę bikini
Depilacja laserowa bikini to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z owłosieniem. Jest szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami po klasycznej depilacji i podrażnioną skórą po goleniu.

Depilacja laserowa bikini to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z owłosieniem. Jest szczególnie polecana, gdy pojawiają się problemy z wrastającymi włoskami po klasycznej depilacji i podrażnioną skórą po goleniu.   Depilacja laserowa polega na skierowaniu na skórę wiązki światła, która przenika do 2 mm i uszkadza mieszki włosowe. Mieszki stopniowo zanikają. Laser niszczy mieszki włosów w fazie wzrostu. Pozostałe, będące w fazie uśpienia włosy nie są niszczone. W związku z tym zabieg powinien być powtórzony około 4-5 razy w odstępach 3-8 tygodniowych. W czasie pierwszego zabiegu usuwa się maksymalnie 30% owłosienia, po zastosowaniu całej serii zabiegów – 90%.   Depilację laserową stosuje się w sytuacji, gdy depilowane tradycyjnymi metodami włoski wrastają. Najlepiej na depilację laserem reagują czarne włosy , ponieważ zawierają dużo barwnika. Możliwe jest jednak, że mimo zastosowania serii zabiegów włoski zaczną odrastać. Zdarza się to rzadko, jest jednak prawdopodobne zwłaszcza przy zaburzeniach hormonalnych, które powodują regenerację mieszków, lub podczas ciąży. Jak przygotować się do depilacji laserowej? Miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy usuwać włosów mechanicznie (czyli za pomocą pęsety, wosku lub depilatora mechanicznego). Golenie włosów jest dozwolone i nie trzeba ich zapuszczać, wskazane jednak, by kilka dni przed zabiegiem już się nie golić. Przed depilacją nie można wykonywać peelingu chemicznego lub mechanicznego depilowanej powierzchni ani też się opalać (mowa zarówno o kąpielach słonecznych jak i o solarium). Niewskazane jest picie herbat ziołowych, zwłaszcza zwiększających wrażliwość na światło (jak np. z dziurawca). W przypadku przyjmowania leków antydepresyjnych należy...

gładkie nogi
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabieg depilacji IPL+RF, czyli usuwanie owłosienia za pomocą światła i prądu
Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe.

Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe. Na czym polega depilacja IPL+RF? Depilacja IPL +RF to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła i bipolarnej fali radiowej o wysokiej częstotliwości (0,5-7MHz). Urządzenie IPL emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom. Dzięki temu zahamowany zostaje wzrost włosa. Fala radiowa wzmacnia działanie światła, dodatkowo rozgrzewając naświetlane miejsca. Ułatwia to głębszą penetrację skóry i zwiększa efektywność zabiegu. Sam IPL nie jest skuteczny w przypadku jasnych włosów. Dzięki połączeniu go z oddziaływaniem falą radiową możliwe jest usuwanie włosów w dowolnym kolorze, oprócz włosów białych i siwych. Jaka jest cena depilacji metodą IPL+RF? W zależności od tego, jak intensywne jest owłosienie u danej osoby, zabieg trzeba powtarzać ok. 5 -7 razy. Cena zależy od partii ciała, którą poddaje się depilacji . W przybliżeniu ceny zabiegów wyglądają następująco: Owłosienie nad górną wargą : ok. 80-120 zł Owłosienie na brodzie : 80-120 zł Owłosienie na policzkach : 120-150 zł Owłosienie jednej pachy : 160-200 zł Włosy na przedramionach : 200-280 zł Włosy na nogach : 500-700 zł Włosy w okolicach bikini : 200-400 zł   Depilacja laserowa jest skuteczna, ale nie każdy może ją...

Kobiece nogi
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Depilacja laserowa nie dla każdego – przeciwwskazania
Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne.

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne. Opalanie, peeling, jasne włosy – przeciwwskazania do depilacji laserowej Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy światła ze specjalnego urządzenia. Zabieg nie będzie skuteczny, gdy poddadzą się mu osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach. Im więcej melaniny, czyli barwnika, we włosach, tym skuteczność depilacji laserem jest większa. Aby depilacja laserowa była bezpieczna, muszą zostać spełnione określone warunki, w tym kondycja skóry powinna być dobra. Zabiegów nie wykonuje się u osób opalonych ani na skórze peelingowanej w ciągu tygodnia przed zabiegiem. W przeciwnym razie może to powodować podrażnienia i poparzenia. Na 30 dni przed zabiegiem trzeba też zaprzestać golenia i depilacji na własną rękę. Zbyt duża wrażliwość na światło jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej Nie wolno wykonywać zabiegów depilacji laserowej na skórze, które jest zbyt wrażliwa na światło. Może to być wrodzona skłonność do przebarwień, albo nadwrażliwość związana z przyjmowaniem retinoidów albo stosowaniem kosmetyków z retinolem. Depilacja laserowa ma też przeciwwskazania zdrowotne – do poważnego uszczerbku na zdrowiu może dojść, gdy zabiegowi podda się osoba cierpiąca na bielactwo, łuszczycę czy z zapaleniem skóry. Szczególnie należy uważać również z piciem naparów z ziół – niektóre są światłouczulające, w tym dziurawiec i nagietek. Dlatego należy odstawić je nie później niż 2 tygodnie...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner