Kolekcja Elton John x Gucci Kolekcja Elton John x Gucci Kolekcja Elton John x Gucci Kolekcja Elton John x Gucci Kolekcja Elton John x Gucci
Kolekcja Elton John x Gucci
Gucci
1/5
Kolekcja Elton John x Gucci
Gucci


Wśród imponującej liczby 108 looków, które Alessandro Michele pokazał w prezentacji Gucci na wiosnę/lato 18 znalazło się 11 specjalnych strojów. Projektant zadedykował je ekstrawaganckiej historii scenicznej mody Eltona Johna.

 

Więcej: Gucci wypuszcza limitowaną kolekcję stworzoną z artystą Ignasim Monrealem i chcemy wszystko

 

Choć cała kolekcja była kalejdoskopem inspiracji – od starożytnego Rzymu czy niemieckiego filozofa Martina Heideggera aż po Georgianę Cavendish i hip-hop – to jej (brokatowym) sercem było bez wątpienia te 11 stylizacji na legendę muzyki. W końcu Elton John jest ucieleśnieniem estetyki Alessandro Michele, symbolem maksymalizmu lat 70. i żywym dowodem na to, że barokowy przepych da się doprowadzić do perfekcji.

 

Więcej: Najmodniejszą torebką na jesień/zimę 18 według Gucciego jest twoja głowa

 

Teraz inspirowana Eltonem Johnem kolekcja w końcu trafiła do sprzedaży w londyńskim butiku Dover Street Market. Zajrzyjcie do naszej galerii żeby dowiedzieć się wszystkiego co musicie wiedzieć.

 

Więcej: Lana Del Rey na gali Grammy była ucieleśnieniem staroszkolnego Hollywood. Oto wszystko co musicie wiedzieć o jej kreacji

 

2/5
Kolekcja Elton John x Gucci
Tag-Walk

 

„Otworzenie mojego archiwum kostiumów i obserwowanie jak Alessandro dokonał ich reinterpretacji wyzwoliło we mnie niepohamowane emocje",  powiedział sam Elton John w rozmowie opublikowanej na stronie Gucci.

 

3/5
Kolekcja Elton John x Gucci
Gucci

 

Premierowej kolekcji towarzyszy wystawa archiwalnych kostiumów Eltona Johna, w której gwiazdor występował na scenie.

 

4/5
Kolekcja Elton John x Gucci
Tag-Walk

 

„Wręcz nie mogę teraz uwierzyć w moje modowe szaleństwa – szczególnie w latach 70.!", ciągnie gwiazdor. „Kupując ubrania czułem się jak dziecko w sklepie z cukierkami".

 

5/5
Kolekcja Elton John x Gucci
Gucci

 

„Kiedy dziś wchodzę do butiku Gucci czuję ten sam entuzjazm", kończy Elton John. Wystawę kostiumów gwiazdora można podziwiać w Dover Street Market do 23 kwietnia. Cała kolekcja kapsułowa jest dostępna stacjonarnie i na doverstreetmarket.com

 

Więcej na temat Gucci